Powiedzieli: Andrzej Zoll

Andrzej Zoll – prawnik, profesor nauk prawnych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rocznik 1942. W latach 1991–1993 przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej, w latach 1993–1997 prezes Trybunału Konstytucyjnego, w latach 2000–2006 rzecznik praw obywatelskich.

 

„Czym się różni od pierwszego sekretarza PZPR Jarosław Kaczyński? Ta sama żądza władzy i żadnego programu, co dalej ma się stać z Polską. Ma pomysł, co chce zrobić PiS, ale nie jest to żadna idea dla społeczeństwa. (…) Niszczący dla demokracji jest żałosny poziom obrad Sejmu i Senatu. W komisjach sejmowych magiel – co tam wyprawia poseł Piotrowicz! Wszystkie decyzje zapadają z góry, żaden głos posłów się nie liczy. Czysty PRL – politbiuro decydowało, posłowie podnosili rękę. Nawet zachowanie posłów PiS jest żenujące. Dyryguje nimi grupka kierownicza, a oni zachowują się jak stado”.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

4 myśli w temacie “Powiedzieli: Andrzej Zoll

  1. Opinia słuszna, ale nie do końca. Ani słowa o „sile kierowniczej” czyli czarnych okupantach, których p. Zoll sam wspierał, gdy był b. ważny. Zabrakło przenikliwości? A medalu watykańskiego, jak Rzepliński, Profesor się nie dochrapał?
    To Wy, katoliccy lobbyści wraz z JP 2, wyhodowaliście tę hydrę pożerającą Polskę.

    “Powrót ustroju demokratycznego nie jest w Polsce możliwy przy jednoczesnym zachowaniu wpływów kościoła katolickiego.”

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.