duperele

Porozmawiajmy o polskiej drużynie

Prezydent Duda komentując na gorąco wczorajszy wielki w założeniu kompromitujący w rzeczywistości mecz Polaków, napisał coś takiego: „stan polskiego sportu jest odbiciem kondycji polskiego państwa”. I jest to jeden z nielicznych przypadków, jeśli nie jedyny, kiedy z panem Maliniakiem całkowicie się zgadzam.

Jeśli uznać by, że stan sportu ma w sumie średnie znaczenie, bo przecież nie decyduje o tym czy żyje nam się lepiej czy może gorzej, o tyle stan/kondycja państwa ma fundamentalne znaczenie. I faktycznie kondycja tego państwa, pod każdym względem jest wyjątkowo chujowa panie Dudo i za kondycję tę całkowitą odpowiedzialność ponosi wasz trener. Na imię mu Jarosław a na nazwisko Kaczyński. To wyjątkowy dyletant, amator i chujnia do kwadratu, pod którego przywódctwem całkiem dobrze zapowiadająca się i przyzwoicie grająca drużyna spadła na samo dno. Trener pierwszej klasy Jarząbek to przy nim niedościgniony mistrz.

Ale trener to jedno. Bo pełny obraz tej drużyny uzyskujemy dopiero wtedy, kiedy spojrzymy na zawodników, a jednym z nich jest przecież pan. Tu dopiero jest dramat! Żel, puder i dobre garnitury nie wystarczą. A tak na marginesie panie prezydencie, zrobił pan sobie już dziary, czy jeszcze czeka nie wiadomo na co? Proszę się nie ociągać, wydziergać coś w widocznym miejscu, fani, a zwłaszcza fanki, będą zachwyceni.

Spierdoliliście wszystko koncertowo, jak ostatnie tłumoki. Nie macie pojęcia o tym co robicie a jedyna umiejętność którą jako tako posiedliście, to wyprowadzanie kasy.

Gdyby was wypuścić na boisko to pierwszą rzeczą którą byście zrobili, to ukradlibyście piłkę, a potem usiłowali rozebrać z koszulek przeciwników i to jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego. A w czasie grania hymnów umyślny, pociotek, albo kolega z klasy jakiejś Beaty w międzyczasie okradał by szatnie.

Tak to w pewnym skrócie i uproszczeniu wygląda. Więc dajcie już sobie spokój z tym stanem sportu, i skupcie się na stanie państwa, bo mimo wszystko jest jeszcze w nim sporo do rozkradania.

No i koniecznie należy zmienić przekaz w TVP Info. Nie mowić, że Polska przegrała, tylko że wygrała 1:2. Nim suweren i beneficjent programu „pięć set+” się połapie, dawno będzie już po mistrzostwach. A mistrzem świata to i tak jesteśmy bo – jak już pisałem – nam się to należy jak psu zupa. (r)

3 komentarze dotyczące “Porozmawiajmy o polskiej drużynie

 1. wiesiek

  A mnie jest wstyd, zwyczajny wstyd, gdy Rosjanie czy nawet”kibic rosyjski”uczy nas kultury.
  Nikt na stadionie nie pali śmierdzących rac,nie podpala stadionów,nie rzuca na boisko bananami czy udaje zachowanie małpy A na stadionie „czarni z Senegalu” dający nam „przesławne lanie”i nawet”nasi” widocznie gorszy sort Polaków tego nie robi.Bo ma wzorce,jak zachowywać się kulturalnie.
  Naszych po ulicach miast pełno,widoczni z daleka,bo ubrani na biało czerwono ,krzyczący w metro autobusach i tramwajach Polska Polska śpiewający tak ze sąsiednie kołchozy słyszą”nic się nie stało”Nic się nie stało i nikt ich nie bije i nie zaczepia nawet wtedy gdy oni zaczepiają w metrze, miejscowe dziewczyny.
  A jeszcze stoją mi przed oczami,rozgrywki piłkarskie w Polsce,/6 lat temu/ gdy „dorodna młodzież polska a patriotyczna” za przyzwoleniem,poparciem i ochroną tych co u steru, biła na ulicach Warszawy kibiców rosyjskich, ktorych jedynym wyróżnikiem był, język i szaliki klubowe u niektórych.Jeszcze pamiętam te urządzane polowania na Rosjan, którzy wychodzili z warszawskich hoteli.
  I to są moje spostrzeżenia z tego mundialu i tego meczu.Mam cichą nadzieję, iz to się zmieni i „naszym kibicom” ktoś wreszcie da cichy wpier…ol.By było jak u nas.Bo to MY przecież a nie Rosjanie mamy nieść Europie „kulturę chrześcijańską”nowe pojęcia cywilizacji i oczywista oczywistość „bratniej miłości katolickiej” bliźniego swego.No i sławić przysłowiową „polska gościnność”
  No jak nie, jak tak !!

  Polubienie

 2. brokoz

  Cóż,Lewandowski nie strzelił gola,ale przynajmniej pozbył się łupieżu.

  Polubienie

 3. Nieśmiało tylko zauważę, że p. Duda swoją ocenę, że„stan polskiego sportu jest odbiciem kondycji polskiego państwa” opublikował w roku 2013, czyli 5 lat temu a nie na gorąco.
  Teraz mu to natomiast skutecznie przypomniano.
  Jednym słowem – prorok.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: