KULTURA&MEDIA

Niebezpieczne kacze opowieści

W pewnej komercyjnej stacji telewizyjnej (TV6?) ze zdziwienia przecierają oczy. Przecierają i nie wierzą w to co widzą. Otóż dotarło do nich pismo z osławionej Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, z żądaniem aby zaniechać emisji serialu dla dzieci zatytułowanego „Kacze opowieści” (org: Duck Tales). Myślę, że już wiecie o co chodzi. Tak, dokładnie o to.

W uzasadnieniu owej urzędowej bumagi napisano, że jest to reakcja na „liczne skargi widzów którzy skarżą się na niestosowność tytułu i prowokacyjny jego podtekst. Dalej czytamy, że

„wikłanie dzieci na siłę z użyciem niegodnych chwytów w spory polityczne i angażowanie ich w źle pojętą walkę polityczną, jest wysoce niestosowne i naganne”.

No, jak widać w dalszym ciągu są tacy, którym nawet chusteczka z dupą się kojarzy. Dalej jest długa lista kar które mogą zostać nałożone na telewizję jeśli nie zastosuje się do nie podlegającego dyskusji nakazu.

Zaskoczona stacja po ochłonięciu odwołała się jednak od tej decyzji, dowodząc, że „Kacze opowieści”, to niegroźny i absolutnie apolityczny serial animowany dla dzieci, inspirowany miedzy innymi komiksami o przygodach nijakiego Sknerusa McKwacza, oraz – niestety – Kaczora Donalda, co akurat po mojemu nie jest najlepszą dziś rekomendacją. Ale mimo to telewizja brnie dalej  i uważa, że doszukiwanie się w tytule serialu jakiś podtekstów, jest tyleż zastanawiające co i kuriozalne. Taki pomysł i taka konstatacja mogły się zrodzić tylko w kompletnie chorej głowie. I na bank tu akurat się nie myli!

Na razie KRRiTV nie ustosunkowała się jeszcze do prośby nadawcy, ale z przecieków wiadomo ze najpewniej dopuści do dalszej emisji serialu pod warunkiem jednak „zmiany tytułu na bardziej stosowny i mniej prowokacyjny”. No i patrzcie do czego to już dochodzi. A mówią o skandalu bo Francuzi cenzurują ponoć krzyż.

Ξ LOOKNIJ TEŻ TUTAJ: ŻYCIE INTYMNE KACZEK CZYLI CENZURA W TVP! (TEKST DOZWOLONY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY)

2 komentarze dotyczące “Niebezpieczne kacze opowieści

  1. Zwinka

    Po gejowskiej aferze Teletubisia Tinky Whinky’ ego ( wielbiciela czerwonych torebek – przypominam) w zasadzie nic mnie już nie zdziwi. No …może tylko nie potrafię zrozumieć, dlaczego polskie społeczeństwo durnieje na potęgę.

    Polubienie

  2. Moje dzieci wychowały się na Duck Tales i tym podobnych opowiastkach i jakoś nic im się nie stało. a swoją drogą to na jaki tytuł zmienić? Jak się do tego maja przepisy prawa . Czy istnieje dowolnośc w tytułowaniu czyjejś twórczości. Powinni emitować pod oryginalnym nie tłumaczonym tytułem . PiS nie zna języków obcych i wtedy nie będzie grandy. A ci protestujący rodzice to pewnie Brudziński i Sasin?

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: