Bywają też ludzie przyzwoici

Kompozytor Zbigniew Preisner, nagrodzony za całokształt twórczości przez organizatorów Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Hajfie, nie życzy sobie aby jego sukces fetowano w tamtejszym Instytucie Polskim.

Menedżerka Zbigniewa Preisnera w wiadomości do Marka Magierowskiego, ambasadora RP w Izraelu i władz Instytut Polskiego oświadczyła:

„Tak długo, jak rządzi obecna partia, pan Preisner nie spotyka się z przedstawicielami obecnej władzy”. 

Znany z prawdomówności i rzecz jasna nieomylności portal Niezależna (aha, znany też z niezależności oczywiście i to bezdyskusyjnie) nazwał deklarację kompozytora „skandaliczną”.

Nie wiem w jakim świecie żyje pan Sakiewicza i jego ferajna, nie wiem co on ćpa, co pije i co pali, ale widocznie myli zachowania przyzwoite z zachowaniami skandalicznymi. Ale w ich środowisku to zdaje się norma, słowa „przyzwoitość” po prostu nie znają. I tak oto zupełnie niespodziewanie zrobił się nam dziś krótki serial o pis-mendach. (R-and-Reba)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

2 myśli w temacie “Bywają też ludzie przyzwoici

  1. Swego rodzaju myopia polityczna na tym „blogu dla antyinteligentów” jest widoczna od dłuższego czasu. Kiedy to się zaczęło? Jeszcze chyba przed utratą władzy przez platfusów ( czyli partyjki betonowo-konserwatywno-neoliberalnej, którą z PiSdą łączy wszystko oprócz kreatury – bo przecież nie osoby – lidera). Zrozumiałe wzmożenie ideowe napędzane nierządem PiSdy wzmacnia tą wadę optyki. Preisner pielęgnował zawsze przyzwoitość z takim natężeniem, że nosił ją na twarzy w postaci obrzęku fizjognomicznego. Jego ostracyzm skierowany w stosunku do różnych instytutów polskich czy władz państwowych oraz absmak wywoływany wyborami politycznymi społeczeństwa posiada długą tradycję. Niestety pamięć bywa krótka i zawodna. Nie tylko u pożytecznych leninowskich idiotów głosujących na PiSdę.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.