POWIEDZIELI: Anda Rottenberg

Anda Rottenberg – historyk sztuki, krytyk, kurator sztuki i publicystka. Wieloletnia dyrektorka Zachęty. Autorka autobiografii „Proszę bardzo” i dziennika „Depresja berlińska”.

„Nic na to nie poradzę, że nie mam dystansu do mojego kraju. Szczególnie teraz, kiedy widzę, co się dzieje. A widzę wiele rzeczy wyraźniej nie tylko ze względu na doświadczenie życia w komunizmie, ale także ze względu na przeczytane książki, które opowiadają o rodzeniu się systemu autorytarnego. Mam to dość dobrze przerobione, więc często mi się zapala czerwone światło. Jak się nic nie wie, to się nic nie zapala”

„Większość ludzi na świecie nie czyta ani książek, ani gazet. Jeśli coś czyta, to raczej ogłoszenia. I to bez zrozumienia. Jesteśmy otoczeni analfabetami, którzy podążają plemiennie za tymi, którzy obiecają im wszystko”

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

2 myśli w temacie “POWIEDZIELI: Anda Rottenberg

  1. Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!
    Zgadzam się ze zdaniem Pani Andy Rottenberg – analfabetyzm w Polsce ma już tysiącletnią tradycję. Zawsze było tak, że 95% populacji -” ni pisaty, ni czytaty” !

    Polubienie

  2. Rottenberg chyba piszę o autorytarnym rządzie w Izrealu. Przerażające jest to do czego tam dochodzi na terenach okupowanych. Kolejny problem to sponsorowanie ISIS i białych hełmów, urządzanie prowokacji i dokonywanie ataków na sąsiednie Państwa.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.