ŻYCIE

Najmodniejszy look sezonu (na razie)

Chodzi o to, że akcja budzi reakcję a durna reakcja budzi kolejną akcję. I tak to się wszystko pięknie nakręca, ku – nie przeczę – naszej wielkiej radości. Tak, z pewnością akcja ubierania pomników w konstytucyjne koszulki jest zabawna i może to być hit sezonu.

Ktoś zaczął pierwszy, policja jak to ma ostatnio w zwyczaju, zareagowała nieadekwatnie, czyli do małej myszki zaczęła strzelać z armaty, no i poszło.

W błyskawicznym tempie pojawili się naśladowcy, zgrabnie prowokując policjantów do coraz bardziej głupich ruchów. Bo przyznajmy, że te oskarżenia o profanację czy znieważenie, są naprawdę zabawne i tak z czapy czyli z dupy wzięte, że aż dziw bierze że normalni wydawało by się ludzie – a takimi powinni być policjanci – tak kuriozalne podejmują decyzje. To na własne życzenie, świadome ośmieszanie się ludzi którym powinniśmy przecież ufać.

W ostatnich dniach kilkadziesiąt pomników zostało przyodzianych w koszulki z napisem „Konstytucja”, i żeby była jasność, nie zawsze były to liczne przecież w Polsce pomniki niezapomnianej sławy Lecha Aleksandra Kaczyńskiego. To zresztą wprowadziło policję w niemałą konsternację. No bo jeśli Leszek w podkoszulku to – zgodnie z rozkazem i dyspozycjami – profanacja, to czy smok wawelski, lub syrenka też łapią się na „profanację”, czy może tylko na akt wandalizmu? A może w ogóle na nic się nie łapią, co jest najbardziej logiczne, no ale doszukanie się logiki u niektórych stróżów prawa jest zadaniem o wiele trudniejszym, niż nałożenie Kaczyńskiemu koszulki.

No jest to przyznacie dylemat i policjanci bez wydatnej pomocy jaśnie oświeconych przełożonych, nijak z tym sobie nie poradzą, tym bardziej, ze zdecydowana większość „sprawców” wcale się nie kryje i na konstytucyjnych koszulkach zostawia swój wyraźny autograf a nawet – zdarza się – numer telefonu. To niebywałe i w ciasnych głowach wielu śledczych za bardzo to się nie mieści.

Nie pozwólmy więc się im nudzić. Ty też szary obywatelu, możesz zaistnieć. Możesz pójść więc pod dowolny pomnik w swoim mieście, ubrać w koszulkę i zrobić sobie z nim zdjęcie. Wrzuć je potem na fejsa z hasłem: „Ja też ubrałem pomnik” a kopię koniecznie prześlij policjantom, niechaj się nie nudzą, niechaj też się uśmiechną. Bo najpewniej wielu z tych policjantów jest również rozbawionych tym happeningiem, ale chcąc nie chcąc muszą wykonywać emocjonalne rozkazy pewnego wagonowego oprycha, kompletnie poczucia humoru pozbawionego.

Namawiam też do eksperymentu. Mianowicie znajdzie w swoim pobliżu jakiś pomnik Kaczora i ubierzcie go w koszulkę z napisem „Kocham Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta Tysiąclecia”. Jestem ciekaw czy też bedą was ścigali i czy też dostaniecie zarzut profanacji i zbezczeszczenia pomnika wybitnej polskiej osobistości. Byłoby to nawet zabawne do kwadratu, bowiem widzę już tych zdezorientowanych stróżów prawa. Ścigać, czy nie ścigać, oto jest pytanie. (R)

2 komentarze dotyczące “Najmodniejszy look sezonu (na razie)

 1. MyśliwyMyśliciel

  Już kiedyś inna władza się ośmieszała w ten sposób. Zwalczała krasnoludki Pomarańczowej Alternatywy.
  Teraz pomarańczowy też obecnej władzy wadzi. Nie dziwota … toż władza czerpie na potęgę i przywracaa dorobek ówczesnej „kierowniczej siły Narodu”. Bo łatwiej się rządzi z hasłem „czy się stoi, czy się leży, to 500+ a nawet 1000+ się należy”. Wtedy beneficjenci wyłączają myślenie. A taki „suweren” to marzenie władzy.

  Polubienie

 2. Sobiepan Sobiepan

  Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!!!
  Ty to masz łeb….upsss…..głowę !!! Nigdy, ale to nigdy nie wpadł bym na „szatański” pomysł, aby pomniki prezydenta wszech czasów przyodziewać w koszulki z napisem „KOCHAM CIĘ LECHU”. Już sobie wyobrażam co to się będzie działo w nocnych obradach Komitetu Naczelnego Jedynie Słusznej Partii z siedzibą na Nowogrodzkiej. Pełny „kociokwik” – każda decyzja może okazać się nieprzewidywalnie katastrofalna. Ot dylemat !!!! Pewnie nastąpi rozłam w partii i powstaną frakcje !!!

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: