OBYCZAJE

Atlas Mend Polskich: Mrówczyński

Sprawa nie jest nowa, ale właśnie nabrała rozpędu. Poseł PiS Aleksander Mrówczyński złożył donos na Wojciecha Harmansa, dyrektora ds. zakupów w Enei. Dyrektor, członek śpiewającego szanty zespołu Perły i Łotry, wystąpił na koncercie w Charzykowych w koszulce z napisem „Konstytucja”. Stracił właśnie pracę. 

Menda Mrówczyński – zamiennie dopuszczalny jest termin wesz i gnida – w liście do prezesa zarządu Enei, nota bene sponsora owego festiwalu dowodził, że oto „za państwowe środki artyści robią sobie antyrządowe demonstracje polityczne”. Zapytał też prezesa Enei, czy toleruje aby jego ludzie tak haniebnie się zachowywali, oraz „czy na imprezy podczas których jest demonstracyjnie wspierana antyrządowa opozycja mająca na celu obalenie legalnej władzy, powinny być przeznaczane pieniądze ze spółek skarbu państwa”.

W odpowiedzi na pretensje mendy, Enea właśnie zwolniła Harmansę, jak uzasadniono – „z powodu utraty zaufania władz spółki i poważnych uchybień.” Jakich, tego na wszelki wypadek na podano. Niby jakaś kontrola była i nieprawidłowości, ale wszystko to już działo się po koncercie i obywatelskim donosie sygnalisty Mrówczyńskiego z Chojnic.

Sprawa będzie miała swój finał w sądzie, zaś władze Charzykowych uprzejmie acz stanowczo podziękowały Enei za dalszy sponsoring i współpracę. Z chujami oraz mendami nie chcą mieć dalej do czynienia. I słusznie! Dzięki takim mendom i kapusiom przez lata skutecznie rządziła komuna. A Mrówczyńskiego pewnie za młodu rodzice za bardzo tłukli po łbie, no i wyszło co wyszło.

Gdyby co to menda z PiS Mrówczyński na zdjęciu powyżej. Patrzcie długo i uważnie, żeby wam się dobrze utrwalił w pamięci jej wizerunek. Może ktoś, kiedyś, gdzieś go spotka. Po wąsach go poznacie! (R)

>>Ten wpis sponsorował hasztag #MendyPolskieNarodowe

7 odpowiedzi »

  1. W@ladza wybrana legalnie ten slogan slysze od poczatku istnie tej wszawej parti,tak jakby wszyscy nie wiedzieli,ze to bylo oszustwo

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.