EXTRASY powiedzieli

POWIEDZIELI: Michał Olszewski

Michał Olszewski – dziennikarz, pisarz i publicysta. W latach 2007-2012 pracował jako reporter i szef działu reportażu „Tygodnika Powszechnego”. Od 2014 redaktor naczelny krakowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”.

„… za sprawą prawicowych mediów odżyła wizja Polski samotnej męczennicy otoczonej przez stada wrogów. Wizja szkodliwa, fundowana na urojeniach i fantasmagoriach, leje się w tej chwili z programów państwowej telewizji, z książek, gazet, pogadanek i audycji radiowych. (…) Nigdy po 1989 roku media, zarówno publiczne, jak i prywatne, nie zaprzedały się władzy w sposób tak absolutny, oszukując, manipulując faktami, służąc jej jako podnóżek. Nigdy, w imię rzekomej przyszłości ojczyzny, nie tumaniły społeczeństwa i nie szczuły na przeciwników. Media sklejone z władzą gotowe są na wszystko, zatrudniając dziennikarzy, którzy boją się przedstawić imieniem i nazwiskiem, piszących socrealistyczne z ducha reportaże o dzielnym ministrze Ziobrze, rozsiewając fałszywe informacje, wręczając nagrody osobom odpowiedzialnym za łamanie prawa (Człowiek Wolności dla Julii Przyłębskiej) czy po prostu plując w twarz przeciwnikom wskazanym przez politycznych pryncypałów.”

2 komentarze dotyczące “POWIEDZIELI: Michał Olszewski

  1. Jeden punkt widzenia – jesli już – to nie to samo co jakość przekazu. A ta obecna „jakość” opiera się tylko i wyłącznie na prymitywnej propagandzie i jeszcze bardziej prymitywnych kłamstwach. Nawet przyslowiowa „komuna” która naginala wszystko co się da i jak się wykazywała tu pewna finezje nieosiągalna dla dzisiejszych pispropagandystow

    Polubienie

  2. psychiatra macierewicza

    kompletna bzdura. za czasów PO media też prezentowały tylko jeden punkt widzenia. TVP i polskie radio pokazywały to samo co polsat i inny przekaz był tylko w opłacanych przez PIS gadzinówkach. dzisiaj po prostu to zezwierzęcenie tak razi bo jest w mainstreamie, ale proporcje te same

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: