WIARA

Samobójca lub niefrasobliwy lekkoduch

Wśród biskupów zdarzają się ludzie, którzy od czasu do czasu mówią coś z sensem. Może z rozmysłem i świadomie a może przez przypadek i w wyniku przejęzyczenia. To niewytłumaczalne w sumie wyjątki.

Arcybiskup Henryk Muszyński, w rozmowie z jakimś katolickim fanzinem, palnął niczym z armaty. Komentując zamieszanie wokół ustawy o IPN i skutki tego zamieszania powiedział, że antysemityzm stał się u nas znów „problemem współczesnym i aktualnym„.

„Boimy się przyznać, iż w naszej historii były i są momenty podłe i niechrześcijańskie. Polacy od czasów zaborów byli przekonani, że są ofiarami, że nasza wielkość tkwi w cierpieniu i w tym, że byliśmy w nim wierni (…) Zaczęły się budzić stare demony: nadwyrężone zostało zaufanie wielu tysięcy ludzi i nadszarpnięta praca wielu dziesiątek lat. Odbudowa zaufania będzie zadaniem długotrwałym i już wiemy, że go tak łatwo nie osiągniemy”.

Ewidentnie sobie pofolgował pan Henryk i odnoszę wrażenie, że ta odważna teza nie zostanie zaakceptowana przez toruńskiego papieża.

Wychodzi więc na to Moi Drodzy, że arcybep Muszyński to samobójca, lub też niefrasobliwy lekkoduch nie potrafiący ocenić wagi swoich słów. Paple bez sensu, co mu akurat ślina na język przyniesie. Dzielny i dumni Polacy, prawdziwi i żarliwi chrześcijanie nie mogą darzyć szacunkiem takiego biskupa. Kala swoje gniazdo chłopina, więc jest skreślony. Do lochu z nim, bo przecież psuje dzieło odbudowy wielkości polskiego narodu!

Kościół katolicki zapierdala w pocie czoła, pozwala Rydzykowi, całej masie biskupów, oraz Kaczyńskiemu, faszyzować Polaków, a znajdzie się zbuk i idiota, który nieuczesaną i nie skonsultowaną z nikim myślą wszystko rozpieprzy. Cała robota idzie w pizdu.

A tak na poważnie… to jeden Muszyński (zakładam, że miał szczere intencje i szczera była to wypowiedź), nic nie zmieni. Dopóki polski kościół nie odetnie się zdecydowanie od wszelkiego rodzaju weszpolaków, oenerowców i innych narodowo-faszystowskich gnid i nie potępi zdecydowanie księży – w tym tego toruńskiego [——] – którzy tę hołotę hołubią, to nic się nie zmieni i nie będzie lepiej. Coraz gorzej będzie! (r)

4 komentarze dotyczące “Samobójca lub niefrasobliwy lekkoduch

 1. ereglo

  Ja tam nie chcę niczego sugerować, ale ów „Muszyński” byl czlonkiem komitetu budowy muzeum Żydow polskich. A w dodatku pochodzi z Kaszub , jak znany (dla prawdziwych polaków Zyd, niejaki Tusk. Może więc warto bliżej przyjrzeć się jak naprawdę nazywali sie tatuś i mamusia owego biskupa. a wtedy wszystko stanie sie jasne.

  Polubienie

 2. Szpila

  Jedna jaskółka wiosny nie czyni : wczoraj słyszałam w kościele larum : do olbrzymiego seminarium zgłosiło się tylko 10 chętnych.Nawet ci spod narodowych symboli nie garną się do tej służby,musi „3,14s ” pomóc, ale jak?Uszczuplić swoje szeregi?

  Polubienie

 3. MyśliwyMyśliciel

  To taki wabik czyli podpucha …. za chwilę będzie dementi, że to prywatne zdanie tego Pana a nie zdanie purpurata i nikt nawet nie powinien próbować myśleć o tym, że to może mieć jakikolwiek związek z oficjalną linią KK w Polsce. Takie sondowanie opinii.

  Polubienie

 4. Może był na jakichś prochach?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: