POLITYKA

Zakręcić te właściwe kurki (oby skutecznie)

Niepokoi mnie trochę, że coraz częściej zgadzam się z Wałęsą. No, ale czasy nastały takie, że wróg moich wrogów jest moim przyjacielem. Tym tę niepokojącą zgodność poglądów tymczasowo sobie tłumaczę.

Mówi Wałęsa dla Rzeczpospolitej:

„Sankcje nie powinny być nałożone na Polskę, ale na rządzących z PiS. Nie wpuszczać ich na Zachód. Nie przyjeżdżać z delegacjami. Zablokować konta. Uderzyć w parlamentarzystów PiS i rząd, który źle rządzi Polską, ale nie uderzać w Polaków”.

Bez wątpienia to ciekawy pomysł, acz nie nowy i w żadnym wypadku figury tej nie wymyślił Wałęsa. Namawia po prostu do rozwiązania, które z pewnym powodzeniem zastosowano wobec Rosjan, w odwecie za agresję na Krym i za całokształt. Blokady kont, zakazy wjazdów, zablokowanie niektórych nieruchomości, szlaban na szkoły dla dzieci…, to zabolało ruskich. Do dziś niektórzy nie wychylają nawet nosa poza granice imperium.

To więc sprawdzona i skuteczna, a przede wszystkim mocno doskwierająca tym i owym metoda. Jestem za, klaszcze temi rękami, a nawet nogami temi.

Naszych notabli, nienawykłych do bojkotów i towarzyskich obstrukcji, bolało by to może jeszcze bardziej, a przede wszystkim moralnie mocno by ich sponiewierało. A przecież o to właśnie chodzi, o bolesne przeczołganie gadów i robali.

„Represjonowani” w ten sposób – co sugeruje Wałęsa – powinni być wszyscy członkowie tego rządu, wszyscy parlamentarzyści PiS, nominaci PiSu w sądach, na urzędach wszelakich, spółkach skarbu państwa, lub innych instytucjach zależnych od rządu i bezrefleksyjnie merdających ogonkiem. Wszyscy ci, którzy przykładają się do budowania w Polsce prawicowej z definicji, narodowo-socjalistycznej w istocie dyktatury.

Nie wiem tylko jak rozwiązać pewien problem techniczny, bo jak niby miały by wyglądać te sankcje wobec europarlamentarzystów PiS? Oni z obrzydzeniem bo z obrzydzeniem, ale jednak do tej Brukseli jeździć muszą, bo to jest ich miejsce pracy. Kont za bardzo nie można im zablokować, bo zdechną z głodu, a przecież nie chodzi o to żeby zdechli, tylko o to, by poczuli rozżarzony pręt w dupie. Ma boleć. W każdym razie jest to pewien dylemat i chętnie dowiem się jak byście tę drażliwą kwestię rozwiązali.

Ale jest też, przynajmniej w moim odczuciu, inna nieco strona tego medalu.

Bo przecież, w tym wariancie który proponuje Wałęsa, całkowicie bezkarni zostaną ci Polacy (przypominam 18,5% uprawnionych do głosowania), którzy złośliwie, świadomie, dla jaj, z bolszewickiej nienawiści a czasem z własnej głupoty głosowali na PiS i to im właśnie zawdzięczamy cały ten syf, który nas otacza coraz szczelniej, oblepia niczym smoła, łapie za gardło i ciągnie na dno.

I co, ONI mają pozostać bezkarni?

No, nie było by to sprawiedliwe rozwiazanie. Ponieważ jednak nie da się dziś precyzyjnie, z imienia i nazwiska wyselekcjonować do nałożenia sankcji te 18,5%, więc karę za to co nam zgotowali, powinni ponosić wszyscy jak leci, solidarnie, za to, że zbagatelizowali sprawę, że nie dopilnowali interesu, spuścili ze smyczy wariatów i pozostawili ich bez żadnego dozoru. Ten błąd musi kosztować.

A w sumie chodzi o to, że jeżeli te pozostałe 81,5% poczuje się sankcjami dotknięte, przygwożdżone do ściany niczym Chrystus do krzyża, jeśli ich to zaboli i dotknie do żywego, to szybko odzyskają pion i podejmą właściwe środki zaradcze, by tego typu niedogodności więcej się już nie powtórzyły. Odegrać się można między innymi przy urnach wyborczych, jeśli oczywiście będzie taka szansa. Jeśli zaś nie…, no to módlmy się kto wierzy (a ostatni niech wyłączy światło).

2 komentarze dotyczące “Zakręcić te właściwe kurki (oby skutecznie)

 1. Największą winę ponoszą twórcy obowiązującej ordynacji wyborczej ! Mimo iż konstytucja mówi o ordynacji proporcjonalnej, wprowadzono takie progi, że do sejmu nie weszła lista która uzyskała niemal 8% głosów, a partia która uzyskała 38% głosów uzyskała większość mandatów w sejmie. I co najgorsze ktoś uznał, że ta ordynacja jest zgodna z Konstytucją.

  Polubienie

 2. pablobodek

  „…i to im właśnie zawdzięczamy cały ten syf,” – Komu ?
  Czarnym okupantom.
  Szanowny Autor zapomniał, że „W Polsce Kościół katolicki rządzi partią rządzącą”?

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: