duperele EXTRASY

Policja. Nadal wdzięczny temat

Pijany policyjny antyterrorysta parę dni temu wypadł z okna i się zabił. Nie wracałbym pewnie do tematu, gdyby nie pewien ekspert dający głos w telewizji.

W skrócie mówiąc, ekspert był zaskoczony tym, że w policji się pije, nawet wtedy, kiedy teoretycznie jest się na służbie. Jeśli ekspert jest tym zdziwiony, to znaczy że nie jest ekspertem.

Wszystko działo się w Świnoujściu w jakimś tam ośrodku, gdzie elita policji lokalnej, była na szkoleniu i w najlepsze się bawiła. Policjanci się napili, potem pewnie pokłócili i skończyło się tak jak się skończyło.

Wspomniany ekspert odnosząc się do całej sytuacji dowodził, że policjanci będąc na oficjalnym szkoleniu w policyjnym ośrodku, de facto byli na służbie, a skoro byli na służbie, to dojenie przez nich wódy wręcz do utraty przytomności, było czymś niedopuszczalnym. Czyli bezsprzecznie widać, że pan ekspert i komentator – jak go zwał tak go zwał – żyje w innym świecie.

No przecież w tym Świnoujściu nie stało się nic, co by wymykało się w jakiś sposób z codziennego schematu policyjnego życia. Pojechali na spęd do ośrodka wypoczynkowego, pod pretekstem niby szkolenia, ale doskonale wiemy z praktyki, że wszystkie „wyjazdowe szkolenia” to pic na wodę i fotomontaż. Chodzi tu o zupełnie coś innego, o tzw. integrację, odstresowanie się i uwaleniu się zazwyczaj w trupa. Tu akurat nieszczęśliwie trup wypadł oknem i zrobiła się afera. Gdyby nie wypadł, pies z kulawą nogą nie zainteresowałby się jakimś z dupy wziętym „szkoleniem”. Taka jest ta banalna prawda.

I to po pierwsze. A po drugie nie udawajmy, że policjanci to w ogóle jacyś święci są, co to nie piją, nie palą i nie ćpają a staruszki przeprowadzają przez pasy. Biorąc pod uwagę ich dzisiejszą sytuację i syf w który zostali wplątani, dziwię się tym którzy nie piją. Poza tym to są zwykli ludzie i jak każdy mają słabości.

To, że pili na imprezie integracyjnej dla niepoznaki zwanej szkoleniową wcale mnie więc nie dziwi. Niech pierwszy kamieniem rzuci ten, kto uczestniczył w wyjeździe integracyjnym i nie widział o co chodzi a wódki na oczy nie widział. Nie dziwi mnie również, że chleją także na komisariatach i wcale nie jest to jakąś tajemnicą, czy czymś wyjątkowym. Ot, standard!

Gabinet komendanta w statystycznym policyjnym komisariacie nie jedną butelkę widział i tylko naiwny udaje, że pierwszy raz o tym słyszy.

Dowodzę po prostu, że impreza w Świnoujściu jeśli chodzi o scenariusz i menu, była całkiem typowa i tradycyjna, nieszczęśliwe było tylko jej zakończenie, co znacząco skomplikowało sprawę. Ktoś czegoś nie dopilnował a gość, który z racji może zużycia a może słabej głowy nie powinien tyle wypić, wypił za dużo. No i pomylił okno ze schodami, albo zachciało mu się fruwać, albo wydawało mu się, że stoi nad basenem i skoczył na główkę. I dziwi mnie jedynie że Brudziński zdymisjonował wszystkich oprócz Zielińskiego. Nie wiem kim jest ten gość o inteligencji i aparycji ciecia z budowy, ale dziwnie wszystko uchodzi mu na sucho. I brutalne morderstwa na komisariatach i wycinanie konfetti i pijaństwo i nieprawdopodobny bałagan. Jeśli ktoś potrafi to wyjaśnić, to bardzo proszę. (r)

1 komentarz dotyczący “Policja. Nadal wdzięczny temat

  1. Anonim

    MOże dlatego Zieliński jeszcze nie jest zdegradowany bo jego nazwisko zaczyna się na „Zet” a w policji i w innych służbach porządek musi być , więc zaczynają od „A” a do „Zet” jeszcze kawałek alfabetu pozostał.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

<span>%d</span> blogerów lubi to: