EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Michał Strzelecki

Michał STRZELECKI – historyk, politolog, profesor na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Skupia się na badaniach naukowych najnowszych dziejów Polski i współczesnej myśli i kultury politycznej.

„Coraz częściej słyszymy i czytamy o wtórnym analfabetyzmie intelektualnym. On nie oznacza formalnego braku wykształcenia, ale zawężenie jego obszarów do dziedzin życia zbiorowego ściśle użytecznych dla danej osoby. W tym kontekście państwo czy prawo pojmowane są jako coś bardzo odległego, czym nie warto się zajmować. I w tym widzę przyczynę braku zainteresowania sprawami ogólnie określanymi jako polityczne, czego przykładem chociażby niska frekwencja wyborcza. W 2016 r. były badania, które wskazywały, że blisko 25 proc. osób nie było w stanie wskazać sąsiadów Polski. Aż około 50 proc. nie było w stanie powiedzieć, z ilu izb składa się polski parlament”.

1 komentarz dotyczący “POWIEDZIELI: Michał Strzelecki

  1. Pacierze zna na pamięć 95 % Polaków – to efekt tresury zaczynającej się przymusowym wcieleniem niemowlęcia do sekty.

    „564 godziny. Tyle lekcji religii przewiduje polski system edukacji w ciągu 12 lat nauki. To więcej niż biologii, chemii i fizyki razem wziętych”

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: