duperele EXTRASY

Jej Wysokość Pani Hrabina Witek

Tak żyje szlachta i tak się prowadzi. Kiedy Polacy jeżdżą zazwyczaj w zasyfionych i zapchanych pociągach, hrabiowie i hrabiny z PiS podróżują w luksusach. Tak jak hrabina Elżbieta Barbara Witek.

Pani hrabina Witek (na zdjęciu to ta z prawej gdyby ktoś miał watpliwości, a nie ta z lewej) nie po to jest prominentnym politykiem partii matki, aby tłoczyć się w pociągu z motłochem czyli suwerenem. Poza tym jadąc w jednym przedziale z innymi zaśmierdziała by się jej garsonka. Więc taka wersja podróżowania zdecydowanie odpada. Ona musi podróżować godnie!

Walkę o godność rozpoczęła od ataku na kolejarzy. Nie może być tak bowiem, że kiedy ona chce jechać, a nawet czasami musi jechać do Warszawy, to w pociągu nie ma dla niej miejsca sypialnego. To prawdziwy „koszmar” i bardzo by chciała takiego „koszmaru” w przyszłości uniknąć. I albo kolejarze coś z tym zrobią, albo będą mieli do czynienia osobiście z nią. Kiedy dziennikarze Faktu zadzwonili do niej podając się za kolejarzy i pytając o co chodzi, usłyszeli stek wyzwisk z użyciem języka godnego co najwyżej zużytej ulicznicy a nie pani minister.

„…posłanka wylała nam wszystkie swoje żale. Uszom nie wierzyliśmy w to co usłyszeliśmy” – pisze Fakt.

Oczywiście każdy może mieć jakieś pretensje do kolei, zwłaszcza jeśli za podróż płaci własnymi pieniędzmi. Ale pani Witek nie jeździ za swoje, tylko za nasze, bo to my płacąc podatki płacimy za podróże i fanaberie pani minister.

Na jej plus świadczy jednak to, że nie żąda zarezerwowania dla siebie całego pociągu, nawet całego wagonu nie chce, wystarczą bowiem tylko dwa przedziały. Chodzi mianowicie o to, że pani Ela nie ma najmniejszego zamiaru ani tym bardziej ochoty ocierać się o innych pasażerów. Ona chce mieć przedział tylko dla siebie, choćby po to, by wyciągnąć nogi i od czasu do czasu puścić bąka.

Dla pani Eli i kolegów z PiS robiących łaskę PKP gdy podróżują ich pociągami, powinna być też zarezerwowana jedna z toalet, cały czas utrzymywana w odpowiednim porządku. Aż dziw bierze, że pani Ela nie zażądała natrysku w tej toalecie, ale spokojnie wierzę głęboko w to, że i na ten pomysł za chwilę wpadnie.

Idąc dalej tym tropem, pani hrabina szlachetnego nazwiska Witek domaga się też od kolejarzy ścisłej rezerwacji określonej puli biletów, tylko dla niej i innych przedstawicieli przewodniej siły narodu. I nie ważne czy chcą sobie akurat gdzieś jechać, czy nie chcą, bilety mają być i chuj!

I żebyście nie sądzili ze to jakieś niestworzone wymysły, to już teraz jeśli jest taka możliwość umyślny z sejmu rezerwuje jej cały przedział a za to wszystko hojnie płaci sejm, czyli znów wychodzi na to, że to płacimy my. No i na koniec zacytujmy jeszcze panią Witek.

„Jak ja wypisuje tutaj zlecenie to Kancelaria Sejmu płaci za jednego posła całym przedziałem. Państwo nic nie tracicie. Ja tylko mówiłam, że jak nie było dla posłów całych przedziałów to myśmy byli z panią poseł Zalewską w jednym przedziale – trudno. Komfort trochę gorszy, bo jedna śpi, druga nie i wzajemnie sobie przeszkadzamy. Ale jak jedzie poseł i posłanka to do jednego przedziału już nie wejdą. Bo jeżeli chodzi za zapłacenie to Kancelaria Sejmu płaci PKP jak za cały przedział. Więc nie można nas tutaj upychać”.

Jak widzicie to jakiś kompletny bełkot pani hrabiny Witek i ja szczerze mówiąc niewiele z tego chwytam, ale może wy sens uchwycicie.

6 komentarzy dotyczących “Jej Wysokość Pani Hrabina Witek

 1. vannelle

  Nieśmiertelne: najgorsza choroba jak ktoś ma zajoba!

  Polubienie

 2. Biurwa z mega-zajobem

  Polubienie

 3. Przeciez ci wybrancy nie czuja zadnego obciachu nazywajac siebie „klasa polityczna”; zdecydowanie stawiaja na odrozniaja siebie (pozytywnie, co do oczekiwan i przywilejow) od reszty polskiej holoty. My mamy ich finansowac, oni maja godnie zyc. Po prostu powroty do feudalizmu im w glowie (i w realu). Jak kto nie poslucha lub nie ukloni sie odpowiednio, to go zaraz jakis chetny karbowy wybatozy.

  Polubienie

 4. Victor

  Tego rozpasania nie chce się nawet komentować

  Polubienie

 5. psychiatra macierewicza

  Revel, nie napisałeś o tym głupku chyba http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23191829,przewrot-bosaka-wiceprezes-narodowcow-pyta-czy-ziemia-na.html

  a to jest dopiero ciekawy przypadek

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: