ŻYCIE

Kawałki życia: Komisja, okupacja plus śmierdzący leń

¤ Powstaje Instytut Solidarności i Odwagi. To projekt autorstwa PiS. Cel: „upamiętnienie i uhonorowanie osób żyjących, zmarłych lub zamordowanych, zasłużonych dla Narodu Polskiego, w kraju i za granicą”. Spytacie pewnie: mamy już IPN na chuj nam jeszcze jakiś ISiO? To proste. Jeden (IPN) dzieli, jątrzy i skazuje, drugi (ISiO) upamiętnia i honoruje tych, na których ten pierwszy nie ma teczek i kwitów. Przynajmniej jeszcze. I tak oto jest równowaga.

***

¤ Twierdzenie, że podkomisja smoleńska się rozpada jest przesadzone i nieuzasadnione. Komisja się nie rozpadnie, będzie trwała nawet wtedy kiedy zostanie w niej tylko Macierewicz. Powodem do takich alarmistycznych wniosków jest zaś odejście z niej kolejnego nomen omen członka, tym razem profesora Zdzisława Gosiewskiego (FOTO). Zbieżność nazwisk ze znanym bohaterem poległym za ojczyznę zdaje się być przypadkową. Szanowny profesor nie chciał zdradzić dlaczego rozstał się z równie szacownym ciałem jakim jest komisja. Na szczęście, przynajmniej na razie, nie uciekł zagranicę. Mówi się, iż mimo poglądów zbliżonych do tych obowiązujących, wstyd było mu dalej firmować ten cyrk. Jedna z jego znajomych twierdzi że „Zdzisław miał z tego powodu (tzn przynależności do komisji) poważny, coraz poważniejszy dylemat moralny. Niektórzy ludzie przestali mu się kłaniać a znajomi przechodzili na drugą stronę ulicy. Strasznie go to dręczyło, nie mógł spać po nocach, bał się że trwanie dalej w tym towarzystwie do cna się skompromituje”. No i wybrał ostateczne rozwiązanie.

***

¤ Rozpoczyna się okupacja Warszawy! Okupant na kolanie wymyślając okupacyjne prawo, siłą usiłuje przejąc pierwszy przyczółek w stolicy, czyli Plac Piłsudskiego. Rząd (wojewoda) chce przejąć Plac nie po to by – jak twierdzi – organizować tam państwowe uroczystości i mieć nad nimi kontrolę, tylko żeby postawić tam pomnik ofiar samobójczego lotu do Smoleńska. No i nie wszystkich ofiar, tylko jednej, konkretnej ofiary losu i katastrofy Kaczyńskiego Lecha mianowicie. Czy są tego jakieś plusy? Są! Ów Plac Piłsudskiego niby jest centralnym punktem miasta, ale tak jakby nim nie był. Brzydki, wyłożony brzydkimi płytami, po prostu zagon pola otoczony parkiem i budynkami nie pierwszej urody a tym bardziej świeżości. To żaden ważny ciąg, bo nikt normalny tam po prostu nie chodzi, no bo niby po co? Skoro więc te wyrzygi sztuki rzeźbiarskiej (kaczor przełażący przez ścianę) mają gdzieś stanąć, to niechaj staną właśnie tam. Przynajmniej nie zabrudzą Krakowskiego Przedmieścia i nie będą waliły po oczach.

***

¤ Tak zwany wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki odwiedził chicagowską polonię. To największe na tamtym kontynencie środowisko meneli kompletnie oderwanych od rzeczywistości. Spotkał się nimi w… kościele. Jedna myśl z tego spotkania była istotna: „Tusk jest śmierdzącym leniem, który nic nie robi. Przez osiem lat nic nie robił w Polsce, teraz nic nie robi w Brukseli”. Mówi to gość, który jest chodzącym wzorem pracusia, o cnocie nie wspomniawszy. Nie pamiętam kiedy tego niby wiceprzewodniczącego Czarneckiego widziałem oddającego się jakiejkolwiek robocie w Parlamencie. Natomiast cały czas widzę go w Polsce, zawzięcie obciągającego fiuta Kaczyńskiemu, oraz rozwalonego od rana do wieczora w kawiarniach, w przerwach zaś bredzącego w telewizji i załatwiającego coraz to lepsze roboty dla synów. Może to jest przejaw pracowitości, a może tezę o śmierdzącym leniu Tusku wygłasza wyjątkowo śmierdzący len Czarnecki.

%d blogerów lubi to: