Każdy może być kowalem swego losu

Jeśli ktoś z was ma przemożną ochotę skubnąć, czyli przytulić trochę państwowej kasy, to niechaj czym prędzej wykazuje się inicjatywą.

A dużo nie trzeba. Wystarczy zgłosić władzy, że zamierzacie wybudować muzeum. Pamiętajcie jednak, że istotne jest jakie to będzie muzeum. Byle chujnia mimo wszystko nie przejdzie, bo musi być to koniecznie chujnia specjalnego znaczenia.

Duże szanse mają na przykład muzea światłej myśli Jana Pawła Drugiego, albo muzea poświęcone osiągnięciom światowej polityki Lecha Aleksandra Kaczyńskiego. Dobre notowania póki co mają też muzea poświęcone ratowaniu żydów (zwłaszcza przed dalszym pieskim życiem), ale to może być tylko sezonowa moda, więc jeśli ktoś stawia na żydzi temat, to zalecałbym pośpiech. Patent jest sprawdzony i naprawdę działa. I nie przejmujcie się, że jesteście ukrytymi bądź jawnymi rasistami lub antysemitami. Na tym etapie i w tym kraju to nie ma istotnego znaczenia.

Oto bowiem zwykły bądź co bądź obywatel Tadeusz Rydzyk wpadł na pomysł by powołać Muzeum „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II. Nazwa może i banalna, oraz mało wyszukana, ale nie o nazwę tu chodzi tylko o idee. Rydzyk zgłosił się więc do władzy, pomysł zreferował, a władza pomysł kupiła. „Obywatelu Rydzyk, to genialna idea, która ujęła nas za serce, rzuciła z zachwytu o podłogę i dech nam odebrała. Macie tu towarzyszu 70 milionów i realizujcie” – rzekł minister Gliński i wręczył kopertę ze starannie odliczoną kwotą.

To zaprawdę dobra wiadomość dla obywatela (i towarzysza) Rydzyka Tadeusza, bo w znaczący sposób osłodzi mu życie i zrekompensuje żal po usunięciu z rządu bliskich mu dusz, ministrów i wybitnych intelektualistów Macierewicza, Szyszki oraz Jurgiela. Więc skoro Rydzyk mógł i spokojnie bez wysiłku wyszarpać kasę na pomysł durniejszy nawet od Jurgiela (wiem, to prawie niemożliwe), to dlaczego wy byście nie mogli? Trzeba spróbować, bo każdy jest kowalem własnego losu. A czasem nawet ofiarą.

Trzeba wziąć też pod uwagę jeszcze jeden, istotny kontekst, który w sumie doda wam tylko wiary we własne siły. Bo zobaczcie kto to jest ten Rydzyk.

I nie chodzi tu o to, że w wyłudzaniu państwowych pieniędzy to wieloletni on i wielokrotny recydywista. Istotniejsze jest to, że owe muzeum wedle pomysłu pana Rydzyka ma się miedzy innymi zajmować stosunkami polsko-żydowskimi w trakcie wojny. To jest właśnie ten podstawowy hardcore.

Oto nad marnym losem żydów, pochylał się teraz będzie – fakt, za państwowe pieniądze a nie za swoje – gość który wszystkich dotychczasowych przedstawicieli władzy publicznie oskarżał o zbytnią uległość wobec lobby żydowskiego.

Ba, to ten sam gość, który u genialnego Lecha, brata nie mniej genialnego Jarosława, dopatrzył się niebezpiecznej „mentalności talmudycznej”. Bo nie dość, że Lech jeździł do Izraela i paradował w mycce, to jeszcze wsparł budowę konkurencyjnego jak się teraz okazuje muzeum Polin. No i w sprawie Jedwabnego pan Rydzyk miał też swoje zdanie. Cała ta „hucpa” jak się wyraził, służyć ma jedynie „wyłudzeniu pieniędzy od Polaków”.  Czyli sumując… antysemita zadba o pamięć ofiar antysemitów. Wyborne!

I co macie jeszcze jakieś wątpliwoście? Dalej mi tu ustawiać się w kolejce po kasę. Wierzcie mi, Gliński łyknie każdą bzdurę, byleby narodowo słuszną. (r)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

Jedna myśl w temacie “Każdy może być kowalem swego losu

  1. Wielce Szanowny Jahu !!! Redaktorze Naczelny etc.etc.etc. !!!

    Par excellence – jak by powiedział Francuz, albo inny Anglik. Szczyro prowda !!!!

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.