POLITYKA

Dzięki Wam Polska staje się pośmiewiskiem!

Postępy polskiej dyplomacji martyrologiczno-godnościowej są doprawdy coraz bardziej imponujące. Nawet jako letni bardzo patriota, jestem z tego dumny, a cóż dopiero mają powiedzieć ci najprawdziwsi z najprawdziwszych. Oni są zapewne w siódmym niebie, oraz permanentnym stanie wzwodu.

Szczególnie mnie cieszy konsekwentne poszerzanie pola walki, szukanie nowych terytoriów i nowych zagnieżdżonych na tych terytoriach wrogów, połączone z przemyślaną i konsekwentną akcją promocyjną. Dłonie same składają się do oklasków.

Zacięte, pełne poświęcenia walki, prowadzimy z Ukrainą, Ameryką, oraz Izraelem, artyleryjsko zaczynamy właśnie ostrzeliwać Argentynę i to z sukcesami! Niezaprzeczalne zasługi ma tu oczywiście Reduta Konsekwentnego Psucia Dobrego Imienia. Na kuriozalną próbę oskarżenia argentyńskiego dziennikarza, zareagowało właśnie tamtejsze stowarzyszenia dziennikarskie, nazywając inicjatywę Reduty tak głupią, że aż zabawną. „Halo – mówią tamtejsi dziennikarze – nie wiemy czy w tej Warszawie wy wiecie, ale w naszym kraju wasza ustawa nie działa. Cenimy was za specyficzne poczucie humoru, ale sorry, odpierdolcie się”. No tak mniej więcej to wygląda.

A poszło o to jak wiecie, że w dzienniku internetowym Pagina 12 tekst o polskim mordzie na Żydach w Jedwabnem zilustrowano zdjęciem odstrzelonych przez ubecję „wyklętych”. Wedle Reduty połączenie tych dwóch wątków (Jedwabne plus wyklęci), „jest manipulacją i działaniem na szkodę narodu polskiego plus naruszeniem dobrego imienia polskich żołnierzy. To celowe nadużycie, które ma potwierdzić i utwierdzić w czytelnikach polski antysemityzm”.

Powiem tak, jako przedstawiciel tego narodu nie czuję się jakoś szczególnie poszkodowany, czy upokorzony, nie odczuwam też z tego powodu jakiegokolwiek dyskomfortu.

Nie mówiąc o tym, że mam wyrobione i dobrze znane tutejszym stałym Bywalcom zdanie, o tak zwanym „dobrym imieniu” wyklętych, czy jak ich tam teraz się nazywa. No naprawdę, nie ma czego bronić!

Może dlatego właśnie rozumiem oburzenie i obawy argentyńskich dziennikarzy, którzy krytykując pozew, dowodzą jednocześnie, że celem nowelizacji ustawy o IPN jest najzwyczajniej w świecie „zakazanie dyskusji o polskim udziale w zabijaniu Żydów, w ramach lokalnego antysemityzmu”. Możemy tego nie przyjmować do wiadomości, ale niestety tak właśnie jest i tak cały świat to odczytuje.

Chciałbym więc w tym miejscu szczerze podziękować Reducie Konsekwentnego Psucia Dobrego Imienia za udaną akcję uświadamiającą i niebywałą wprost promocję mojego kraju. Bo dzięki niej, wszystkie argentyńskie media powieliły artykuł Paginy, razem z tym zdjęciem i teraz nawet prosty Argentyńczyk, już wie, że Polacy mordowali jednak Żydów, a polski rząd za wszelką cenę stara się to ukryć. Ba, ma zamiar skazywać tych, którzy chcą o tym głośno mówić. Chwała idiotom nacjonalistom! Dzięki wam Polska staje się pośmiewiskiem.

Do tej pory bywało tak, że ktoś coś tam upraszczając (choć i to uproszczenie rozumiem) napisał o „polskich obozach koncentracyjnych”, albo z rozpędu przypisał nam czyny, których teoretycznie nie popełniliśmy. Ambasada zaprotestowała, winny przeprosił, bywało, że się pokajał, ktoś inny znów za czas jakiś to powtórzył i znów przeprosił. Marginalne epizody po prostu. Wybraliśmy jednak hardcore!

Teraz cały świat huczy o „polskich antysemitach”, o „polskim holokauście”, zaś teksty o polskich obozach, armii bezwględnych szmalcowników i „niepodległościowych partyzantach” mordujących Żydów, idą w setki, jeśli nie w tysiące. Rozumiem, że o to właśnie PiSowi chodziło. Chłopaki i dziewczynki, tak wstaliście z tych kolan, że przywaliliście pustym łbem o sufit.

1 komentarz dotyczący “Dzięki Wam Polska staje się pośmiewiskiem!

  1. vannelle

    Doczekali się debile!

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: