POLITYKA

Skansen Polska

Jest środek Europy i XXI wiek mocno już zaawansowany, a w tym środku Europy jest państwo żywcem wyjęte z zupełnie innej epoki. Tu ludzie chodzą po ulicach i odliczają jakieś nanizane na sznurek paciorki sądząc, że jest to lek na całe zło. Śmieją się z „islamskich prymitywów”, sami prezentując klasę wcale nie lepszą od nich. To takie same prymitywy, tyle, że swojskie.

Tu ludzie coraz bardziej zapamiętale wierzą w cuda i zamiast u lekarzy leczą się u znachorów bo są przekonani, że przegotowana woda plus zdrowaśki odmawiane przez siedem dni leczą wszystko jak popadnie. Ślepotę, syfa i ból głowy.

Tu ludzie wierzą, że szczepionki to wymysł szatana, a prezerwatywy wywołują raka macicy. W tym kraju zdecydowana większość obywateli modli się do świętych bohomazów i nic ich nie przekona, że pokraczna Madonna z obrazka nie jest żadną królową Polski, tylko pokraczną Madonna z obrazka.

Dwudziesty pierwszy wiek zapierdala do przodu a my jako społeczeństwo się cofamy i nie wiem, czy jesteśmy w wieku dziewiętnastym, czy może już w osiemnastym. I żeby to jeszcze ta choroba dotykała tylko prostaków, przymułów i niedorozwojów… Gdzie tam, w pierwszym szeregu owej krucjaty różańcowej kroczy polska inteligencja (cokolwiek to znaczy), profesorowie, ludzie kultury, a więc ktoś, kto oprócz podstawówki skończył jeszcze jakąś dodatkową szkołę i od kogo oczekujemy znacznie więcej niż od tradycyjnego polskiego kmiota.

Życie to wszystko jednak weryfikuje i dowodzi, że Pazura z Warszawy w sensie mentalnym, niczym się nie różni od kmiota Kowalskiego z Podlasia. Tak, to ten sam zakompleksiony polski kmiot, narażający Polskę na śmieszność. Przez takich złamasów Polska staje się europejskim skansenem zabobonnego katolicyzmu i symbolem totalnego zidiocenia. To, że to wszystko, cały ten totalny polski odjeb afirmują politycy, temu akurat się nie dziwię, bo dzisiaj rządzą nami głupki z awansu, zdefektowane odrzuty procesu cywilizacyjnego.

A tak na marginesie… Przed laty aborcja była ponoć powszechnie dostępna a mimo to patrzcie co się narobiło. 🕷

16 komentarzy dotyczących “Skansen Polska

 1. Grazia

  Niestety dzięki sekcie PiSlamskiej i jej poplecznikom staliśmy się ciemnogrodem który cofnął się do średniowiecza. Przykre to ale prawdziwe !!!

  Polubienie

  • Optymista

   Jak mozemy zostać ciemnogrodem skoro młodzież 18–20 lat.patrzy na to z dystansu

   Polubienie

 2. Matka Polka Masochistka

  p Pazura nie jest z Warszawy tylko z Niewiadowa i to Niewiadów, mała miescina wywarł wpływ na jego psychikę. Poza tym p. Pazura jak większośc starzejących się facetów m demencję i przy kolejnej żonie chetni zestarzałby się i ZAPOMNIAŁ, że miał inna żonę:))) To wyparcie pomogło by mu uznać, że jest prawdziwym katolikiem:)

  Polubienie

 3. Anonim

  Choroba za dużo w tym artykule obrażania. Niech sobie ludzie wierzą w co chcą. Tylko kościoły niech płacą podatki od dochodów a wierzący nie narzucali innym swojej wiary. Chce być wyznawcą makaronu czy islamu? Jego wybór tylko bez afiszowania się, przywilejów.

  Polubienie

 4. Raczej do autora bardziej pasują te wszystkie inwektywy. Totalny brak tolerancji i dystansu. Dla młodszego pokolenia zaskakujące jest, jak obecni dziadkowie są zaciekli. Obserwując znajomych na FB to mogę powiedzieć, że 60 lat jest najwidoczniej początkiem tej radykalizacji. Artykulik głupiutki i dziecinny.

  Polubienie

  • Elektra

   Zbliżam się do 60, ale nie mam początków radykalizacji poglądów. Wszystko jest kwestią wychowania wyniesionego z domu. Tego, czy mieliśmy jako dzieci/młodzież prawo do własnego zdania i własnych poglądów. Ja miałam wybór, czy chcę chodzić na religię czy do kościoła. Rodzice nauczyli mnie nie bać się wyrażania swoich myśli, ale też odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji tych myśli, a raczej ich wyrażania.
   Podejrzewam, że ten radykalizm nie jest kwestią wieku, tylko przyzwolenia obecnej władzy i wynikającego z tego poczucia bezkarności za to, co się publicznie wypowiada.

   Polubienie

  • Asystentka

   Sprawy zaszły już tak daleko ze nie można mieć do tego dystansu a tym bardziej tolerancji.. jeśli dalej będziemy tolerowali wygłupy tej średniowiecznej dziczy to niedługo znów zaczną nas palić na stosach. W tekście nie ma nic głupiego

   Polubienie

  • Anonim

   Edzio ty pisomanie ,jestes mlody ale glupi

   Polubienie

 5. Edzio, taki młody — a już stary…

  Polubienie

 6. Anonim

  Zacytuję polskiego kmiota – ŚWIĘTE SŁOWA !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 7. Artysta niedoskonaly

  Polubienie

 8. Najlepiej niech kobiety z „czarnych marszy”,żyją jak dziwki dając wszystkim facetom na prawo i lewo, a lekarstwem na to niech będzie „aborcja na żądanie” i tabletka „dzień po”.Pedalstwo nie nie pedalstwo tylko kochający inaczej niech tłumaczą że związek kobiety i mężczyzny to przeżytek a normalność i moda to związek faceta z facetem.To jest odpowiedz na ten artykuł i wytłumaczenie naszego zacofania.Bo taka ma być przyszłość, puszczalskich kobiet i facetów „walących” się z innymi facetami.

  Polubienie

  • Anonim

   👍

   Polubienie

  • psychiatra macierewicza

   oczywiście polaczek jak zwykle nie stawia spacji po kropce i przecinku, a taki patryjota i kulturę i język narodu zna. btw. koledze polecam portale finansowane przez pana biereckiego, tam nie będzie o takiej paskudnej wizji kraju, tylko fajowe opisy jak będzie w ciemnogrodzie.

   Polubienie

  • grzegorz

   Nie twoja dupa nie twój interes

   Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: