POLITYKA

Niepodległościowa wycieczka Kusznierewicza

W całej tej historii dotyczącej niepodległościowego rejsu łajby dookoła świata najbardziej mnie ujął ten fragment wypowiedzi Kusznierewicza:

„… w Kapsztadzie odwiedzimy w pełnym rynsztunku jedną ze szkół ubrani w sztormiaki, z długimi brodami i opowiemy o Polsce”.

No cóż, w sawannie mniej więcej od połowy stycznia tam-tamy przekazują tę radosną wiadomość. Zaś w Kapsztadzie tamtejsze dzieci od momentu kiedy tylko przyszły na świat (po wcześniejszym rzecz jasna poczęciu), z niecierpliwością czekają kiedy do nich zawita ambasador polskości Kusznierewicz, najlepiej oczywiście w pełnym rynsztunku i koniecznie z brodą i zacznie im opowiadać zapierające dech w piersiach historyjki o Polsce. Wielkiej i niepodległej, z mozołem znów z kolan się podnoszącej, o której to Polsce one dzieci z afrykańskiej metropolii a czasami nawet buszu, śnią nocami i dniami, o której marzą, którą wyobrażają sobie jako mityczną krainę szczęśliwości, mlekiem i miodem płynącą, przez wielkiego wodza Kacze Mzimu za rękę do ponownej niepodległości prowadzoną. Alleluja!

Nie ma po prostu takiego dnia w ich krótkim jeszcze życiu, żeby w swych sennych marzeniach choć przez moment myślami swymi nie zatrzymały się przy Polsce. Alleluja raz jeszcze!

A w ogóle to szacun wielki dla pana Kusznierewicza, bo to faktycznie biznesmen z łbem nie od parady. Bo trzeba mieć ten łeb sześć na dziewięć a może nawet rozmiar większy, żeby prywatną wycieczkę i wczasy pod żaglami dookoła świata, sfinansować via Polska Fundacja Narodowa, czyli de facto z kasy państwa, dorabiając do tego jeszcze piękną bogo-narodowo-ojczyźnianą teorię. No naprawdę czapki z głów! (r)

2 odpowiedzi »

  1. Mamy prawdziwy wysyp oszustów,chętnych na darmochę pod pozorem szczytnych haseł.Na dodatek nie jest to
    wymysł wyłącznie pisuarów,tylko całej bandy post etosowej.Gdyż wyrzucanie pieniędzy nigdy nie było równie spektakularne jak w ciągu ostatnich 25 lat.Pełowcy również mieli gest,bo czymże jest Euro 2012,czy pomysł organizacji olimpiady zimowej w Krakowie.Obecnie idiotyzmy na koszt społeczeństwa również są na porządku dziennym.Ostatecznie przecinek o jedno miejsce w prawo w bilansie długu,to takie Patriotyczne..zwłaszcza,że
    tłuste biskupy za drobne 10% im odpuszczą.Koszerni zaś dopiszą rachunku.A przecież nie wypada nie dać skoro jest.Jeśli nie damy,to nas oskarżą,że jesteśmy komuchami ew agentami Putina.

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.