duperele EXTRASY

Rosjanie odwołają mistrzostwa świata?

Władymir Putin, mimo niespodziewanego raczej zwycięstwa w wyborach prezydenckich, popadł jednak w depresję. Powód jest nader oczywisty. Oto prezydent Andrzej Duda najprawdopodobniej nie będzie na inauguracji tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Nic więc dziwnego, że Rosjanie wpadli w popłoch a Putin nie śpi, nie je i na zmianę albo płacze albo nerwowo chichocze. Teraz zastanawiają się, czy w tej sytuacji nie odwołać imprezy.

„Nieobecność prezydenta Dudy, zmusza nas do zastanowieni czy turniej ma w ogóle sens. To dla nas tragiczna wiadomość” – powiedział jeden z bliskich współpracowników Władymira Putina. Z kolei FIFA zaapelowała by przedwcześnie nie robić afery i nie podejmować pochopnych decyzji.

„Lada dzień zamierzamy podjąć negocjacje w tej bardzo delikatnej sprawie. Będziemy zabiegać o to, by prezydent Polski Duda zmienił jednak zdanie, bo nie wyobrażamy sobie inauguracji najważniejszej na świecie imprezy piłkarskiej bez jego udziału. Wierzymy, że negocjacje zakończą się sukcesem o którym natychmiast poinformujemy światowe media”.

Takie oświadczenie złożył dla agencji Reuters wysoki funkcjonariusz FIFA. Liczymy więc że kryzys da się rozwiązać pokojowo. W każdym razie wydaje się, że piłka jest teraz po rosyjskiej stronie boiska i od ich inwencji zależy, czy przywódca (tytularny) narodu polskiego zmieni zdanie.

Anonimowy urzędnik biura prasowego Dudy zdradził wczoraj w nieoficjalnej rozmowie, że gdyby Rosjanie wykonali jakisśistotny gest, jakiś ukłon w nasza stronę, na przykład gdyby oddali wrak i na własny koszt dostarczyli go do Warszawy, to „być może dało by się jeszcze namówić pana prezydenta na zmianę stanowiska”. Sprawa wydaje się więc rozwojowa. Trzymamy więc kciuki, zwieramy pośladki, nie puszczamy bąków. (r)

5 komentarzy dotyczących “Rosjanie odwołają mistrzostwa świata?

 1. vannelle

  Nieobecność Du*y na mistrzostwach to wielka strata dla demokracji i pokoju na świecie. Dobrze poinformowani donoszą, że jednak pojawi się na mistrzostwach nijaki Świrski (zbieżność nazwisk przypadkowo zamierzona).

  Polubienie

 2. jedyna szansa że jednak trener Nawałka właściwie odczyta gest ( rozpaczy?) rozgrywającego (he he) Dudy i powoła go do składu

  Polubienie

 3. Terminator

  I co, dobrze się bawicie? Parchy jedne odwalcie się od naszego Pana Prezydenta!!!!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: