ŻYCIE

Kawałki życia: Pazerni, spryciarze i niedorzecznik

Okazuje się, że potężne nagrody które rząd sam sobie wypłacił, były „wypłacone przez pomyłkę„, czyli przez nieuwagę. Takie sygnały napływają z otoczenia premiera Morawieckiego. Parę osób dostało nawet polecenie, żeby tę zainkasowaną „przez nieuwagę” kasę czym prędzej zwrócić, a kilka z nich do tej prośby się już zastosowało. I o ile wierzę, że PiS doszedł do władzy przez pomyłkę, o tyle w pomyłkę przy skoku na kasę kompletnie nie wierzę. I nie przekonuje mnie tu ulubiony ich argument, że poprzedni rząd też bił murzynów. Tak bił, ale wy obiecaliście, że nie będziecie bić, a tymczasem bijecie z jeszcze większą zawziętością! >>> Wszystko więc sprowadza się do tego, że zupełnie niespodziewanie zrobił się smród, więc próbują różnych sztuczek żeby ten odór zabić. Niestety, garnitur raz zafajdany przez skunksa, będzie już śmierdział do końca dni swoich. Więc nie ma wyjścia, należało by jak najszybciej wymienić cały ten garnitur rządzących nami cieci. >>> A tak na marginesie…, wielu z Was pewnie lata całe pracuje w różnych firmach i jak sądzę nikt tam u was nie rypnął się w nagrodach i przez pomyłkę nie wypłacił wam po 70 tysięcy. Ale zakładam jednocześnie, że są to dużo poważniejsze firmy, niż ta o której tu piszemy.

Z zarządzenia nr.3 marszałka sejmu Marka „Członka” Kuchcińskiego wynika, że będzie on płacił za ochronę biur poselskich. Co ciekawe, nikt poza posłami i senatorami PiS takiego zapotrzebowania na ochronę nie składał, nikt tym samym nie czuje się szczególnie zagrożony. Tylko parlamentarzyści PiS tak bardzo boją się suwerena, że postanowili odciąć się od niego i odgrodzić uzbrojonymi ochroniarzami. Teoretycznie bura poselskie mogliby chronić w razie pilnej potrzeby policjanci, bo między innymi po to właśnie są. Niestety policjanci są w tej chwili mocno zajęci ściganiem i prześladowaniem opozycjonistów, więc zwyczajnie nie dadzą rady. Poza tym założyć się mogę, że w ślad za rozporządzeniem numer 3 pójdzie rozporządzenie numer 4 wskazujące, które to firmy ochroniarskie się nadają, a przede wszystkim są godne ochrony dobra narodowego jakim bez wątpienia są posłowie i ich biura. I jak myślicie kto na takiej liście się znajdzie?

Poseł Kukiz‘15 Bartosz Jóźwiak jak wielu innych posłów, wynajmuje na koszt Kancelarii Sejmu mieszkanie w Warszawie. „Wynajmuje je od swojej kochanki” – informuje jedna z bulwarówek. I tak, gdy pan poseł nawiedza stolicę, to mieszka z tą kobietą, czyli Sylwią D. Żeby było jasne: nie mam nic przeciwko kochankom, ani ich właścicielom, i nie wnikam też w to, z kim i co poseł katolik wyczynia pod kołdrą. Nie wiem nawet, czy ma rodzinę i czy pozostaje w jakimś sakramentalnym związku z inną kobietą. Nie wiem i nie bardzo mnie to obchodzi. Iluż to posłów katolików ma żony a mimo tego regularnie chodzi na kurwy. No jest ich trochę. Natomiast „wynajmowanie” mieszkania od własnej baby i płacenie za to pieniędzmi z państwowej kasy, to nic innego jak zwykły, niezbyt wyrafinowany zresztą przekręt. I co ten cizio myślał, że nigdy to się nie wyda? Już był taki poseł, co za dymanie się w hotelach z prostytutkami brał faktury a płaciła za to kasa sejmu i też się wreszcie wydało. >>> Pan Jóźwiak zapewnia, że tą Sylwią „nie jest w żadnym związku„, a wszystko co wypisują gazety to spisek przeciwko niemu i prowokacja, bo zajmuje się tzw. ustawą hazardową. „To jest oczywista próba zdyskredytowania mnie i próba podważenia mojej wiarygodności jako posła. Spodziewałem się ataków, ze względu na trudne tematy, jakimi zajmuję się w Sejmie, a które godzą w interesy możnych” – napisał w oświadczeniu. Ja tam mu nawet wierzę i nie wiem po co cały ten szum. Bo przecież, gdy się zastanowić, nie ma nic dziwnego w tym, że obcy mężczyzna wynajmuje mieszkanie od całkiem obcej kobiety. A ponieważ są dla siebie tymi zupełnie obcymi osobami, to kobieta zapewne śpi na kanapie a poseł niczym pies na dywaniku obok. Pytam raz jeszcze, co w tym dziwnego?

Niesławny niedorzecznik MON Bartłomiej Misiewicz, poinformował przepytywany przez pewnego dociekliwego dziennikarza, że pracuje w TV Republika. Ponieważ okazało się jednak, że w tej Republice nikt nigdy nie widział go na oczy, więc niedorzecznik szybko sprecyzował, że jest tam…doradcą zarządu. Nie zdziwił bym się wcale, gdyby za chwilę ktoś z całego tego zarządu owej telewizji zdziwił się, że ma takiego doradcę, o którym na dodatek nie wie, że jest jego doradcę. Z Misiewiczem wszystko możliwe. Może się więc w ostateczności okazać, że obywatel Misiewicz, tylko tam sprząta, w tym od czasu do czasu także gabinety zarządu. A sprzątać raczej potrafi, bo przez czas jakiś całkiem spoko ogarniał ścierą podłogi w pewnej aptece w Łomiankach. Tak właśnie może być. A gdybym się przypadkiem mylił, no to cóż…, taki doradca jaki zarząd, a zarząd taki jaka telewizja.

Premier Mateusz Morawiecki zażądał od Rosji, aby ta udzieliła natychmiastowej odpowiedzi w sprawie otrucia byłego szpiega Skripala. Wiewiórki z Kremla donoszą, że w związku z tym Putin dostał takiego ataku śmiechu a potem czkawki, że trzeba było wzywać lekarza. Z kolei inne wiewiórki z Warszawy, ale po przeszkoleniu w Moskiwe informują, że nasze służby za zgodą tegoż Morawiecki wysłały do tamtejszych służb zapytanie co to jest ten nowiczok, gdzie można kupić i ile kosztuje. (r)

1 komentarz dotyczący “Kawałki życia: Pazerni, spryciarze i niedorzecznik

  1. Obserwator

    Kasę koniec końców oddadzą, a potem Morawiecki da ją Rydzykowi i będzie git. No bo co z nią zrobi?Zmarnować się ma? A Rydz jak wiadomo permanentnie niedomaga.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: