ŻYCIE

Kawałki życia: Pierwszy więzień, pożar plus zapowiedź eksmisji

Profesor Strzembosz ostrzega prezydenta Dudę. „Przejdzie pan do kart historii jako pierwszy prezydent w wolnej Polsce, który pozwolił na złamanie Konstytucji w wielu miejscach”. Nie wykluczone również, że obywatel ów przejdzie też do historii jako pierwszy prezydent Polski który poszedł siedzieć.

Minister Ziobru w prorządowych mediach o mediach i o demonstracjach. „Kara na TVN jest jak najbardziej słuszna. Kłamstwu i manipulacji należy bowiem postawić tamę. Na przykład wczoraj przed senatem nie było żadnej antyrządowej demonstracji, jak uparcie twierdziła ta stacja. Owszem, była spora grupa ludzi, ale okrzykami i wymachiwaniem polskimi flagami manifestowali oni raczej swoje poparcie dla polityki rządu, probującego zmienić chory polskiego systemu sądowniczy”. No tak to właśnie jest. Rano każdy widzi (i mówi) to co mu w przekazie na kartce napiszą.

Poprzedniej nocy ktoś podpalił ponoć biuro poselskie Kempy w rodzinny Sycowie (a to skurwysyny te ziomale). Określenie „ponoć” na tym etapie jest zasadne, bowiem coś tam się niby zjarało, ale do końca nie wiadomo co i dlaczego. Oczywiście nim sprawą zajęła się policja, winny został już zdefiniowany i zaręczam, że nie jest to mściwy sąsiad. Teraz tylko trzeba znaleźć ofiarę, którą przykładnie się osądzi. Reichstag też kiedyś ktoś podpalił i wiemy po co to było i jak się skończyło (legalizacja represji politycznych przeciw opozycji).

Premier nominant Mateusz Morawiecki wygłosił expose. Wynika z niego, że wszystko nadal będzie tak jak było. Żadnej zmiany dobrej zmiany. Pytam się przeto: jeśli było tak dobrze i tak cudownie, że niczego nie trzeba zmieniać, no to na chuj była ta zmiana premiera?

A skoro przy Morawieckich jesteśmy… Na prawicy i w środowiskach chorobliwie zdegenerowanych patriotycznie, trwa śledztwo mające wyjaśnić, czy premier Morawiecki to aby nie żyd. Ustalaniu pochodzenia premiera sprzyjają plotki o jakiś jego ciotkach, z których jedna zginęła jakoby w holocauście, a druga wyjechała jakoby do Izraela i całkiem dobrze się ma. Do rewelacji odniósł się Morawiecki senior. Przysiągł, iż nic takiego nie wchodzi w grę, zarówno on jaki i jego syn to 100 procent Polaka i w razie czego mogą to udowodnić a nawet spuścić spodnie. To oczywiście dobra wiadomość dla wszelkiej maści nacjonalistów i narodowych socjalistów. W czasie marszów i demonstracji popierających „dobre zmiany”, dalej będzie można nosić na transparentach hasła „Polska dla Polaków”, „Żydzi do Izraela”. I to bez ryzyka obrazy premiera!

Udało się już zebrać 10 tysięcy głosów w sprawie petycji domagającej się przeniesienia grobu Kaczyńskiego z Wawelu na Powązki. „Domagamy się przeniesienia grobu w istniejące, lecz puste miejsce na Powązkach. W przeciwnym wypadku będziemy organizować referendum w tej sprawie (…) Przeniesienie grobu wpłynie na uspokojenie nastrojów w narodzie, ponieważ grób Kaczyńskich na Wawelu niezmiennie wywołuje wielkie emocje”. Organizatorzy zamierzają zebrać przynajmniej 100 tysięcy podpisów. Chciałbym wszystkich nie tyle uspokoić, co nawet podgrzać nastroje. Jak wszystko pójdzie dobrze/źle (niepotrzebne skreślić) za moment na Wawelu może spocząć nowy lokator. Ale o tym wkrótce.

4 komentarze dotyczące “Kawałki życia: Pierwszy więzień, pożar plus zapowiedź eksmisji

 1. Anonim

  Po nominacji „nowego” premiera
  MSZ Rosji podał wiadomość o depeszy gratulacyjnej wysłanej przez PUTINA
  do min.MACIEREWICZA .Nazywa GO w niej NAJLEPSZYM min. MON od czasów II W Św.!!
  POZDRAWIAM !!

  Polubienie

 2. Pantera

  Jak to po co zmienil sie rzad? Ano po to, zeby ministry mogly skasowac odprawe, w przeciwnym razie, gdyby Szydlo zostalo, nie dostaliby gratisow na swieta, a tak… odeszli z odprawa i w tej samej chwili wrocili pelnic dotychczasowe obowiazki. To takie proste i logiczne. 😀

  Polubienie

  • Ponoć odpraw ma nie być. Taki jest oficjalny już komunikat.

   Polubienie

  • Pantera

   Cos mi sie wierzyc nie chce. Wszyscy tacy sami, w Polsce i w Niemczech. Tu od wrzesnia trwaja przepychanki ze zbudowaniem koalicji i pewnie wszystko skonczy sie nowymi wyborami. Ale podwyzki sobie zatwierdzili jednoglosnie.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: