WIARA

666, Hel i kolejne katookurwienie

Sprawa z autobusem o numerze 666 głośna była parę dni temu i kiedy wydawało się, że ci co się mieli pośmiać dawno już się pośmiali, a ci co boją się szatana, dawno ze strachu się już zesrali, oliwy do ognia dolał nijaki ksiądz Bortkiewicz. Odgrzał problem w iście profesorskim stylu.

Mały cytat:

„Autobus z liczbą określając ą szatana kursuje na Hel, którego polska nazwa może się kojarzyć z angielskim słowem „piekło”. (…) I nie są to sprawy błahe. Bo wraz z nauką Kościoła, potwierdzam istnienie mocy zła i złego ducha. I potwierdzam wyznania mądrzejszych i bardziej doświadczonych ode mnie, którzy nie ironizują, ani nie bagatelizują przejawów obecności zła.”

W skrócie chodzi o to, że wspomniany księżulo ani myśli sprawę odpuszczać, gdyż wedle niego mamy do czynienia w tym konkretnym przypadku z „gorszącą propagandą antychrześcijańska, w gruncie rzeczy propagandą satanistyczną” i na to w cywilizowanym chrześcijańskim kraju nie może być zgody! To ewidentny spisek i celowe działanie sił wrogich polskiemu kościołowi i polskiej tradycji chrześcijańskiej. Linię o numerze 666 należy natychmiast zlikwidować, zaś prokuratura czym prędzej powinna znaleźć winnych owej prowokacji i surowo ich ukarać.

Paweł Witold Bortkiewicz – duchowny katolicki, członek Towarzystwa Chrystusowego, profesor nauk teologicznych specjalizujący się w zakresie teologii moralnej (LOL)

Gdyby to mówił klecha, nawet z profesorskim tytułem, w jakimś normalnym i poukładanym kraju, no to luzik, po prostu kabaret, pełna beka i radocha. Ale niestety, mówi to klecha w kraju, w którym głupota i katookurwienie sięga zenitu. Tu najgłupsze nawet słowa rzucone na wiatr, za chwilę stają się ciałem, a debile je wypowiadający, tacy jak Bortkiewicz, chodzą w glorii mędrców i autorytetów.

Ksiądz Bortkiewicz, raz jeszcze podkreślam profesor, nota bene znany również z innych tego typu „ekstrawagancji intelektualnych” (co jednoznacznie wskazuje na poważne kłopoty z głową i z równowagą psychiczną), sugeruje rownież, że sprawa z satanizmem jest na tyle poważana w Polsce, że w związku z tym zagrożeniem należało by wszystkim kozłom i baranom w Polsce na wszelki wypadek poobcinać rogi (można zacząć od Podhala bo tam naród najbardziej bogobojny).

Poza tym słusznie i przytomnie też zauważył, że nazwa Hel, znaczy tyle co piekło (jeśli by dodać drugie „l”), co jest kolejnym, koronnym dowodem na to, że mamy do czynienia z potężnym, satanistycznym spiskiem. Nie wiem czy powstanie komisja śledcza w tej sprawie, bo ksiądz profesor wyraźnie tego nie artykułuje, ale pewnie by nie zaszkodziło, by taka pilnie powstała. Należy bowiem odnaleźć i napiętnować winnych i prowokatorów, którzy tak skandalicznie sprofanowali piękny polski półwysep, o jakże bogatych tradycjach patriotycznych, nie wyłączając tych katolickich.

Korzystając nijako z okazji i wpisując się w obowiązującą obecnie modę sugerowałbym – biorąc pod uwagę okoliczności – jak najpilniejsze nazwanie półwyspu Półwyspem im. Lecha Kaczyńskiego. Uzasadnienie: przecież Hel czytany od tyłu to po prostu Leh, bez „c” co prawda, ale Leh a w zasadzie Lech jak chuj i jak w mordę dał, więc nie ma się nad czym tu zastanawiać i nie ma o co spierać.

Wszystko zaś razem i do kupy, wygląda na kolejną świetną promocję Przenajświętszej i Przenajśmieszniejszej Rzeczypospolitej, choć tym razem już bez udziału owianej niesławą Fundacji Narodowej. Dobrze, że nie piszą jeszcze o tym – choć myślę za chwilę do tego dojdą – że władzę w tym kraju sprawuje nieżyjąca od dwóch tysięcy lat Żydówka, która podaje się za królową Polski i od czasu do czasu – prawnie posługując się naszym językiem – wydaje swoje rozkazy za pośrednictwem zabobonnych wiejskich bab i popierdolonych, pokrzywionych psychiatrycznie księży.

No i jeszcze jakaś puenta.

Ponieważ ksiądz i profesor (niestety) Bortkiewicz od dawna wykazuje oznaki emocjonalnego i umysłowego rozchwiania i okurwienia, dalej tego lekceważyć nie można. Doceniając jego zasługi, czym prędzej jednak należy przenieść go na jakiś spokojniejszy odcinek. W jakieś bezpieczne miejsce. Może nie od razu szpital, ale z pewnością jakiś klasztor na uboczu. Wśród drzew, ptaków i natury. Bez internetu, komputerów, komórek i autobusu w pobliżu. Tam sobie spokojnie będzie badał wpływy szatana na nasze otoczenie i zdrowie swoje. Kto wie jakie jeszcze prawdy odkryje. (R)

8 komentarzy dotyczących “666, Hel i kolejne katookurwienie

 1. Andrzej S.Brochocki

  Co tu komentować? Rośnie wstyd, potworny wstyd i zdziwienie oprócz innych uczuć mało chrześciańskich.

  Polubienie

 2. Dodam :od dziecka na lekcjach religii(tak to kiedyś się mówiło, nie katechezy) mali ludzie byli (i chyba są) straszeni piekłem i diabłami.Ile trzeba pracy ,żeby to z umysłów wyrzucić? Każde nie powodzenie , lęk i wracają myśli o karze, winie ,piekle.Wszyscy,którzy przygotowują dzieci do I spowiedzi wiedzą jakie to dla dziecka traumatyczne przeżycie.

  Polubienie

 3. Wocieski

  188.146.161.73

  Polubienie

 4. Anonim

  Pokpiwanie się z teorii spiskowych,dotyczących dosypywania „czegoś tam” do wodociągów staje się mało nie śmieszne.Zwłaszcza w obliczu tzw „objawień ciągłych” które nam serwują mendia oczekujące na efekt fake news recidivus.W normalnym języku znane jako ogłupianie permanentne.Efekt ten ma tylko jedną stałą,a mianowicie
  jeśli jest powtarzana po 1000 razy staje się prawdą obowiązującą.Jeśli zaś powtarzają to tzw guru mianowani (zwłaszcza demokratycznie),to za 1010 razem stają się religią państwową.Co prawda rzeczony ksiądz nie ma nic wspólnego z demokracją i dla niego(tudzież podobnych osobników)stworzono osobną przychodnię,ale ciemna luda
  nie w takie rzeczy uwierzyła.Na marginesie,jedyną cezurą która mogłaby spowodować likwidację inkryminowanej linii autobusowej pozostaje stanowisko o.Dyrektora,jako obowiązującej wyroczni w Polinie.

  Polubienie

 5. Obawiam się, że może on dopiąć swego. W końcu jest doradcą pana prezydenta

  Polubienie

  • Miejmy nadzieję, że Pan prezydent ma swój rozum . Doradzić może, ale czy on w to wejdzie. Dużo można gdybać. Zobaczymy co z tego będzie.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: