POLITYKA

Burza o nazioli. Zielinski straszy!

Ponieważ pan minister Zieliński nie wygląda na szczególnie rozgarniętego, więc w sumie nie dziwie się jego reakcji. Zamiast pochwalić autorów reportażu, to się do nich – kolokwialnie mówiąc – przypierdolił. Można powiedzieć nawet, że próbował ich zastraszyć.

◊◊◊

Jarosław Zieliński, o czym doskonale wiecie, to nie najszczęśliwszy zwierzchnik policji a ogólna kondycja w jakiej jest pan minister, przekłada się niestety na kondycję owej policji. Ze względu i na metody i na poziom rozgarnięcia, jest ona coraz częściej nazywana Policją Obywatelską i chodzi o jak najbardziej zamierzone skojarzenia z bywszą MO.

No ale co takiego powiedział ten gigant?

„Jeśli [dziennikarze-red.] przeniknęli do osób, które przejawiały zachowania oburzające nas wszystkich, to ich obowiązkiem było poinformowanie organów ścigania – wtedy, w maju, a nie dzisiaj”.

Odpowiedzieć Zielińskiemu można tak: dziennikarze mogli powiadomić, ale nie musieli, bo takiego obowiązku nie ma! Gwałt, zbrodnia, ludobójstwo lub zapowiedź zamachu owszem i jak najbardziej, ale nie w przypadku – jak sama władza to teraz zgrabnie nazywa – „zabawy paru głupków w lesie”. Poza tym gdyby wcześniej powiadomili, z dobrej woli jak najbardziej, bez emisji i bez koniecznego nagłośnienia, to by po prostu spalili temat. Nie było by takiego szumu i takiej społecznej reakcji, a władza szybko i skrzętnie pewnie by to pod dywan zamiotła i po zawodach. Pan Zielinski nie kuma po prostu podstawowych mechanizmów.

Innymi słowy, zamiast przypierdalać się do dziennikarzy, Zieliński powinien powiedzieć, co to takiego zrobiła w tej sprawie będąca pod jego świetlanym przywództwem policja. Przecież w ostatnich dwóch latach, to państwo i ta policja, otrzymali ogromne uprawnienia, zwłaszcza jeśli chodzi o inwigilowanie społeczeństwa. Ba, może się nawet posługiwać nielegalnie zdobytymi dowodami w sądzie, czego nie uświadczy się w cywilizowanym i nie policyjnym państwie. Więc co oni do kurwy nędzy robili, że nic nie wiedzieli? Po co im te wszystkie zabawki? Mają teraz pretensje do dziennikarzy, bo w ten sposób chcą ukryć swoją nieudolność i odwrócić uwagę od problemu.

Ale jeśli prawdzie spojrzeć głębiej w oczy, to okazuje się, że te wszystkie nowe uprawnienia, to prawo do bezkarnej i bez ograniczeń stosowanej inwigilacji, nie po to zostało wymyślone, by ścigać jakieś struktury nacjonalistyczne czy neonazistowskie (toż to potencjalni wyborcy i sprzymierzeńcy, to ichni elektorat), tylko wszelkie ruchy opozycyjne, w tym i niezależne ciągle dziennikarstwo. Więc pewnie dlatego Jarosław Konfetti Zieliński i Mariusz Młot Błaszczak (teraz Joachim Jojo Brudziński) nie wiedzieli co się dzieje.

Bądźmy szczerzy, po takim wystąpieniu Zielińskiego, plus do tego popisowym rżnięciu głupa przez Brudzińskiego (robił wszystko, by nie koncentrować się na faszolach, tylko na odrzucanych gównem drzwiach ichnich posłów), plus do tego jeszcze kuriozalnym zupełnie stanowisku SDP (wedle tych fiutów, dziennikarze to przestępcy), organizacji kompletnie spisiałej, spicniałej i umysłowo zainfekowanej, wszystko to razem wskazuje, że władza nie gra tu szczerze.

Władza sygnalizuje oto: no, podjęliśmy jakieś działania, policja i prokuratura coś tam robią, bo postawiono nas pod ścianą, sterroryzowano nas, ale temat nas generalnie mierzi i nam nie leży. Spróbujmy więc za wszelka cenę odwrócić kota ogonem, zamącić, zachachmęcić, odwrócić uwagę, wyciszyć. Wszyscy za moment pewnie o tym zapomną, a tym głupków z lasu cichcem wtedy wypuścimy z pierdla, pogrozimy im palcem, nakażemy żeby mieli się na baczności, mniej ostentacji, więcej czujności i przede wszystkim uważać kogo na imprezy się wpuszcza.

Tak to mniej więcej mi się układa. Tym bardziej, że z rozpędu i pod publikę aresztowano z miejsca pięć osób, ale po opamiętaniu się, już wszystkich zwolniono, w tym herszta tej bandy. Niektórym niby zabrano paszporty, niby zakazano kontaktów między sobą, niby jakiś dozór mają, ale to jakieś wolne żarty i śmiech na sali. Dla nazioli to nie pierwszyzna, mają to w dupie.

Generalnie wiedza z doświadczenia, ale i my to wiemy, że kto to słyszał, w państwie prawa i sprawiedliwości,  żeby patriotów więzić… Kto im potem i jak wysokie odszkodowania będzie płacił, oraz honor plus dumę zwracał!

1 komentarz dotyczący “Burza o nazioli. Zielinski straszy!

  1. Z jakich powodów tego buca trzymają i dają mu władzę to jedna z największych zagadek dobrej zamiany

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: