ŻYCIE

Głosowali niby jak chcieli, a wybrali…

Pisze tu często o faktach, czy wydarzeniach, o których zazwyczaj wszyscy wiecie, ale pisze dlatego, żeby pokazać wam, albo przypomnieć, jaki jest poziom polskiego okurwienia. A bezsprzecznie jest spory i ciągle rośnie.

◊◊

I tak we wsi Skawinki koło Wadowic (tych Wadowic!) jest szkoła, która – jak rozumiem – przetrwała jakimś szczęśliwym trafem reformę minister Zalewskiej. A ponieważ jest i stoi (foto) i nawet dzieci uczy, to postanowiła zadbać wreszcie o godne imię, którego do tej pory się nie dorobiła.

Zrobiono plebiscyt (wśród uczniów i nauczycieli), którzy w głosowaniu zdecydowali, iż patronem szkoły będzie Marek Grechuta. Problem jednak w tym, że Grechuta wygrał z jedynym kontrkandydatem, czyli wadowickim świętym Janem Pawłem Wojtyłą. To zapachniało zniewagą. A tej lud boży nie toleruje.

Włączył się więc miejscowy element głęboko katolicki, który podkręcony przez proboszcza uznał, że nie ma po prostu chuja we wsie i nie może być tak, że papież, artysta, święty, Wielki Polak, bóg i bożek, autorytet dla autorytetów, przegrywa z jakimś za przeproszeniem grajkiem, nie świętym na dodatek we wszystkich aspektach.

To potwarz, to obraza uczuć religijnych, to świadome znieważanie papieża, to… nie chcę pisać już co, bo podpadnę pod coraz liczniejsze paragrafy chroniące godności Polski, Polakowi i ich bezdyskusyjnych autorytetów.

Zdziwieni mocno sytuacją uczniowie, mieli też usłyszeć od pana plebana, że oto igrają z losem, gdyż „wybierając Grechutę na patrona muszą się liczyć z tym, że tym samym odchodzą od kościoła”. Popełniają grzech ciężki!

Sytuacja jest przeto patowa, bo jedni chcą tego Grechuty, a drudzy, ci z „moralną przewagą”, za diabła nie chcą poddać bez walki jedynej możliwej w ich przekonaniu kandydatury Wojtyły, etatowego już patrona rzeczy i zjawisk wszelakich. Trzeba by to w ogóle zapisanego już w Konstytucji!

Chodzi również pewnie o wykonanie ambitnego planu, tak żeby w rodzinnych okolicach papy, w krótkim czasie powstało tysiąc szkół, placów, ulic i tablic ku czci jego, tak jak drzewiej było tysiąc szkół na tysiąclecie. Tymczasem lewackie ścierwa (nazywajmy rzeczy po imieniu), usiłują temu przeszkodzić.

Nie uważam się za jakiegoś wróżbitę, ale założyć się jestem w stanie, że szkoła, żeby skały srały a okoliczne drzewa szczały, będzie imienia Wojtyły i już. Za chwilę, zgodnie z obyczajem i sprawdzoną metodą,  pan pleban z ambony wyzwie oporną dyrektorkę od najgorszych i zlustruje jej rodzinę do siódmego pokolenia wstecz, a na koniec odwoła ją za niewłaściwą postawę ta minister od niby edukacji i tak skończy się cała owa zabawa w demokrację. Czyli jak w starym dowcipie sklerotyka Pietrzaka: Głosowali jak chcieli a wybrali kogo trzeba. Na razie niby spór o imię zamrożono (także za sprawą wkurzonej i zniesmaczonej wdowy po Grechucie), ale nie bądźmy naiwni, idzie wiosna, lody pękną i Wojtyła zatriumfuje, bo jego kult to niebezpieczna infekcja bakteryjna,  odporna na wszelkie dostępne antybiotyki.

Co do postępującego okurwienia zaś, to tylko patrzeć jak cała Polska wkrótce będzie im. Jana Pawła II, upstrzona gęsto jego pomnikami, tak zazwyczaj pięknymi, że pijany w trzy dupy na ich widok natychmiast ze strachu trzeźwieje. Towarzyszyć zaś mu będą wykurwiste smoleńskie monumenty z „poległym” Lechem w roli głównej. Takiej Polski chcieliście, no to ją macie.

6 komentarzy dotyczących “Głosowali niby jak chcieli, a wybrali…

 1. Na razie będzie Świętego JP2,a potem zmienią na Świętego Lecha Kaczyńskiego…

  Polubienie

 2. a w Koszalinie samochód nie wyhamował ( przypadkiem?) i wjechał na rondzie Kaczyńskich w takie coś ze świeczkami ( kapliczka ? ) niszcząc ją całkowicie. Zamach, atak, wandalizm?

  Polubienie

 3. Szpila

  A pod pomnikami można uroczyście i do kamer składać wieńce, kwiatki,zapalać znicze też do zdjęć i kamer).A taki piosenkarz Grechuta – ni pomnika ,ni co.Proponowałabym tamtejszym zwolennikom Grechuty żeby nie ustępowali.Ja go też lubiłam i lubię słuchać,a JP II to młodzi nie bardzo rozumieją , ja starałam się zrozumieć jego poezję,starałam się i na tym poprzestałam.

  Polubienie

 4. ..a nie mogli nazwać szkoły Marek Wojtyła ?.

  Polubienie

 5. A właśnie że będzie Marka Grechuty!!!

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: