EXTRASY KULTURA&MEDIA POLITYKA

Recenzują. Zaraz będą cenzurować!

Bydgoski poseł PiS Łukasz (Paweł) Schreiber, z zawodu prawnik, z zamiłowania zdaje się filmożerca, wszedł sprawnie i z gracją w rolę krytyka i recenzenta. Wedle zasady, że jak jesteś członkiem PiS, tym prominentnym zwłaszcza, to znasz się na wszystkim i jesteś ekspertem od historii i bicia żony począwszy, na sporcie i sztuce skończywszy. 

◊◊

Poseł Schreiber zna się akurat na filmie i właśnie orzekł, że amerykanki obraz ”Uciekaj” to nadzwyczaj „denny i drugorzędny horror z absurdalnym scenariuszem”, który mimo tych wszystkich ewidentnych wad został jednak nominowany do Oscara. Dlaczego został nominowany? Poseł Schreiber wie najlepiej: „tematem jest rasizm i to właśnie, plus wsparcie czarnoskórych krytyków starcza”.

Łukasz Schreiber

Filmu nie widziałem, zdania więc nie mam, ale wiem, że coś co kosztowało 4 miliony dolców z hakiem, już zarobiło tych dolców prawie 260 milionów. Może film jest więc i denny, ale z drugiej strony próba wykpienia jego sukcesu komercyjnego, połączonego z nominacją, za pomocą stricte rasistowskich argumentów, jest płaska i „denna”. Tak jak płaski i denny jest PiS i jego narodowo-rasistowska retoryka. To ich język i ich argumenty. 

Wedle tej samej zasady zresztą puentowano filmy „Ida” oraz „Pokłosie”, jako nadzwyczaj „płaskie”, bezwartościowe, „zwierzęco antypolskie”, wydumane i o niczym, a które poklask zrobiły i karierę tylko dlatego, że były o wiadomych ofiarach polskich oprawców. „Ida” biła się nawet o Oscara, no ale wiadomo, tam pierwsze skrzypce grają też Żydzi, plus paru czarnych na dokładkę. Po takich nie można spodziewać się nic dla Polski dobrego.

Tak to poseł widzi, taki pewnie był przekaz z Nowogrodzkiej, a może nie był, tylko poseł ze smyczy nieco się zerwał.

Kończąc zaś temat posła Schreibera, wydaje się, iż Krystyna Pawłowicz ma oto równorzędnego umysłowo partnera do udziału publicznej debacie. To dopiero będzie horror z najwyższej półki.

0 komentarzy dotyczących “Recenzują. Zaraz będą cenzurować!

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: