ŻYCIE

Kawałki życia: Żydzi, świry, jubilaci

Episkopat (taka gildia niewyżytych staruchów zazwyczaj) z radością na Twitterze obwieścił, że „dzisiaj rocznica urodzin abp. Juliusza Paetza…” A Paetz to nie byle kto, to samiec molestator, wprawny zwłaszcza w dymaniu kleryków, czyli młodych chłopców, zazwyczaj cnotliwych. Mimo, że oficjalnie jakoby wykluczony ze wspólnoty, koledzy jak widać o nim niezmiennie pamiętają. Doceniają zasługi, zdobyczy zazdroszczą, techniki pod jego okiem szlifują. Tym bardziej, że abp Paetz to człowiek niesamowicie towarzyski, chętnie dzielący się doświadczeniami i fascynującymi opowieściami o tym, gdzie to jego wacuś był i ile dziur zatkał. Gdy się zrobił dym, biskupi napisali: „Informujemy, że na Twitterze publikujemy wiadomości o urodzinach, święceniach i innych datach związanych ze wszystkimi biskupami, dlatego znalazł się tutaj wpis także o urodzinach abp. Paetza”. Ponieważ prokuratura nigdy nie zajęła się kurewstwem arcybiskupa, to tym samym pozbawiła go możliwości spędzenia darmowych wczasów w jakimś gustownym ośrodku odosobnienia i rozegrania paru partii remika z księdzem Gilem (ten wolał co prawda młodszych, ale jakby co to i klerykiem by nie pogardził). Gdyby jeszcze żył Wesołowski, mogli by nawet w trójkę zagrać w brydża z dziadkiem.

Nasz ulubiony głupek z sąsiedztwa, poseł kukizowy Jakubiak nie daje o sobie zapomnieć. W wywiadzie dla Polskiego Radia, poseł przekonywał, że nie można mówić o polskim antysemityzmie. Jeśli już bawić się w jakieś rozliczenia, to Polacy powinni mieć pretensje do Żydów a nie odwrotnie. „Pokażcie mi choć jednego Polaka uratowanego przez Żyda. Polski Holokaust wcale nie był mniejszy od żydowskiego” – grzmiał Jakubiak na radiowej antenie. Dalej było też ciekawie, bo słuchacze się dowiedzieli, że w 1939 roku na Polskę napadli Niemcy i Ruscy, oraz w zasadzie Żydzi, bo się cieszyli a najeźdźców witali kwiatami. Po raz kolejny więc sprawdza się stara prawda, że jak dasz głupkowi mikrofon, a nie daj boże odstawisz mu jeszcze pastylki, to z pewnością zeżre kabel. Jakubiaka częściowo tylko może usprawiedliwiać fakt, iż wygadywał te swoje banialuki w Polskim Radiu, a cóż to za instytucja to doskonale wiemy. Jedna z rządowych szczujni, gdzie mówi się tylko to czego oczekują a nawet żądają.

Wacław Kujbida, czyli bida z nędzą. Dla tej władzy przydatny jest jednak każdy idiota

Pozostajemy w temacie, czyli jesteśmy – jakby powiedział Błasik – na ścieżce i na kursie. Z przytupem wraca temat Jedwabne. Para polskich demaskatorów ukrywających się w Kanadzie dowodzi w filmie który wyprodukowała, że Polacy nie uczestniczyli w tej zbrodni. „Zostali co najwyżej zmuszeni do pokazywania, gdzie mieszkają ich sąsiedzi żydowskiego pochodzenia pod groźbą śmierci i do pilnowania tych biednych ludzi, zarówno na rynku jak i w czasie pochodu na miejsce kaźni”. Tak mówi Wacław Kujbida, producent dokumentu pt: „Jedwabne-Świadkowie-Świadectwa-Fakty” kwestionującego prawdę o Jedwabnem, o czym zresztą kiedyś już pisałem, bo sprawa wcale nie jest nowa. Generalnie wniosek jest taki, że Żydzi najpewniej podpalili się sami a następnie zrabowali dobytek, który wcześniej zostawili. No tak było w tej nowej wersji historii Polski. Ów Kujbida, wraz z żoną prowadzi we wspomnianej Kanadzie internetową telewizję TV Niezależna Polonia, a ponieważ jest w Kanadzie, a czasami wpada do Polski, to każda brednia uchodzi mu na sucho. Kujbida zabiega by ten „rewolucyjny dokument” pokazano teraz w TVP. Szanse ma duże, bo na dobre rozsiedli się tam już pałkarze z antysemickimi opaskami na ramieniu.

Telewizja Lublin nie dopuściła do emisji (ocenzurowała) program pod tytułem „Pod ciśnieniem”. To polityczne podsumowanie tygodnia z udziałem posłów. Powód: „zbyt tendencyjne pytania dziennikarki prowadzącej”. Jak zgodnie zeznają wszyscy uczestnicy programu, w jego trakcie nic bulwersującego się nie stało, „nikt nie został obrażony, nie było wulgaryzmów, była dyskusja na argumenty”. Ale właśnie o te argumenty chodzi. Bo w owej dyskusji nie poradziła sobie i dupy pokazowo dała posłanka PiS, a zarazem członkini Rady Mediów Narodowych i przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu Elżbieta Kruk. Zabrakło jej argumentów i to był powód zdjęcia programu z anteny. Kompromitacja pisowskiej waginy po prostu nie jest wdzięcznym i wygodnym tematem i stąd decyzja o wstrzymaniu emisji programu. Jest taka zasada (lub jak wolicie powiedzenie) która głosi: szanowny pośle jeśli piłeś nie jedź, jeśli nie piłeś koniecznie wypij! Jak widać posłanka Kruk, w tym akurat jednym przypadku odstąpiła od ścisłego dotąd przestrzegania tej zasady. Nie wypiła, nie skoncentrowała się i coś tam coś tam tych argumentów jej zabrakło!

Gliński w liście gratulacyjnym do Bronisława Wildsteina, laureata jakieś z dupy wziętej nagrody prawaków i schizoli: „Pańska proza jest – w myśl wskazań Stendhala – jak zwierciadło, które przechadza się po gościńcu i odbija to, co dla przemierzających go podróżnych najbardziej dojmujące: dzisiejszą niedolę życia w atrapie europejskiej cywilizacji, wydrążonej z własnej tożsamości, wyzbytej metafizycznego ładu i moralnego porządku, które generowały jej potęgę. Pana utwory ilustrują rozpaczliwą kondycję współczesnego człowieka, który za sprawą własnej hybris, nieopanowanej żądzy panowania nad naturą i losem, zatrzasnął się w pułapce duchowej niemocy”. Prawda, że poruszający jest ten przekaz? Marnuje nam się geniusz, literacki talent tysiąclecia. Pieprzyć Wildsteina i jego gryzmoły, to Gliński naszym kandydatem do literackiego Nobla.

4 komentarze dotyczące “Kawałki życia: Żydzi, świry, jubilaci

 1. Jancio Wodnik

  No qrwa, Gliński to klasa sama w sobie. 🙂

  Polubienie

 2. „grzmiał Jakubiak”. To nie był, Rebe, grzmot, a co najwyżej mokry pierd.
  Mazel tow !

  Polubienie

 3. Panie Gliński – bywają ulewne deszcze a i gościńce nie wszystkie z asfaltu – cóż wtedy odbija przechadzające sie zwierciadło? Swoja drogą,jakiż to polonista wymyśla tak pompatyczne i szmirowate teksty?

  Polubienie

 4. Pingback: „aniołki „ – komp13

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: