POLITYKA

Pomnik twórcy polskiej niepodległości! Spocznij!

Pisowski wojewoda Sipiera podporządkował się dyspozycjom płynącym z Nowogrodzkiej i ogłosił, niby to z własnej woli i we własnym imieniu, że pomnik Kaczyńskiego stanie przed budynkiem dowództwa garnizonu warszawskiego. Nie owijając w bawełnę, chodzi o to, że będzie to prezent paru zatwardziałych pis-zakonników dla brata, który przez nieuwagę stracił brata.

Pomnik zgodnie z decyzja tego całego wojewody będzie miał swoje miejsce na dotychczasowym parkingu komendy garnizonu, co jest lokalizacją o tyle przemyślaną, że przez cały czas będzie on na oku żandarmów, przez okrągłe 24 godziny na dobę (czego inne pomniki nie doświadczą).

Chodzi o to po prostu, żeby mieć pewność, iż nikt go nie sprofanuje, nie obrzyga farbą i nie oszpeci, że żaden totalny opozycjonista nie podejdzie do statui bez odpowiedniej przepustki i osobistej rewizji. Tak na marginesie mówiąc, jest to o tyle mało istotne, że któż by miał tam podchodzić i niby po co?

W każdym razie dziś wydaje się, że to gołębie będą największym zagrożenie dla zachowania należytej powagi pomnika. Po naradzie jak obyła się ze dwa dni temu w tymże garnizonie, wiemy – bo wiewiórki doniosły – że wszędobylskie gołębie, będą miał zakaz siadania na Kaczyńskim a zadba o to dowódca, wydzielając specjalną drużynę żołnierzy do stałego monitorowania ataków i odganiania namolnego i paskudzącego ptactwa. To że obsrywają Piłsudskiego wcale nie znaczy, że będą mogły bezkarnie obsrywać Kaczyńskiego.

Sasin, jeden z promotorów pomnika Lecha, jest wreszcie w niebo wzięty i zapowiada, że partia zrobi wszystko, aby ten „wielki, wyczekiwany przez cały naród projekt”, ten pomnik Wielkiego Polaka, został odsłonięty w 100 rocznicę odzyskania niepodległości.

„Lech Kaczyński, oprócz tego, że zginął w tragicznej katastrofie w Smoleńsku, był jednym z twórców naszej polskiej niepodległości, tej współczesnej niepodległej Polski”.

Co ma wspólnego Kaczyński z polską niepodległością, tego dokładnie nie wiadomo, ale jak przyjdzie co do czego, to partia bez trudu pewnie udowodni, że to Lech Kaczyński tworzył Legiony a Piłsudski tylko przez przypadek w całą tę historię został wplatany, bo było wcześnie rano i on akurat jako pierwszy wstał, gdy tymczasem zmęczony walką Kaczyński dalej pod kołdrą smacznie kimał. Oni moi drodzy, największy idiotyzm przekształcą w narodowe posłannictwo.

Można by na to wszystko machnąć ręką, choć chyba nie do końca.

Bo oto w wypowiedzi ministra Sasina, jak pewnie zauważyliście, pojawił się niebezpieczny i obco brzmiący wątek. Nawet pod pewnym względem wątek zdradziecki!

Sasin wyraził się o Kaczyńskim, że „zginął w tragicznej katastrofie w Smoleńsku”. Panie ministrze czyś pan rozum postradał? Nie chodzi o to, żebym się jakoś szczególnie czepiał, ale skąd Pan wie, że ten wasz prezydent Kaczyński zginął „w tragicznej katastrofie” i co pana podkusiło żeby bezrefleksyjnie powielać to straszne kłamstwo? Coś się zmieniło w narracji, jakieś nowe fakty, ustalenia, raporty? O niczym takim nie słyszałem!

Więc uznaję, że wszyscy myślący, mający rozum i czujący się Polakami, oraz patriotami wiedzą to co wiedzieli od zawsze i odkąd Macierewicz zaczął się (nieskutecznie) leczyć,  że to był zamach!!!

PYTAM RAZ JESZCZE GŁOŚNO I DOBITNIE: jaka katastrofa, o czym pan mówi i co pan pije, łyka i pali, że publicznie takie niestworzone pierdoły pan wygaduje?! Autentycznie martwię się o pana dalszy los, pana zdrowie, oraz pana przyszłość, bo gdyby nie daj boziu odstrzelili pana za tę myślową ekstrawagancję i intelektualna niesubordynację (mam nadzieję, że to tylko przejęzyczenie), to świat bez pana panie Sasin, byłby wtedy dużo mniej śmieszny. (r)

2 komentarze dotyczące “Pomnik twórcy polskiej niepodległości! Spocznij!

  1. vannelle

    Dziwisz się Revel, nawet pies potrafi odgadywać życzenia swojego pana.

    Polubienie

  2. Marcin

    „Pies” Terlecki – „Pana” Kaczynskego? I to od jak dawna…

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: