Zwierzęta równe i równiejsze

To, że Wanda Traczyk-Stawska, kombatantka powstania warszawskiego, nie została wpuszczona do Sejmu to już żaden news. Natomiast mnie niezmiennie zastanawia sposób w jaki odmowę te argumentowano.

Być może w międzyczasie coś się zmieniło, ale ja wyczytałem, że pani Wanda nie mogła wejść do tego całego sejmu ponieważ taką decyzję podjęto „z przyczyn organizacyjnych i bezpieczeństwa”.
Rozwijając myśl:  „ważne względy bezpieczeństwa powodują, że osoby postronne i niezwiązane bezpośrednio z pracą parlamentu nie będą pod żadnym pozorem wpuszczane do obiektów przy ulicy Wiejskiej. Tak będzie aż do odwołania”.

Powiedzmy sobie szczerze, mamy do czynienia z aktem terrorystycznym, czyli „bezprzykładną okupacją korytarzy sejmowych przez grupę nawiedzonych i zaślepionych nienawiścią do rządu niepełnosprawnych i tak zwanych opiekunów niepełnosprawnych”. To cytat z prawicowych gadzinówek.

Ale to tylko jedna, kuriozalna strona tego medalu.

Druga strona sprowadza się do tego, że podobnie jak to było w folwarku zwierzęcym Orwella, wszystkie zwierzęta są co prawda równe, ale są też równiejsze. I dlatego nie zdziwiło mnie za bardzo, że do tego pilnie strzeżonego przed napływem „elementów terrorystycznych” sejmu, bez przeszkód wkracza Piotr Duda, w sumie zwykły obywatel, nijak z pracą parlamentu nie związany. Na codzień to przypadkowy szefunio kabaretowego, kadłubowego i zupełnie bezwolnego związku zawodowego mylnie nazywanego „Solidarność”.

W czym więc pan Duda Piotr jest lepszy od pani z powstania?

To dość proste. Otóż pan Duda (ten Duda nie tamten), jeśli byście nie wiedzieli i dalej głupie pytania zadawali, naraża się dla Polski i ciężko dla niej zapierdala każdego bożego dnia, bez przerwy od lat wielu. Walczy za tę Polskę rzecz jasna z sukcesami, z każdym kieliszkiem czyniąc ją bardziej wolną a nawet niepodległą.

A czym może się pochwalić cała ta pani Traczyk-Stawska? Ona w najlepszym wypadku hipotetycznie poświęcała się dla Polski przez jakieś góra dwa miesiąca, chociaż jasnych dowodów na to nie ma. Czym to jest w stosunku do zasług Dudy Piotra? Wybaczcie, ale jest tu istotna różnica, która wszystko tłumaczy.

A w ogóle dbałość o bezpieczeństwo sejmu jest tak wielka a blokady tak skuteczne, że nawet marszałek sejmu Marek „Ogrodnik” Kuchciński by dostać się do pracy, musi do gabinetu wchodzić po drabinie przez okno! (r)

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

3 myśli w temacie “Zwierzęta równe i równiejsze

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.