ŻYCIE

„Nieświadomy” agent w zdobnej mitrze

Pojawiła się medialna smakowita enuncjacja, że jego ekscelencja a może nawet indolencja, arcybiskup Głódź to agent służb PRL. Podczas pracy w Watykanie, jeszcze w latach 80-tych był „nieświadomym” informatorem ówczesnego wywiadu wojskowego.

Termin „nieświadomy” ma mieć tu niby kluczowe znaczenie, ale po mojemu to nie ma żadnego znaczenia. Bo w sumie liczy się sam fakt kablowania. Oczywiście, jak to w życiu, są tacy, którzy zdają sobie sprawę z tego że donoszą, ale są też tacy, którzy kompletnie nie jarzą o co chodzi i nie zdają sobie sprawy że donoszą (lub udają, że nie widzą o co chodzi). Wygląda na to, że w tej drugiej grupie mieści się Głódź.

To zresztą przypadłość znaczącej zdaje się części kolegów pana Leszka Sławoja.

Oni oficjalnie nigdy nie donosili, nigdy nie informowali, nie denuncjowali, ba, są nawet tacy, którzy nigdy nie gwałcili i nie molestowali dzieci. A jeśli już, to z całą pewnością robili to „nieświadomie”, co powoduje oczywiście, że są zwolnieni z jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Przyłapany na cudzołożeniu z niesłusznymi służbami Głódź, odmawia oczywiście kontaktów z normalnymi mediami i unika komentowania sprawy. Wyjątek zrobił jedynie dla zaprzyjaźnionego portalu Niezależna (prawdomównego inaczej) gdzie oświadczył, że nigdy nie podjął współpracy z jakimikolwiek służbami. Co najwyżej padł ofiarą systemu, „który podstępnie osaczał pracujących w Kurii Rzymskiej Polaków, często pod pozorem przygodnych rozmów z przedstawicielami Ambasady Polskiej w Rzymie, Konsulatu i LOT-u”

Oświadczenie jest o tyle oczywiste i pozbawione jakiegokolwiek elementu zaskoczenia, iż wszystkie postaci stojące po tej samej co Głodź stronie politycznego bagna, jakiekolwiek kierowane pod swoim adresem oskarżenia o współpracę (nawet te udowodnione na 100%) zdecydowanie odrzucają i nazywają je pomówieniami, prowokacjami i zorganizowanymi akcjami oczerniania przez wiadome środowiska, w tym obce wywiady. Muszyński niewinny i pomówiony, „Wolfgang” Przyłębski pomówiony i opluty, Wielgus ofiara spisku, Głódź nieświadomy i niewinny… długo by jeszcze tych gagatków wymieniać.

Ale my ludzie dobrego serca, wierzymy głęboko w oświadczenie pana Głódzia, bo nawet z twarzy widać, że to człowiek prawy, grzeczny, moralnie nienaganny, niesłychanie skromny i absolutnie niewinny. On nigdy, przenigdy nie podjęłyby współpracy z komunistycznymi agenturami. Więc jeśli coś tam, coś tam jest na rzeczy, to przyjmijmy, że pan Głódź może i palił, ale z pewnością się nie zaciągał. Tak jak i inni jego koledzy, których lustracja jakimś szczęśliwym sposobem ominęła, a wiadomo wszem i wobec, że to nałogowi palacze i nikotyniści pełną gębą.

Oczywiście w przypadku ukochanego naszego Leszka a nawet Sławoja, może być i tak, że różne trapiące go przypadłości, z informatora pełną gębą, zrobiły informatora nieświadomego skutkiem… braku świadomości. Zdarzało się i mnie, że czasami przesadzałem i kompletnie traciłem świadomość a w związku z tym na drugi dzień nic nie pamiętałem, a zwłaszcza nie pamiętałem z kim piłem i co mówiłem. Innymi słowy informator Leszek, też może dziś zwłaszcza nie pamiętać z kim wtedy pił, co pił, jak dużo pił i co mówił lub podpisywał. (r)

2 komentarze dotyczące “„Nieświadomy” agent w zdobnej mitrze

 1. Że tak zacytuję fragment „Magdy K.” Andrzeja Mogielnickiego śpiewanej przez Hołdysa:
  „Człowiek, który sprawę znał,
  bez potrzeby nie otwierał ust,
  pierwszy z brzegu wskazał bar,
  potem gładko w nim opowieść snuł”.
  To, że abp. Actimelek przy wódce pieprzył wszystko i o wszystkich, nie wydaje mi się żadną okolicznością łagodzącą, ale co ja tam, kurwa, wiem….

  Polubienie

 2. Zwinka

  Tajemnica spowiedzi obowiązuje. Nie może wychodzić poza konfesjonał i oficera prowadzącego.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: