POLITYKA

Wiem już skąd ten długi nos premiera

Mateusz Morawiecki mówił w Parlamencie Europejskim:

„My jako pierwsi skutecznie postawiliśmy tamę niemieckiemu barbarzyństwu podczas II wojny światowej i uratowaliśmy w ten sposób kontynent od jeszcze większego ludobójstwa”.

Teza delikatnie mówiąc wątpliwa. Bo jeśli pan premier wygadując takie ćwierćprawdy miał na myśli rok 1939, no to fakty są takie, że nijak nie uzasadniają jego tezy. Niemcy faktycznie nas wtedy najechali i faktycznie byliśmy wtedy pierwsi, ale jako ofiary. Natomiast żadnej tamy tośmy nie postawili. Wleźli do nas jak w masło. Owszem mniej lub bardziej nieudolnie usiłowaliśmy przetrwać tę burzę, ze skutkiem jednak nadzwyczaj marnym. Pozamiatane było mniej więcej w dwa tygodnie, reszta to było już tylko dożynanie (taki seks bez przyjemności w obie dziury: z przodu Niemcy, z tyłu Ruscy). Czyli jedna wielka klęska, żadne zwycięstwo!

Finałem zaś całej tej operacji „stawiania tamy” była w popłochu przeprowadzona i bezładna ucieczka państwowej „elity”, w tym najważniejszych dowódców, do Rumunii. Strojenie się tym samym w piórka zwycięzcy a zwłaszcza kogoś kto ratuje Europę przed barbarzyństwem jest wysoce wątpliwe i nieuzasadnione.

Prawdę mówiąc tamę niemieckiemu barbarzyństwu postawili dopiero Amerykanie and Friends, oraz – co dla nas najistotniejsze – wspomniani tu już Ruscy (acz różne na ten temat mogą być punkty widzenia), wprowadzając zresztą w zamian własną odmianę barbarzyństwa, no może tylko bez dymów nad Birkenau.

Więc szanowny panie premierze raz jeszcze mocno podkreślam, że myśmy niestety nie postawili żadnej tamy, jak również a może zwłaszcza, nie uratowali kontynentu od „jeszcze większego ludobójstwa”, bo nie myśmy de facto tę wojnę wygrali.

Przy niektórych epizodach tej wojny, mniej lub bardziej skromnie tylko asystowaliśmy, acz nie o wszystkich tych epizodach pan jak i ekipa pana promotora chcą z kolei pamiętać. Bo albo zbyt wstydliwe, albo z powodów estetyczno-ideowych nie wpisują się one w waszą „nową politykę historyczną”.

Od tych kłamstw, zmyśleń i fantazjowania to tylko nos się panu coraz bardziej wydłuża. ®

%d blogerów lubi to: