WIARA

Jednak przyjmiemy uchodźców?

Według raportu ichniejszego senatu, we Francji w ciągu najbliższych paru lat zostanie wyburzonych jakieś 2800 kościołów. Tylko dlatego, że od lat stoją puste, nikt do nich nie przychodzi, rozpadają się, zagrażają zawaleniem, zajmują cenne czasem działki. Nikt się z tym nie zamierza certolić. Robi wrażenie? Robi. Można? Można!

◊ ◊ ◊

W Polsce to prawie niemożliwe, bo po pierwsze zniewolony umysłowo i ciasny intelektualnie naród kościoły mniej lub bardziej masowo nawiedza, a po drugie rozebrać kościół? No jak to tak, przecież nie wypada. Lepiej więc gdy spadające cegłówki wiernych pozabijają, niźli by miano z ziemią zrównać ruinę. Inne prawo poza tym mamy, takie, które bardziej niż wolności obywatelskie, chroni interes kościoła. No, ale Francja to nie Polska, tam pewne rzeczy są jasno poukładane.

Wszystko bowiem dzieje się w państwie, gdzie w roku 1905 uchwalono ustawę która do dziś obowiązuje, a na jej mocy we francuskich szkołach nie można nauczać religii. To też kraj, gdzie kościół nie otrzymuje żadnych dotacji, a wszelkie budynki sakralne są własnością samorządów (lub własnością państwa jeśli to zabytek). Należy również pamiętać, że dla przeciętnego Francuza, kościół jest głównym zagrożeniem wolności osobistej, oraz symbolem totalitaryzmu, bo mimo upływu lat, idee rewolucji francuskiej nadal są w społeczeństwie żywe.

Ale żebyśmy się lepiej poczuli, to zauważmy, że tak jak Francuzi burzą kościoły tak my (kto wie czy nie z większym zapamiętaniem) burzymy pomniki i w tym sensie nie odstajemy. A poza tym i tak jesteśmy górą, bo oni Alei Lecha Kaczyńskiego nie mają.

Oczywiście łatwo mi sobie teraz wyobrazić sytuację taką oto, że Polska, jako najwybitniejszy w Europie ambasador katolicyzmu, podejmie odpowiednie działania, by okiełznać barbarzyńskie zapędy tych dzikusów.

Minister Waszczykowski niechaj w swej ostatniej – przed polityczna śmiercią – akcji, wezwie ichniego ambasadora na dywanik i niechaj go opierdoli z góry do dołu, tak jak tylko Waszczykowski potrafi. Niech go postraszy zerwaniem stosunków dyplomatycznych, a w ostateczności nawet Rydzykiem niech go postraszy, bo Rydzyk to trucizna, której boją się nawet takie chojraki jak Frącki.

Ale to nie wszystko. Wierze szczerze, że pani premier Beata S. jest w stanie również coś w tej bulwersującej sprawie zrobić. Powinna czym prędzej zaapelować do rozsądku Francuzów, tak jak już kiedyś apelowała choćby w kwestii tego nieszczęsnego krzyża na wizerunku papieża (panieńskie nazwisko Wojtyła) w tej ichniej Bretanii. Bo wtedy wystarczyło, że tupnęła nogą i krzyż, który pierwej miał spaść, wisi jak wisi.

Więc teraz niech na chwilę przestanie rżnąć głupa, niech też tąpnie, niech się nie opierdala i nie myśli o wakacjach.

Jako obywatel ŁRzeczpospolitej upoważniam ją niniejszym, aby w moim obywatelskim imieniu wystąpiła do władz Francji z prośbą o zachowanie przy życiu tych wszystkich skazanych na śmierć kościołów i zażądała natychmiastowego wydania ich Polsce!

My Polacy chętnie je przyjmiemy pod nasz gościnny dach. Takich uchodźców serdecznie powitamy!

Idąc dalej uważam, że każda gmina polska, która czuje na sobie ciążący od pokoleń obowiązek obrony wiary i ma niezachwiane chrześcijańskie sumienie, powinna przyjąć, że tak powiem pod swój dach, chociaż jeden taki kościół. Całość sfinansuje oczywiście rząd w ramach operacji Kościół+. Nie wiem ile jest w Polsce gmin, ale widzę szanse, że każda w zasadzie złapie się na ten dar, żaden kościół-uchodźca nie zostanie pozostawiony sam sobie.

A na koniec jak wszystko się już uda, to pozostanie ta wielka, niemierzalna wprost satysfakcja, że rąk ateuszu, lewackiego ściera i dzikusów (wierzcie mi, oni nadal kiepsko posługują się widelcami) uratowaliśmy tyle cennego dobra. Przyszłość cywilizacji na naszych barkach zwisa!

2 komentarze dotyczące “Jednak przyjmiemy uchodźców?

  1. Jeżeli rzeczywiście dogorywa śmiercią techniczną, to niestety rozwalić. Ale jeżeli dobrze się trzyma to lepiej zagospodarować na jakiś supermarket, dyskotekę, a nawet burdel.

    Polubienie

  2. Rysiek

    Vive la Françe! Vous avez raison! Il faut detruir toute les églises qui ne sont plus nécesaires, c’est á dire qui sont permannent vide, sens même personne pour les netoyer!

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: