EXTRASY szorty miss Derwish

Szorty Miss Derwish (37)

W mojej ulubionej kawiarni w Tel Awiwie, choć nie tylko tu jak sądzę, zaczyna się o tym już mówić. Bo to niezwykle interesująca informacja i sama ciekawa jestem bardzo do jakich nowych odkryć historycznych w tej Warszawie dojdziecie i jakie będzie stężenie wybielacza Ace, który w procesie tym zastosujecie. Bo nie ma co udawać, że jest dobrze gdyż jest źle i wiele faktów z przeszłości wybielić trzeba i skuteczniejsze zastosować środki niż te do tej pory. Przecież gołym okiem widać, że pomimo starań, nieprzyjemne plamy na honorze są i się nie poddają. A o co chodzi tym razem?

 

Czytam oto, że IPN, cieszący się tu u nas sławą polskiego słonia w składzie porcelany, doszedł do słusznego – biorąc pod uwagę obowiązującą politykę historyczną – przekonania, że dosyć już współczującego głaskania żydów. Najwyższy czas im przypierdolić.

Czytam w ich komunikacie:

„Celem Centralnego Projektu Badawczego jest zmiana istniejącej narracji historycznej w kontekście relacji polsko-żydowskich z dominującego obecnie nurtu badania postaw Polaków wobec Żydów na rzecz badania również postaw Żydów wobec Polaków i państwa polskiego”

Chodzi o stosunki polsko-żydowskie w latach 1918-1968. Dlaczego akurat tylko z tego okresu, tego nie wiem, ale mimo ewentualnych zastrzeżeń i tak brzmi to obiecująco. W sensie – będzie się działo, oj będzie!

Fakty bowiem są takie, że z wszelkich dostępnych źródeł jednoznacznie wynika, iż postaw niegodziwych wobec żydów jest nieporównanie więcej niż tych, którymi można by się szczycić. To poważny wrzód na dupie, który boli i uwiera i to trzeba właśnie odwrócić i narrację koniecznie zmienić. Mimo starań różnych fundacji, ipeenów i świrów dalej nie jesteśmy (jesteście) tacy wspaniali, za jakich się uważamy (uważacie). Więc chodzi teraz o to, by wszelkimi sposobami i metodami udowodnić, że może i działo się zło, ale działo się tylko dlatego, że prowokowali je Żydzi.

Jeden z argumentów który szczególnie wpadł mi w oko, a w procesie zmiany narracji z pewnością będzie używany to taki, że ukrywająca się przez hitlerowcami i sąsiadami ludność żydowska, „rażąco łamała pewne obowiązujące konwenanse i dokonywała kradzieży, choćby na polach (…) W ten sposób prowokowali ludność polską do obrony swojej własności, czasem może i agresji”. Rozumiecie to, chwytacie sens!? Grupki wygłodniałych, wystraszonych, zdesperowanych i będących na krawędzi śmierci ludzi łamały konwenanse i zachowywały się niegodnie podkradając z pól kapustę, cebulę czy kartofle. Kurwa, to mogli wymyślić tylko chorzy spece z IPNu!

Więc już na tym przykładzie widzę jak ów proces „przywracania równowagi w stosunkach polsko-żydowskich” będzie wyglądał i jakich wzniosłych argumentów będzie się używało w „stabilizowaniu historii„.

Nie mówię broń boże, że obozy koncentracyjne były czysto polskie (choć to stwierdzenie akurat ostatnimi czasy zdobyło sporą popularność), ani tego, że to Polacy wywołali II wojnę światową, zaś wszystkie żydy to tylko do rany przyłóż, ale mówię, że usprawiedliwianie pewnych niegodziwości argumentami z magla jest tak prymitywne, że aż zęby bolą. Dodatkowo sprawę w wyjątkowo złym świetle stawia obecny kontekst polityczny. Krajem rządzi i historię próbuje naprawiać ekipa, która jawnie flirtuje z faszystami i środowiskami skrajnie nacjonalistycznymi, która po i wielokroć już udowodniła, że tunningowanie niewygodnej historii nie jest jej obce ani moralnie wątpliwe. Więc czego oczekujecie po IPNie, który się niczego nie  uczy, nie wyciąga żadnych wniosków ze swoich porażek i brnie w kolejną hucpę. Jak dobrze pójdzie to Polska znów stanie się pośmiewiskiem. Już raz IPN was załatwił na cacy. ♦ Piszę jak jest, nie ma zmiłuj i nie ma to tamto. (City Yafo, IL – Dizengoff St – Aroma Cafe).

4 komentarze dotyczące “Szorty Miss Derwish (37)

 1. wiesiek

  „ukrywająca się przez hitlerowcami i sąsiadami ludność żydowska, „rażąco łamała pewne obowiązujące konwenanse i dokonywała kradzieży, choćby na polach (…) W ten sposób prowokowali ludność polską do obrony swojej własności, czasem może i agresji”. Rozumiecie to, chwytacie sens!? Grupki wygłodniałych, wystraszonych, zdesperowanych i będących na krawędzi śmierci ludzi łamały konwenanse i zachowywały się niegodnie podkradając z pól kapustę, cebulę czy kartofle. Kurwa, to mogli wymyślić tylko chorzy spece z IPNu!
  Pełna zgoda
  Tylko jakoś cicho o tym iz w 99 % tzw „żołnierze wykleci” zostali wydani i zdradzeni przez swoich rodaków a i często krewnych./o czym ogólnie wiadomo/
  Czyżby tez podkradali z pol kapustę i marchewki??
  I cicho o donosicielach na Gestapo tak pięknie opisanych w książce „Kochany panie Gistapo”
  Oni tez donosili bo im sąsiedzi „buszowali w polu?”

  Polubienie

 2. Skoro WSZYSTKIE ( poza RAZEM ) partie polityczne czczą Ognia, NSZ i innych morderców Żydów, to czego można się spodziewać ? Zapewne żądania , aby Żydzi zapłacili za zużyte kule, gaz , deski czy benzynę, którymi zostali zamordowani ich pobratymcy. Zwracam uwagę,że za rządów Tuska IPN bynajmniej nie prezentował się inaczej

  Polubienie

 3. Anonim

  Tylko patrzeć, jak pedofilia – jeśli pedofilem jest klecha – też zostanie uznana za samo dobro i nie będzie ścigana. Co ja plotę! Już nie jest ścigana, do tego ma obrońców jak komuch Piotrowicz.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: