ŻYCIE

Kawałki życia: Spacyfikowana komisja i kujon szkodnik

PiS przejął/odzyskał/podniósł z kolan Państwową Komisję Wyborczą. Teraz to PiS będzie liczył głosy. Rozumiecie co to znaczy? To będzie prosta ale i kreatywna matematyka. I tak: dwa głosy na opozycję plus dwa inne głosy na opozycję, równa się cztery głosy na opozycję (2+2=4). Jednocześnie dwa głosy na PiS plus dwa inne głosy na PiS – zgodnie z pierwszym prawem Kaczyńskiego – równa się dwadzieścia dwa głosy na PiS (2+2=22). Wreszcie po latach znów będziemy mieli uczciwe wybory. Żadnych oszustw i przekrętów przy urnach.

Wedle sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research, 60% ankietowanych uważa, że Plac Piłsudskiego to nie jest dobre miejsce na stawianie pomników smoleńskich (już wiadomo, że będą dwa). Niezdecydowanych lub nie mających zdania jest 22%. Można więc powiedzieć, że 88% Polaków nie godzi się na ustawianie pomników w miejscu, w którym PiS chce je ustawić. Na dodatek jeszcze siłowo, a więc po trupach do celu. Decyzję pisokracji popiera 18%, czyli prawie że tyle samo naiwnych, którzy kiedyś wynieśli tych oszołomów do władzy (18,5%). Powiecie, że to nieistotne? Tak, nieistotne. Bo wystarczy wola jednego wyborcy i że tylko ten wyborca będzie zadowolony.

Jak na razie Polska Fundacja Narodowa dostała od spółek skarbu państwa ponad 250 milionów złotych i to nie koniec, bo kasa nadal płynie. Ma ona promować tak zwany pozytywny wizerunek Polski”, ale w praktyce wedle nie tylko moich obserwacji nie zrobiła nic godnego uwagi. Na upartego można nawet zaryzykować twierdzenie, że Fundacja zrobiła wiele, aby do Polski zniechęcić każdego, także tych, którzy z niezrozumiałych mówić szczerze powodów, jeszcze Polskę tolerowali a nawet ją lubili. >>> Zaś niewątpliwie dużo zrobiły dla siebie władze Fundacji (3-osobowy zarząd, w tym nieoceniony pan Świrski), wydeptując i zapewniając sobie w Glińskiego pensje rzędu 17-18 tysięcy złotych. Wysokość ewentualnych premii nie jest znana. Można żyć za taką kasę, zwłaszcza jeśli do roboty ma się de facto wysyłanie głupawych listów i apeli do kogo się da, wiedząc, że i tak wszyscy tyłek sobie tym podetrą. Warto zauważyć, że Fundację dzielnie współpracuje też nowy premier Morawiecki. Tyle, ile w ostatnich czasach gość ten zrobil dla antypromocji Polski godne jest podziwu. W zasadzie do dalszego „obrzydzania wizerunku Polski” wystarczy nam w zupełności jeden taki premier, po co to cała, wyjątkowo droga w utrzymaniu Fundacja. Jeszcze dwa, trzy wywiady premiera i znienawidzi nas cały świat.

Kontynuując wątek Morawieckiego i jego nieszczęsnego wywiadu… Otóż Beata Mazurek osobiście (jako rzecznik PiS a nie wicemarszałek sejmu), oraz media rządowo-prawicowe, mają pretensje do Wyborczej , że… wydrukowała ów sławetny wywiad z Morawieckim. Niby z kontekstu im wynikało, że Wyborcza zapowiadała ten wywiad jako swój a przecież premier udzielił tego wywiadu niemieckiemu Die Welt. To klasyczna pisia demagogia, bo Wyborcza wyraźnie zaznaczała, że drukuje ten kuriozalny tekst dzięki uprzejmości niemieckiej redakcji. Ale szczerze mówiąc i będąc na miejscu tej Mazurek, też byłbym wkurwiony takim obrotem sprawy, bo biorąc pod uwagę ilość bzdur jakie premier naopowiadał, wolałbym jak najszybciej o tym zapomnieć. Nie pokazywać, nie wracać, nie rozpowszechniać, nie chwalić się i w ogóle ciszej nad tą trumną! Niestety dzięki zdradzieckiej, podstępnej i antypolskiej polityce Gazety Wyborczej, naród się dowiedział, że pan premier to – posłużę się tu określeniem Korwin- Piotrowskiej – „niedoinwestowany intelektualnie i emocjonalnie kujon”, który nie wie co mówi, a mówi, bo tak go zaprogramowali.

5 komentarzy dotyczących “Kawałki życia: Spacyfikowana komisja i kujon szkodnik

 1. ereglo

  Geny, durniu, geny (by strawestować znane hasło Clintona). A serio, kto choć raz słyszał Morawieckiego – seniora, musi uwierzyć, że głupota jest, niestety, dziedziczna.

  Polubienie

 2. Lepszy Kowalski

  Głośno już się mówi ze rząd chce wymienić Swirskiego i kolegów za koncertowe dawanie dupy. Niewykluczone ze Fundacja wkrótce zdechnie

  Polubienie

 3. lucjank510722gmailcom

  Odetchnąłem z ulgą, znowu jesteście!

  Polubienie

 4. Dobra wiadomość – dziś jedna z nielicznych dobrych – że znów można Cię czytać!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: