ŻYCIE

Stał się cud. Kościół wolny od pedofilii.

A tu ci dopiero gratka i ciekawostka. W publicznym rejestrze pedofilów opublikowanym 1 stycznia, nie ma ani jednego księdza! W tajemniczy sposób wyparowali.

Być może rzecz w tym, że to same fajne chłopaki są, dziecka nie tkną, tak samo jak w piątek nie tykają kiełbasy, czasami tylko w siusiaka dzieciątko Jezus całują, ale za to przecież do kicia nie wsadzają.
Tyle, że fajne chłopaki to raczej nie są.

Fundacja pomagająca ofiarom pedofilów w sutannach, nota bene coraz bardziej szykanowana i niemile widziana, ma zarejestrowanych przynajmniej 50 takich gagatków. Niektórzy z nich ciagle kiblują, a sporo tych ziółek jest już na wolności i pewnie za chwilę uda się na łowy. Jednak żaden z nich nie znalazł się na liście ministerstwa sprawiedliwości. Zniknęli jak sen złoty, rozpłynęli się we mgle.

Wiceminister od wybiórczej sprawiedliwości, Woś nijaki, bardzo się obruszył na pytanie co się stało z przestępcami w sutannach. Uznał pytanie za wręcz niestosowne.

„A ile osób duchownych rzeczywiście popełnia takie rzeczy. Dlaczego pan nie zapyta np. o nauczycieli czy kierowców, tylko uparł się pan na tych księży i zupełnie niepotrzebnie temat drąży. To prowokacyjne pytanie i stawianie problemu w niewłaściwym świetle”.

Jakie jest to właściwe światło, tego dowiedzieć już się nie udało. Tylko czekałem kiedy doda, że to są ci lepsi pedofile, bardziej uduchowieni, a ich przestępstwa są mniejszej wagi, bo często popełniano je z wyższych pobudek, z wpisanej w ten piękny zawód miłości do ludzi.

Mamy więc wybiorczy rejestr, w którym z pobudek do końca niejasnych nie umieszczono jednej istotnej grupy zawodowej. Nie umieszczono, bo tak sobie życzył kościół, a prośbę kościoła z ochotą, w podskokach i uniżenie spełniono, wykorzystując kruczki prawne.

Pani z ministerstwa do której dzwonie jest zdziwiona i nie rozumie w czym problem. Mówi:

„Ustawodawca przewidział furtkę, każdy skazany może w ciągu dwóch miesięcy od wejścia ustawy w życie złożyć wniosek o nieupublicznianie jego danych i wizerunku. Z tego zapisu skorzystał kościół”.

Na pytanie czy ktoś jeszcze skorzystał z takiej możliwości, ale indywidualnie a nie zbiorowo, podpierając się domniemanym autorytetem instytucji, pada odpowiedź „nie, chyba nikt, w każdym razie nie przypominam sobie”.

Czyli mamy jasną odpowiedź i rozwiązanie zagadki. Księży nie ma w rejestrze nie dlatego, że słodkie i niegroźne to misiaczki, tylko dlatego, że nie życzył sobie tego ich „zakład pracy”, a takiemu zakładowi pracy zawsze idzie się na rękę i do ich oczekiwań dopasowuje się przepisy. Ilu mają kryminalistów, gdzie i z jaką liczbą dzieci się zabawiają, jest wewnętrzną sprawą firmy,  wiedza ta zaś z powodów pijarowskich i marketingowych nie może być ujawniana. A ministerstwo sprawiedliwości nie jest od sprawiedliwości, tylko od stawania na baczność przez byle biskupem. Pewnie – statystycznie rzecz biorąc – potencjalnym pedofilem.

10 komentarzy dotyczących “Stał się cud. Kościół wolny od pedofilii.

 1. No i trzy im w cztery i krzyżyk na garba, albo odwrotnie 😉

  Polubienie

  • pablobodek

   Dlaczego „trzy”? Myślę, że miałeś na myśli wyraz czteroliterowy ;-))

   Polubienie

 2. tym koloratkowym bydlaka zastosowac japonska metode „RAZ HUJA TASAKIEM CIACH”to by sie od uczyli pedofili.

  Polubienie

  • Anonim

   Niestety kastracja niewielka da, jak nie firm toczy innym to zrobi, hormony blokujące popyt seksualności również niewiele dadzą, bo problem leży w ich pojechanych głowach, nie gaciach

   Polubienie

  • pablobodek

   Jak widać po tekście – bardzo wzburzony byłeś. Nie dziwię Ci się zresztą.

   Polubienie

 3. Myślę, że na tej liście są księża. Byli księża, którzy przestali nimi być po udowodnieniu im winy.

  Polubienie

  • Arnold

   Nie ma. Żadne z nazwisk księży lub byłych księży, które ma odnotowane Fundacja nie znalazło się na liście.

   Polubienie

 4. W każdym razie takich „furtek” do odwołań być nie powinno. To zaprzeczenie całej idei i narażanie kolejnych ofiar. bzdura kompletna.

  Polubienie

 5. pablobodek

  Też szukałem w wykazie czarnych pedofilów, przykładowo księdza Wojciecha Gila, który udzielał sakramentu pedofilii dzieciom w Dominikanie. Dlaczego nie znalazłem – wyjaśnił dociekliwy Revelstein.

  Tak dla porządku – ten wykaz nie dotyczy tylko pedofilów, ale szerzej – przestępców seksualnych

  Polubienie

 6. brokoz

  Bo to nie są pedofile tylko ofiary zgwałcone przez dzieci.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: