EXTRASY powiedzieli

Powiedzieli: Andrzej Zoll

Andrzej Zoll – prawnik, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rocznik 1942. W latach 1991–1993 przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, w latach 1993–1997 prezes Trybunału Konstytucyjnego, w latach 2000–2006 rzecznik praw obywatelskich.

 

„Czym się różni od pierwszego sekretarza PZPR Jarosław Kaczyński? Ta sama żądza władzy i żadnego programu, co dalej ma się stać z Polską. Ma pomysł, co chce zrobić PiS, ale nie jest to żadna idea dla społeczeństwa. (…) Niszczący dla demokracji jest żałosny poziom obrad Sejmu i Senatu. W komisjach sejmowych magiel – co tam wyprawia poseł Piotrowicz! Wszystkie decyzje zapadają z góry, żaden głos posłów się nie liczy. Czysty PRL – politbiuro decydowało, posłowie podnosili rękę. Nawet zachowanie posłów PiS jest żenujące. Dyryguje nimi grupka kierownicza, a oni zachowują się jak stado”.

4 komentarze dotyczące “Powiedzieli: Andrzej Zoll

 1. Światełko w tunelu- MONIKA na PREZYDENTA , pozdrawiam tak trzymać.

  Polubienie

 2. Brochocki

  Szacunek panie Profesorze.

  Polubienie

 3. Krzysztof Kaniasty

  Nie wierzę takim, co to wprowadzali państwo wyznaniowe, a teraz rżną demokratów.

  Polubienie

 4. Anonim

  Opinia słuszna, ale nie do końca. Ani słowa o „sile kierowniczej” czyli czarnych okupantach, których p. Zoll sam wspierał, gdy był b. ważny. Zabrakło przenikliwości? A medalu watykańskiego, jak Rzepliński, Profesor się nie dochrapał?
  To Wy, katoliccy lobbyści wraz z JP 2, wyhodowaliście tę hydrę pożerającą Polskę.

  “Powrót ustroju demokratycznego nie jest w Polsce możliwy przy jednoczesnym zachowaniu wpływów kościoła katolickiego.”

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: