EXTRASY SZUM&POCHODNE

Orzeł, Nobel, Wawel i Ryszard

Jeśli synonimem patologicznego łgarza jest nijaki Morawiecki (być może gościa znacie i kojarzycie), to jednocześnie synonimem bezgranicznej głupoty jest z pewnością satyryk Makowski (z pewnością znacie). Mówienie o kimś, że jest debil, dureń, przygłup i down jest tyleż zgrane co i mało precyzyjne, ale już użycie frazy „jesteś głupi niczym Makowski”, to jest to! Trafiamy w punkt.

Co tak się czepiłem tego biednego kasztana? Oto wyjaśniam. Kochani, trzeba być istotą z kompletnie zrytym łbem, żeby napisać coś takiego:
„Brak odznaczenia Orderem Orła Białego Jarosława Kaczyńskiego jest niewytłumaczonym uchybieniem”.
Autorem owego strzelistego wyznania jest właśnie ów Makowski. I żeby strzeliste było jeszcze bardziej strzeliste podaje on – gdyby oszołomiony suweren nie chwycił istoty – wykładnię, czyli przekaz dnia:
„Kaczyński czy to się podoba redaktorom i czytelnikom, niektórych gazet i portali to mąż stanu na miarę największych Polaków w naszej historii”.
Siwy łeb, z lekka łysiejący a pod kudłami w pustym czerepie jeno wiatr halny szaleje.

Wytłumaczyć to wszystko można tylko w jeden sposób, a mianowicie, że dzień bez nadstawienia gdzie trzeba dupska, jest dla pana Makowskiego dniem bezdyskusyjnie straconym i mam nawet wrażenie, że od pewnego czasu dziury wazeliną nie smaruje, żeby ból był większy, bo ból to cierpienie a cierpienie uszlachetnia.

Poza tym nie wiem jak wy, ale ja zauważam dziwną taką prawidłowość, że jako komik ze sporym już stażem, Makowski nigdy nie był śmieszny, ale teraz, jako felietonista i telewizyjny prezenter (sic!), wreszcie, po latach, naprawdę śmieszy. Dopiął swego! Jest znany, uwielbiany, nagradzany a przez pozbawionych humoru nieustannie jebany. Za bezgraniczną głupotę właśnie i prymitywne żarciki. Ale obowiązuje w tym przypadku zasada, że każdy głupek z natury rzeczy jest śmieszny. Natomiast co do tego medalu, to umówmy się…, kapituła przyzna ten honor Jarosławowi Kaczyńskiemu wtedy, kiedy Jarosław Kaczyński będzie miał na to ochotę. Z pewnością wtedy zadzwoni gdzie trzeba i wyda dyspozycję. Generalnie kierunek jest dobry, bo najpierw tablica „przebywali w hali”, potem Order Orła Białego, następnie Nobel (może być podwójny, bo za Lecha też się należy) i rzecz jasna Wawel jako zwieńczenie kariery. Może jeszcze Santo Subito, ale poczekajmy, nie dzielmy skóry na niedźwiedziu, który ciągle dycha. No i na koniec jeszcze jeden zabawny wyrzyg Makowskiego:
„A na marginesie w tejże Wikipedii w haśle „Jarosław Kaczyński” w sekcji „Życie prywatne” jest podany prywatny adres prezesa PiS. To chyba jedyna osoba na świecie w ten sposób wyróżniona w tej wirtualnej encyklopedii. A gdzie są służby naszego państwa? Nie interesują ich takie drobiazgi, w sytuacji, gdy Jarosław Kaczyński musi korzystać z ochrony?”
Rychu chłopie, bredzisz. W Wikipedii nie ma adresu Kulasa, a poza tym gdyby frustrat jakiś rzeczywiście chciał zdmuchnąć Jarka, niczym świeczkę się zdmuchuje, to brak adresu w Wikipedii nie byłby tu żadną przeszkodą. O ochronie nie mówmy, bo z nią pewnie jak z adresem. A w ogóle, to jakieś chore projekcje ma ten Makowski. Kto to jest ten Kaczyński, że aż jego losem (i bezpieczeństwem jeśli dobrze rozumiem) miałyby się interesować służby, lub to co z nich jeszcze zostało? Co to w ogóle za sytuacja, że z metra cięty jakiś obywatel Piszczyk z Żoliborza, ma być pod szczególną opieką państwa?  Bo Makowski tak uważa? Rychu damy radę bez twoich rad. Bo my naród polski, biomasa zapatrzona w Jarosława niczym w Jezusa Chrystusa Amen, nie damy go skrzywdzić nikomu, nawet gdyby publicznie podano jego adres, szyfr do zamka, oraz godziny wyprowadzania kota na spacer. A tak całkowicie już na marginesie, to czy zauważyliście, że imię Ryszard trefne jakieś jest? Co Ryszard jakiś w tym środowisku się zdarzy, to natychmiast w te pędy karetkę z rosłymi sanitariuszami należało by wzywać. Ryszard Makowski, Ryszard Czarnecki, Ryszard Nowak, Ryszard Legutko, Antoni Ryszard Macierewicz… Ktoś, coś jeszcze? (R)

1 komentarz dotyczący “Orzeł, Nobel, Wawel i Ryszard

  1. wujcio

    Kiedyś Ryśki to były fajne chłopaki, ale pisiory zniszczą wszystko.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: