POWIEDZIELI: Rafał Madajczak

Rafał Madajczak – dziennikarz, publicysta, założyciel „ASZdziennika”. Autor „Nowej Polski. Przewodnika dla Polaków”. Rocznik 1980.

„Bardziej zawiesiłbym koszulkę na Chrystusie niż na Janie Pawle II, bo jednak papież jest w Polsce wyżej do Jezusa. Potraktowanie w ten sposób Naszego Ojca Świętego Błogosławionego Papieża Polaka Jana Pawła II może wywołać więcej negatywnych niż pozytywnych emocji. A pomnik w Świebodzinie jest sam w sobie odpałowy, absurdalnie wielki, z kartonu, z antenką, taki trochę Chrystus Żartobliwy. Tam by koszulka pasowała, budziłaby mniej toksycznych kontrowersji. Jestem sobie w stanie wyobrazić wielką awanturę typu „nie uszanowali papieża Polaka, nie szanują religii, a Jan Paweł II przecież mówił, że bez chrześcijańskich korzeni Europa zginie”, i tak dalej, całe to trujące polsko-polskie religijne bagno. A ten konkretny Chrystus byłby dla każdego spoko”

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

Jedna myśl w temacie “POWIEDZIELI: Rafał Madajczak

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.