POLITYKA

Jest apel o test i zachowanie „umiaru”

Nie ma śledztwa w sprawie sobotniej pikiety faszystów w Katowicach, podczas której na szubienicach powieszono zdjęcia europosłów Platformy. Oczywiście zdjęcia wisiały tylko dlatego, że faszyści (dla niepoznaki zwani narodowcami) nie mieli akurat pod ręka żywych osób. Ale jak tylko „je dorwą” – co wprost artykułowała plująca do mikrofonu bakteria – to bez wątpienia powieszą, bo „zdrajcy ojczyzny muszą wisieć”.

◊ ◊ ◊

Prominentni przedstawiciele tej ojczyzny, w postaci chociażby wspomnianej prokuratury, na razie nie widzą w tym nic na tyle złego, by rzucić wszelką inną robotę i na wyścigi ścigać faszoli. Nie ma potrzeby i nie ma takiej tradycji! Niby materiał dowodowy jest za cienki i wymaga poważnego uzupełnienia – to wersja oficjalna.

Nieoficjalnie po korytarzach rozpowiada się wersję, że to jednak Warszawa nakazała dać po hamulcach.

Nie spieszyć się, nie podejmować niekonsultowanych ruchów, nie wychodzić przed szereg, robić schody gdzie można, unikać decyzji, oddalać, przeczekać może nieco przyschnie, umiar, umiar i jeszcze raz umiar plus właściwy do sprawy dystans. Taki mniej więcej przekaz idzie (ponoć) z warszawskiej centrali.

Sadząc po dotychczasowych działaniach prokuratury – pod światłym przewodnictwem prokuratora generalnego i jego kolegi, tego niedożywionego nieco prokuratora krajowego – w stosunku do faszystów, kiboli i innych bandytów występujących pod flagą biało-czerwona, decyzyjny „umiar” prokuratury katowickiej ani nie dziwi, ani tym bardziej nie jest zaskoczeniem.

Żeby jednak nie pomawiać i sprawdzić jakie są prawdziwe intencje prokuratury, proponuję przeprowadzić pewien mały i jak sądzę niewinny eksperyment.

Niechaj w Katowicach, w Warszawie, w zasadzie gdziekolwiek, pod pomnikiem kogokolwiek (może być ten Poniatowski na koniu) stanie grupa zaniepokojonych losami kraju patriotów, z równie zgrabnymi co w Katowicach szubieniczkami. Takimi tyci, tyci… I niechaj na tych szubieniczkach zawisną (z braku laku) zdjęcia tych, którzy po wielokroć już, z wyrachowaniem i permanentnie, ośmieszyli Polskę i nas wszystkich, zasługując tym samym na miano zdrajców.  Niech powiewają na tych szubieniczkach fotki (mogą być czarno białe) Antosia, Zbyszka, Jarunia, Waszcza, eurodeputowanego profesora… kogo tam jeszcze uważacie. Sądzę nawet, że będą tacy,  którzy sami będą zabiegali o to,  byście ich powiesili. Dla sławy, prawda Rychu?

Niech ktoś stanie z taką instalacją i wtedy zobaczymy jak zachowa się policja, a przede wszystkim jak zachowa się prokuratura.

Jak sądzicie, będzie wdrożone śledztwo jeszcze tego samego dnia (dzień później wyrok), czy też może jednak „z braku dostatecznej dokumentacji” decyzja zostanie odłożona na czas nieokreślony? Czy również i w tym przypadku zadziała „umiar plus właściwy do sprawy dystans”?

5 komentarzy dotyczących “Jest apel o test i zachowanie „umiaru”

 1. psychiatra macierewicza

  najbardziej komiczny był dla mnie policjant pół-debil albo z pistoletem płaszczaka u skroni? który mówił, że obowiązkiem policji było zabezpieczenie zgromadzenia, a o tym, czy popełniono przestępstwo zadecydują po przejrzeniu materiału dowodowego. jakoś KODziarzy prewencyjnie za szmaty wynoszą, a gdy narodowiec będzie lewaka tłukł i katował, to będą się przyglądać i czekać na analizy kryminologiczne, bo nie można przecież przeszkodzić patriotom wyrażać ich miłość do ojczyzny. ten kraj robi się z miesiąca na miesiąc coraz bardziej żałosny, a zaczęło się to od gównianej ustawy o zgromadzeniach cyklicznych. to było nic innego jak załatwienie sobie i tej hołocie faszystowskiej prawa do przeprowadzania zgromadzeń siłą, z asystą policji

  Polubienie

 2. pablobodek

  Efekty katolickiego prania mózgu od przedszkola, a do tego zaraźliwa choroba nienawiści Jarosława K.

  Polubienie

 3. Polak2

  A na drzewach zamiast liści będą wisieć pislamiści

  Polubienie

 4. Anonim

  ALE dlaczego piszecie „POLICJA”…MMIILLIICCJJAA..to jest.

  Polubienie

  • Leon Amator

   Gospodarz tutejszy nazywa ich Policja Obywatelska. To rozsądny kompromis.

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: