EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Wojciech Smarzowski

Wojciech Smarzowski – reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, operator filmowy. Nagradzany za mocne i bezkompromisowe kino. Za odwagę, konsekwencję i determinację. Absolwent wydziału operatorskiego PWSFTViT w Łodzi. Ateista. Rocznik 1963.

 

„Proces kształtowania społeczeństwa myślącego zaczyna się w szkole. Kościół i władza, która z Kościołem idzie ręka w rękę, o tym wiedzą, dlatego zwiększają liczbę lekcji religii kosztem innych przedmiotów, umieszczają religię w środku zajęć, żeby dzieciaki nie uciekały. Nie chcą, żebyśmy samodzielnie myśleli. Bo łatwiej kierować niemyślącymi”

„Dzieci są w rękach Kościoła, są przez Kościół indoktrynowane i wychowywane w przesądach. Kościół jest hamulcowym postępu, nauki i wolnej myśli. Moje pokolenie jest już stracone, ale żebyśmy mieli społeczeństwo myślące, to musimy inwestować w dzieci, a w szkołach skupić się na nauce, a nie na doktrynach”

7 komentarzy dotyczących “POWIEDZIELI: Wojciech Smarzowski

 1. To cytaty z Lenina czy fragmenty artykułów z sowieckiej gazetki „Bezbożnik” .Czas się cofnął?

  Polubienie

  • Debile i zboczeńcy deprawują ci dzieci, a ty co, Lenina szukasz?

   Polubienie

 2. wiesiek

  Jest gorzej niż myślicie drodzy parafianie.Gorzej bo nie myślicie o współprzestepcach którzy wiedzieli słyszeli a nie powiedzieli nie kiwnęli nawet palcem I nie myślę tu tylko o przełożonych ale o spowiednikach tych „grzeszników”a każdy z nich miał wielu bardzo wielu.Spowiadali się ,dostawali pokutę i byli rozgrzeszani? A przeciez
  Kan. 978 – § 1. Kapłan powinien pamiętać, że słuchając spowiedzi występuje równocześnie w charakterze sędziego i lekarza oraz że został przez Boga ustanowiony jednocześnie szafarzem boskiej sprawiedliwości i miłosierdzia, ażeby przyczyniać się do czci Bożej i zbawienia dusz.
  Słuchali milczeli?
  A takie coś
  „Jak podaje Kanon 916 Kodeksu Prawa Kanonicznego:
  „Kto ma świadomość grzechu ciężkiego, nie powinien bez sakramentalnej spowiedzi odprawiać mszy świętej ani przyjmować Komunii świętej, chyba że istnieje poważna racja i nie ma sposobności wyspowiadania się. W takim jednak wypadku ma pamiętać o tym, że jest obowiązany wzbudzić akt żalu doskonałego, który zawiera w sobie zamiar wyspowiadania się jak najszybciej”.
  Chyba iż to wszystko co „kazaja o grzechu” to jeden pic i fotomontaż.A to rozumiem
  W innym przypadku maluczkim pozostaje zastanowienie
  „który szafarz godnie sprawuje sakramenty, a który niegodnie?”
  Oto tajemnica wiary!Kolejna

  Polubienie

 3. Zastanawiająca się???

  Tak odbiegając od tematu ciekawe gdzie w Biblii jest nakaz spowiadania się???
  I nie zauważyłam aby PAN Jezus dał taki nakaz!?!?
  Grzechy wyznawać to Bogu, a nie człowiekowi
  I ciekawe po co PAN Jezus umarł- doskonały człowiek, skoro i tak kto inny ma decydować czy
  Odpuści grzech czy nie???

  Polubienie

 4. Wierna

  Wyjdzcie z niej moj ludu jezeli nie chcecie otrrzymac. Czesci jej plag bo grzechy urosly az do nieba Babilon wielki matka nierzadnic Objawienie 18/4;5religia katolickapotezna bedzie zmieciona przez Jedynego Boga ktory ma potezne i swiete imie .

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: