KULTURA&MEDIA POLITYKA

Wybiórcza sprawiedliwość na zamówienie

Redaktor Wyborczej, a nawet zastępca naczelnego Piotr Stasiński, został wezwany na policję, jako podejrzany o dokonanie bardzo poważnego przestępstwa. Dostał zarzut z artykułu 141 Kodeksu wykroczeń.

◊◊

Artykuł zaś mówi:

„Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany”

Na czym czyn nieobyczajny redaktora Piotra Stasińskiego polegał?

Otóż tenże Stasiński (foto obok) komentując polską rzeczywistość w programie „Loża prasowa” w TVN 24 odwołał się do haseł tzw. Marszu Niepodległości z 11 listopada 2017 roku. Zacytował rasistowski, acz w opinii ministra Błaszczak narodowo poprawny slogan: „Cała Polska śpiewa z nami: wypierdalać z uchodźcami”.

Pozwolił sobie też zacytować wulgaryzmy i obelgi kierowane przez manifestantów pod adresem kobiet protestujących na moście Poniatowskiego. Cytował to nie po to żeby było weselej, tylko po to by pokazać do czego dochodzi i w jak niebezpiecznym kierunku zmierza Polska.

Niestety nie znalazł zrozumienia u jednego z widzów.

Nie spodobało się to bowiem pewnemu niewydarzonemu lekarzowi, usiłującego robić karierę polityczną (przestrzegam kandydatów na polityków: kariera polityczna polegająca na nieustannym wylizywaniu fiuta Wodza, może mieć kruche, a tym samym krótkotrwałe podstawy). Otóż ta persona, niechaj na imię będzie mu Stanisław, oglądała akurat telewizję grając z wnuczkiem w szachy. No i ten wnuczek chcąc nie chcąc usłyszał Stasińskiego cytującego polskie hasła. Zwłaszcza to słowo „wypierdalaj” usłyszał.

Nie wiem ile wnuczek marszałka ma lat, ale sadzę, że poniekąd piękne polskie słowo „wypierdalaj”, jest mu nie tylko doskonale znane z przedszkola, lub szkoły, ale jest też najbardziej lajtowym ze wszystkich mu znanych.

Podziwiam subtelność uczuć pana marszałka, ale nie mogę pojąć czemu to zachowania uczestników marszu go nie zbulwersowały i nie skłoniły do złożenia doniesienia, ale cytowanie ich przez dziennikarza znienawidzonej gazety jak najbardziej pana marszałka wkurwiły.

Oczywiście to konsekwencja stanowiska innych prominentnych polityków PiS i kolesi pana marszałka, w tym wspomnianego już tu Błaszczaka czy Brudzińskiego. Oni po wielokroć publicznie zaświadczali, że nie dostrzegli w tracie Marszu żadnych przejawów rasizmu, faszyzmu, czy agresji, nie dostrzegli, bo tego zwyczajnie nie było. Widzieli tylko spokojnych, uśmiechniętych, godnie spacerujących, pełnych sympatii i miłości do bliźniego obywateli, cieszących się z 99 rocznicy pierwszego (prawdopodobnie) powstania Polski z kolan.

Innymi słowy Stasiński sobie to wszystko wymyślił i publicznie czyli w telewizji używał słów obraźliwych, bulwersujących, deprawujących młodzież, dzieci, oraz niektórych starszych, nierzadko niedołężnych i to niekoniecznie w sensie fizycznym.

Co ciekawe, przesłuchujący Stasińskiego policjanci (nie wspomnę o prokuraturze), jakoś do tej pory nie znaleźli dokumentacji świadczącej o rasistowskim i jawnie faszystowskim podtekście owego Marszu, mimo, że w internecie aż się roi od zdjęć i widać na nich nie tylko hasła, które Stasiński cytował, ale nawet tych, którzy te hasła z dumą nieśli, czyli eksponowali. Zakładam, że byli jego autorami, co łatwo można ustalić w czasie przesłuchania. Reakcji policji jednak nie ma i pewnie nie dlatego, że są jełopami, albo ślepi są, tylko po prostu nie udało się ustalić sprawców, bo takie rozkazy były.

PS. Stasiński – o czym policja najwidoczniej nie wie – cytował „słowa nieprzyzwoite”, nie w miejscu publicznym. Bo w świetle prawa studio telewizyjne nim nie jest! Tam mają dostęp jedynie osoby zaproszone, a nie każdy komu się podoba.

1 komentarz dotyczący “Wybiórcza sprawiedliwość na zamówienie

  1. Nieprawy Syn Kaczyńskiego

    Przymuł Karczewski. NIe promuj glizdy

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: