POLITYKA

Obywatel Kaczyński wiecznie żywy. Niczym Lenin!

Jak już zapewne wiecie, albo się domyślacie, Lech Aleksander Kaczyński to najwybitniejszy Polak jaki trafił nam się w historii. Nie dziwi mnie więc informacja, że uczniowie podkarpackich szkół wezmą udział w konkursie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, gdzie wspomniany Lech był kluczową postacią.

Biorąc pod uwagę, że organizatorami owego wymyślnego konkursu są podkarpaccy radni PiS, jego idee sercem, duszą, ciałem i rozumem popierają w całej rozciągłości partyjni pis-parlamentarzyści. I nie dlatego, że się z tym wszystkim na 100% zgadzają, tylko dlatego, że nie mają innego wyboru. Nie zaszkodzi też wspomnieć o bezwarunkowym poparciu ze strony związkowego pis-zaplecza, czyli grzecznie na krótkiej smyczy prowadzonej Solidarności. Pan za tę smycz szarpnął, Solidarność karnie dała głos. Co oczywiste, konkurs ochoczo swym patronatem objął również sam pan bezwolny marszałek bezwolnego sejmu Marek „Członek” Kuchciński, co podkreśla rangę i powagę wydarzenia.

Do wszystkich podkarpackich szkół dotarły właśnie dokumenty w których to zasady konkursu zostały drobiazgowo opisane, terminy zaklepane a program uszczegółowiony, by wykluczyć jakieś samowolne i niedopuszczalne interpretacje. Z dokumentu wynika, że konkurs składa się z kilku kluczowych tematów, spiętych wspólnym hasłem: „Kto jest Twoim ulubionym bohaterem i czemu jest to Lech Kaczyński?”. Uwaga, dyktujemy tematy:

• Działalność Lecha Kaczyńskiego w opozycji antykomunistycznej.

• NSZZ „Solidarność”, Lech Kaczyński, św. Jan Paweł II – wspólna rola w odbudowie Polski po 1989 r.

• Prezydent Lech Kaczyński jako lider państw Europy Środkowej i Wschodniej.

• Polityka historyczna prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

• Życiowa postawa prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Czy warto być wiernym do końca?

• Kto jest twoim największym wzorem do naśladowania i dlaczego jest to prezydent Lech Kaczyński.

• W jaki szczególny sposób prezydent Lech Kaczyński odznaczył się w budowaniu zrębów i kładzeniu podwalin.

Z przykrością odnotowujemy, iż – wedle plotek – w czasie merytorycznej dyskusji organizatorów konkursu, wypadły jednak inne kluczowe kwestie, które mogłyby być śmiało przedmiotem owego konkursu a przy okazji tematem fascynujących prac.

I tak nie zdecydowano się by podnieść kwestie udziału Lecha Kaczyńskiego w bitwie pod Grunwaldem (w kronikach znajdują się ślady jego aktywności), czy wreszcie w kluczowej dla Europu słynnej odsieczy wiedeńskiej, gdzie wedle źródeł tureckich dowodził tam polską husarią.

Lech znacząco odznaczył się też w obronie Częstochowy, bowiem wedle wiarygodnych i nie dawno odnalezionych kronik, to nie Kmicic tylko ON wysadził te szwedzkie armaty.

W szarży pod Samosierrą siekąc wroga złamał szable, zaś w Powstaniu Warszawskim samodzielnie zniszczył dwa gniazda niemieckich karabinów maszynowych, oraz w powietrze wysadził czołg pułapkę. Ranny, po wielokroć zresztą, został opatrzony przez własna matkę, wtedy sanitariuszkę. Tak więc chwała bohaterowi a uzasadnione jednak pretensje do organizatorów, że z jakiś niejasnych powodów odstąpili od tego, by młodzież poznała dokonania tej nietuzinkowej postaci.

Myślę sobie również, że nim młodzież przystąpi do zapasów ze zleconymi tematami, dobrze byłoby sprawdzić ich stopień inteligencji, oraz intelektualnego przygotowania do podjęcia tak wielkiego wezwania. Proponuje przeto 5 krótkich pytań kwalifikacyjnych, po których to zaliczeniu, poszczególne osobniki będzie można dopuścić do zasadniczego konkursu. I tak (w nawiasie odpowiedzi):

• Przez ile dni internowany był Lech Kaczynski (3)

• Przez ile dni internowany był jego nie mniej słynny i zasłużony dla Polski brat Jarosław (0)

• Jaki był poziom popularności Lecha Aleksandra przed męczeńską śmiercią na przedpolach Smoleńska (20%)

• Jakie były szanse Lecha Kaczyńskiego na drugą kadencję (0%)

• Jakie było najsłynniejsze powiedzenie Lecha, które szturmem weszło do historii i słowników języka polskiego („spieprzaj dziadu”).

W najbliższym czasie obiecuję zebrać i opublikować niewiarygodne cuda z życia drugiego wielkiego Polaka Jarosława Kaczyńskiego. (r)

4 komentarze dotyczące “Obywatel Kaczyński wiecznie żywy. Niczym Lenin!

 1. A dlaczego zapomnieliscie o slynnych „wozie Kaczynskiego”, za pomoca ktorego walczyl on z germanizacja?

  Polubienie

 2. Tonette

  Nie chcę być złośliwy w drugą stronę,ale wolę przypomnieć iż uporczywe wieszanie psów na PiSie za czasów peło,
  doprowadziło do przegięcia i klęski wyborczej.Czyżby propagandziści „totalsuf” byli już tak ograniczeni,że zapomnieli o fundamentalnych prawach swojej profesji?Co za dużo to nie zdrowo,a i świnia nie chce.Przecież nie proponujecie
  dokładnie nic konstruktywnego w zamian.A ludzie jeszcze nie zapomnieli 8 lat.Czy nie lepiej byłoby jednak spróbować bycia Polakami? Jest przecież ogromne zagrożenie dla naszej niepodległości i to nie ze Wschodu jak
  od lat nam wszyscy wmawiają.No,ale do tego trzeba mieć twarz,a na razie wszyscy pod rząd w Sejmie na niej siedzą.
  Wielka szkoda,że marzenia o tym iż przyjdzie gajowy,wezmie miotłę i wygoni towarzystwo wzajemnej adoracji z lasu,
  jest nierealne.Abramsy już tego dopilnują.

  Polubienie

 3. kamrat

  Chodzą słuchy,że jakiekolwiek negatywne czepianie się Kaczyńskich może być podciągane pod paragraf 196 kk,to jest o obrazę uczuć religijnych.Tak więc uważaj!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: