Aktywny? Na samą myśl ciarki po plecach przechodzą

Zaniepokoiła mnie bardzo deklaracja pana Łapiński. Wynika z niej bowiem, że „prezydent Duda będzie bardzo aktywny na polu międzynarodowym”.

Mam nadzieję, że to tylko taki żarcik, noworoczne, niewinne entrée, aby lud nie zapomniał, że ma prezydenta. Mam również nadzieję, że prezydent swą aktywność ograniczy jedynie do jeżdżenia na nartach, strojenia min i pstrykania selfików z słodkimi idiotkami suwerenkami. Mogą być Alpy albo Dolomity, w tym sensie będzie to aktywność międzynarodowa, ta możliwa do zaakceptowania, bo stosunkowo mało szkodliwa.

Ale nieprawdą jest jednak, że nadzieja umiera ostatnia, bo ona często gęsto umiera pierwsza, zwłaszcza jeśli czyta się coś takiego:

„Wszystkie fora, w których prezydent będzie uczestniczył, które będzie inicjował, będą wykorzystane, by dbać o naszą pozycję w Europie i na świecie. (…) Na pewno w XXI wieku, w świecie internetu, fake newsów, warto pokusić się o taką politykę wizerunkową danego kraju na świecie, by panował prawdziwy obraz o Polsce i Polakach, a nie przekłamania i nieprawdy”.

Polityka wizerunkowa, prawdziwy obraz, pozycja… Czarno to wiedzę, bo to zdaje się żaden tam żarcik, a poważnie niepokojąca wiadomość. Będzie grubo! A jak się chłopcy z Krakowskiego wezmą za wizerunek, to nadzieja ulotni się tak samo szybko, jak ulotnił się zapał Dudy do wybicie się na niezależność. Umrzemy wpierw ze śmiechu, a ci co przetrwają, ze wstydu zejdą w drugiej kolejności.

Nie trzeba być ani szczególnym mistrzem intelektu, ani tym bardziej wytrwanym obserwatorem, by dostrzec, że pan prezydent do czego tylko się dotknął w swojej raczej krótkiej karierze, to dokumentnie to spieprzył. Każda jego „aktywność” to pasmo porażek i kompromitacji. To już kulawy i ślepy na jedno oko słoń, w składzie porcelany mimo wszystko porusza się z dużo większą gracją i niż pan prezydent na parkietach polityki. Jest notorycznie ogrywany, a w wielu wypadkach koncertowo sam się zakiwał. To per saldo przykład żenującej amatorszczyzny. Za jakiś czas studentów o tym będą uczyć – czego nie robić i jak tego nie robić, żeby nie kompromitować siebie i najważniejszego w państwie urzędu.

Więc błagam – żadnej aktywności, zwłaszcza „na polu międzynarodowym”, bo tylko wstyd będzie.  Co w takim razie robić? To proste! Karmić przeto należy Adriana, poić do upojenia, wywozić na narty, sprowadzać dziewczyny, dawać zabawki, dogadzać mu na wszelkie możliwe sposoby, byleby tylko Pałacu nie opuszczał.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

2 myśli w temacie “Aktywny? Na samą myśl ciarki po plecach przechodzą

  1. Prezes pokazał Dudusiowi, że jeśli ten nie będzie grzeczny to ma na jego zastępstwo Mateuszka (jak widać skutecznie, bo ten podpisał ustawy sądowe w try miga). Teraz wróci stara pisowska tradycja i chłopcy pokłócą się o krzesło na jakimś międzynarodowym szczycie, żeby tylko pokazać Jarkowi, który jest lepszy.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.