duperele EXTRASY

Rzymska szubienica symbolem niepodległości

W gminie Błaszki, w okolicach Łodzi, ma stanąć lada moment wykurwisty krzyż. Ma on mieć 100 metrów wysokości i ma być sposobem uczczenia 100-lecia niepodległości. Będzie też przy okazji, a może nawet przede wszystkim, kolejnym w Polsce symbolem debilizmu.

 

Jeśli krzyż powstanie a burmistrz Błaszek Rajewski jest przekonany że stanie, to przebije wysokością najważniejszy symbol Polski ostatnich lat, czyli Jezusa ze Świebodzina, który liczy tylko 36 metrów. Jeśli by też przyjąć, że wedle woli i wyobrażeń niektórych Jezus jest królem Polski, no to ów gipsowy Żyd świebodziński ma powody do zmartwień.

Po mojemu to się nie mieści w głowie, żeby rzymska szubienica, na której ów polski król zawisł, była wyższa od skazańca i żeby to ona była symbolem niepodległości.

Czekam więc na jakąś godną odpowiedź i na kolejnego Jezusa, tym razem już odpowiednio wykurwistego. W ogóle jest to pomysł na jakiś rodzaj zawodów pomiędzy poszczególnymi gminami, która z nich szybciej wystawi najwyższego Jezusa. No bo nie może być tak, że bogobojni mieszkańcy gminy dajmy na to Parzęczew, będą tak spokojnie patrzeć na 36-metrowego Chrystusa z jakiegoś tam Świebodzina. Ostatecznie mają swój honor i stać ich na większego Jezusiczka.

Jest nawet szansa, że rząd uruchomi pogram Jezus+ po to, żeby dotować co ciekawsze i co wyższe projekty. Darczyńcami zaś będą, zupełnie przypadkowo rzecz jasna, PZU, Orlen lub PGE. A Jezus albo krzyż (wyścigi na krzyże też sobie wyobrażam) choćby sięgał samego nieba, to i tak będzie mniejszy od głupoty pomysłodawców. (r)

2 komentarze dotyczące “Rzymska szubienica symbolem niepodległości

  1. Można by zrobić dmuchanego Jezusa i puszczać na linie. Jeśli gdzieś miałby stanąć wyższy krzyż (albo i Jezus ale taki bardziej stacjonarny), poluzowało by się nieco linę…

    Polubienie

  2. Anonim

    Tak wielki rozmiar krzyża jest proporcjonalny do wielkości GŁUPOTY inicjatorów tego pomysłu…

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: