EXTRASY SZUM&POCHODNE

Suski, Piłsudski i jego chore kolano

Marek Suski tak łatwo się nie poddaje i nie chce bez walki oddać zaszczytnego tytułu Naczelnego Idioty RP. Walczy jak lew i osiąga sukcesy!

W ostatnich dniach obywatel Suski nastukał sobie dodatkowych punktów stawiając odważną tezę o wielkości Jarosława Kaczyńskiego. „To jest polityk, który swoje dokonania, ma większe od Józefa Piłsudskiego”. Powiedział to co prawda na antenie jakiejś niszowej telewizji podwórkowej, ale mimo wszystko nowina poszła w świat.

Nie ma co się znęcać nad kretynem, acz chętnie bym się jeszcze dowiedział jak się ma Kasztanka naczelnika i dlaczego ona taka jakaś mikra, plus minus wielkości mojego kota. Aha, panie Suski i niechaj pan zapamięta, że Kopernik wcale nie był kobietą tylko Kaczyńskim. Greps, który może się przydać na przyszłość.

No, a z panem Kaczyńskim to jest tak, że ma bardzo, ale to bardzo chore kolano, i jak każdy człowiek, a zwłaszcza zwykły, szeregowy poseł chory na kolano, wylądował ze swą dolegliwością na oddziale gastroenterologii i endokrynologii. Jest to dość oczywiste i nie wymaga tłumaczenia. Jak Państwo pewnie wiedzą, na ortopedię z reguły trafiają chorzy na przewlekłe zapalenie płuc, zaś ludzi z nowotworem, choćby wątroby czy trzustki, rutynowo umieszcza się na oddziałach lub w klinikach okulistycznych. No tak to w Polsce jest z tą służbą zdrowia, a działa ona dobrze i robi wszystko żeby zmylić ewentualnego przeciwnika. Wyobrażacie sobie co by się działo, gdyby owego Kaczyńskiego umieszczono na przykład w tejże klinice onkologicznej? No burza z piorunami i trzęsienie ziemi.

Jeśli już wspominamy o polskiej służbie zdrowia, to warto zauważyć tę dbałość o pacjenta, która w tej chwili jest już wręcz mityczna. Jest tak Drodzy Państwo, że obłożnie chorym leki, wózki inwalidzkie czy kule, osobiście do domu przywożą lekarze lub kierownicy najbliższych przychodni. To dość nowatorskie rozwiązanie, bardzo prospołeczne i frontem do pacjenta, które ma szanse przyjąć się w kilku innych krajach, z podziwem patrzących na powstającą z kolan polską służbę zdrowia. (r)

3 komentarze dotyczące “Suski, Piłsudski i jego chore kolano

 1. Na ortopedii lub chirurgii nie bylo miejsc? 🙂

  Polubienie

 2. Tomaszek z Nocy i Dni

  za Vox (populi) – Kolanowy song, po prostu żywot mój

  Polubienie

 3. Anonim

  Rak trzustki powoduje najczesciej matastazy w kosciach :

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: