HISTORIA POLITYKA

A ten PiS znów po trupach do celu!

Stara katolicka tradycja nakazuje karać nieboszczyków. I kierując się tą świętą zasadą, geniusze z rządu PiS wymyślili, że należy pośmiertnie, w imię zemsty i płynącej z niej satysfakcji, ukarać przede wszystkim Jaruzelskiego i Kiszczaka. Oba te prominentne trupy staną się szeregowcami, co dla trupów może być doświadczeniem bardzo ciężkim do zaakceptowania. 

To co mnie teraz interesuje, to po pierwsze, w jaki sposób doręczone im zostana decyzje o degradacji. Pocztą, mailem czy może osobiście, no i na jaki adres: do niedawna domowy, czy może ten nowy, właściwy dla cmentarza i kwatery?

Po drugie, czy proponowana ustawa przewiduje karanie za uporczywe, dalsze nazywanie Jaruzelskiego generałem, mimo że tym generałem hipotetycznie rzecz biorąc już nie będzie? Bo umówmy się, dla wielu – bez względu na to co zrobią jebnięci pisowscy lustratorzy – Jaruzel i tak na zawsze pozostanie generałem i tak też o nim zawsze będą mówić. Więc zastanawiam się po prostu, jeżeli ktoś publicznie użyje zwrotu „generał Jaruzelski” (lub „generał Kiszczak”), to czy wsadzą go do pierdla, czy może tylko nałożą grzywną? Dobrze byłoby to jasno w ustawie sprecyzować, żeby nie było nieporozumień.

No, ale idźmy dalej, czyli po trzecie… Współczuję nauczycielom historii, którzy teraz będą mieli niezły orzech do zgryzienia. No bo Moi Kochani, jak głupawym dzieciakom wytłumaczyć, że oto jakiś szeregowy Jaruzelski wprowadził stan wojenny? I to jeszcze przy współudziale innych szeregowych. A gdzie w tym czasie byli oficerowie? To już nawet Hitler był wyższy szarżą. Bo kapral, to zawsze kapral a nie szeregowy (nota bene Niemcy do tej pory go nie zdegradowali). Czy chcemy przez to dać do zrozumienia rodakom i światu, że Jaruzel był gorszy od Hitlera? Dajcie jakąś linę ratunkową tym nauczycielom.

[z drugie strony, skoro zwykły, szeregowy poseł zarządza krajem z tylnego siedzenia, to czemuż by zwykły szeregowy nie mógł ogłosić stan wojennego? Może to jest ta lina?]

No a co z jego prezydenturą (to po czwarte zdaje się)? Czy jako mordercę, zdrajcę i ewidentnego degenerata, też go wygumkują z historii? W zasadzie z punktu widzenia PiS, byłby to dobry początek całkiem innego procesu uzdrawiania historii.

Wygumkować Jaruzela, Wałęsę, Kwacha i Komorowskiego, a w panteonie sławy i narodowych bohaterów zostawić tylko Kaczyńskiego Lecha. To wcale nie taka głupia misja do wykonania. No i Duda niech za bardzo nie fika, bo też go wygumkują.

I jeszcze na dodatek – to chyba będzie po piąte – ta czająca się na horyzoncie, całkiem sporych rozmiarów szyszka, którą PiS będzie sobie musiał wepchnąć w dupę. Szyszka nazywa się Hermaszewski. W tym wypadku mniej istotne jest, czy był pierwszym polskim kosmonautą i przypadkową ponoć Wroną, bo ważniejsze i istotniejsze jest to, iż Miro to teściu Rysia. Rysia Czerneckiego. A Ryś nie po to tyle się poświęcał, niezliczoną ilość razy wylizywał prezesowi rowek i namiętnie miętosił prezesowego chomika, żeby mu teraz jakieś wredne i zawistne chujki, teścia z generała wydymali! No kurwa wasza mać, zero refleksji towarzysze pislamiści, zero refleksji!

A tak w ogóle, to macie jakiś zajmujący i interesujący pomysł na przyszłość, czy tylko coraz więcej tych coraz głupszych na przeszłość? Chociaż na koniec przyznać muszę, że jesteście przynajmniej konsekwentni: zawsze po trupach do celu!

4 komentarze dotyczące “A ten PiS znów po trupach do celu!

 1. ereglo

  Niestety dobra zmiana nie przerobila lekcji historii. Przecież w Średniowieczu powszechny byl obyczaj wykopywania nieboszczyków, którzy post factum okazali się np. relapsami (pisowcy niech sprawdzą w Wikipedii, co to znaczy, oczywiście, jeśli umieją czytać) i uroczystego ich wieszania. Wyobrażasz sobie jak podniosło by rangę i nastrój obchodów ostatniej ze smoleńskich miesiączek, zapowiedzianej na kwiecień, uroczyste powieszenie przed Pałacem Namiestnikowskim, truchła Jaruzelskiego?

  Polubienie

 2. wujcio

  Dzięki tej akcji, łatwiej sobie wyobrazić pośmiertny impeachment Lecha.

  Polubienie

 3. ikka133

  Po któreś tam… , co ma piernik do wiatraka. Skoro według obecnej narracji nijakiego państwa polskiego nie było (był PRL), to co obecne władze obchodzą generałowie LWP (Ludowego Wojska Polskiego) z orzełkiem bez korony, skoro teraz jest WP (Wojsko Polskie) z orzełkiem w koronie? To tak jak by Jaruzelski pozbawiał stopnia Andersa, a Anders Jaruzelskiego (zero mocy prawnej).
  Pomyślności.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: