POLITYKA

Każdy Ceaușescu kończy marnie

Polska jak Rumunia za Ceaușescu, dowodzi na łamach świątecznej Wyborczej Aleksandra Sobczak. Chodzi o faktyczny stosunek państwa do problemu aborcji. Za chwilę, w Polsce tak jak kiedyś w Rumunii, ciążę będzie można usunąć tylko nielegalnie. W zasadzie to już się tak dzieje, bo ze świecą szukać szpitala, który by podjął się wykonania tego zabiegu.

— ◊ —

Nowa rozbudowywana do niebotycznych rozmiarów służba bezpieczeństwa, będzie miała zaraz pełne ręce roboty. Wskazuje na to instrukcja, a w zasadzie rozkaz jaki wyszedł z Prokuratury Krajowej. Prokuratorzy dobrej zmiany, wierne s-syny fuhrerka Ziobru, mają zacząć ścigać każdego, kto pomógł w zabiegu poza granicami kraju.

Ξ KONIECZNIE LOOKNIJ TUTAJ: SEKCJĄ W ABORCJE → Dostępne adresy i numery telefonów popularnych niemieckich klinik aborcyjnych. 

Ciekaw jestem bardzo jak to zalecenie ma być w praktyce egzekwowane. To już nie te czasy co drzewiej w Rumunii, że babcia na końcu wsi drutem albo szydełkiem robiła skrobankę.

Dziś info o możliwości aborcji, zwłaszcza za granicą, można bez najmniejszego problemu znaleźć w internecie i nie trzeba tu żadnego pośrednictwa. Nie wiem jak to zrobi PiS, ale wygląda na to, że będzie musiał zamknąć cały internet.

Minister od zdrowia (stan jego zdrowa jest mocno podejrzany), pytany pytany jakiś czas temu, jak sobie wyobraża realizację zakaz aborcji, skoro wokół Polski pełno jest klinik świadczących za przystępną kasę pełną gamę zabiegów w wysokim standardzie, mówi:

„Będziemy się starali namówić naszych zagranicznych partnerów, zwłaszcza najbliższych sąsiadów, by podążali naszą droga. To jedynie słuszna droga. Będziemy się też domagali, aby nasi sąsiedzi, zwłaszcza Niemcy, Słowacy, Czesi i Ukraińcy, zamknęli wszystkie kliniki aborcyjne znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie naszej granicy. To trudne zadanie, ale wierzymy, że jest to możliwe, bo w tym przypadku prawda i bóg jest po naszej stronie.”

No, czyli tak mniej więcej cała ta histeria wygląda.

I myślę sobie na koniec tak… Jeśli Polska jest jak Rumunia za Ceaușescu, to przez analogię Kaczyński (bo któż by inny) jest jak ów Ceaușescu. I ja obywatel, świadom praw i obowiązków, nie mam nic przeciwko temu, żeby jak Ceaușescu skończył. Jak się bawimy w analogie to na całego, ze wszystkimi tego konsekwencjami.

3 komentarze dotyczące “Każdy Ceaușescu kończy marnie

 1. Z Ceaușescu poszło szybko. Chyba większą karą byłoby dożywotnie więzienie.

  Polubienie

 2. Ja myślałem, że żyjemy w XXI weku a tu normalnie średniowiecze wróciło. Strach się bać!

  Polubienie

 3. Rysiek subda

  Za Chausescu bylem m.in. kilka dni w Bukareszcie. W restauracji rozmawialem z dwoma rumunskimi pilotami, ktorzy przed kolejnym lotem wpadli cos zjesc. Rozmawialismy o wszystkim, po cichu, ale na pewno szczerze. Powiedzieli mi, dyskretnie, ze ….wiedza, co Polacy woza do Rumunii i spytali mnie, czy ja TO mam…;”… To to samo, co wy Polacy z Orbisem przywizicie z Polski, a my tez i z NRD i z Bulgarii…” odpowiedielismy prawie razem: „prezerwatywy glownie i …wszelka „antykoncepcje”i uwaga:… krem Nivea! To w Rumunii idzie jak cieple buleczki, bo w sklepach ani nigdzie tego nie ma.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: