Skansen Polska

Jest środek Europy i XXI wiek mocno już zaawansowany, a w tym środku Europy jest państwo żywcem wyjęte z zupełnie innej epoki. Tu ludzie chodzą po ulicach i odliczają jakieś nanizane na sznurek paciorki sądząc, że jest to lek na całe zło. Śmieją się z „islamskich prymitywów”, sami prezentując klasę wcale nie lepszą od nich. To takie same prymitywy, tyle, że swojskie.

Tu ludzie coraz bardziej zapamiętale wierzą w cuda i zamiast u lekarzy leczą się u znachorów bo są przekonani, że przegotowana woda plus zdrowaśki odmawiane przez siedem dni leczą wszystko jak popadnie. Ślepotę, syfa i ból głowy.

Tu ludzie wierzą, że szczepionki to wymysł szatana, a prezerwatywy wywołują raka macicy. W tym kraju zdecydowana większość obywateli modli się do świętych bohomazów i nic ich nie przekona, że pokraczna Madonna z obrazka nie jest żadną królową Polski, tylko pokraczną Madonna z obrazka.

Dwudziesty pierwszy wiek zapierdala do przodu a my jako społeczeństwo się cofamy i nie wiem, czy jesteśmy w wieku dziewiętnastym, czy może już w osiemnastym. I żeby to jeszcze ta choroba dotykała tylko prostaków, przymułów i niedorozwojów… Gdzie tam, w pierwszym szeregu owej krucjaty różańcowej kroczy polska inteligencja (cokolwiek to znaczy), profesorowie, ludzie kultury, a więc ktoś, kto oprócz podstawówki skończył jeszcze jakąś dodatkową szkołę i od kogo oczekujemy znacznie więcej niż od tradycyjnego polskiego kmiota.

Życie to wszystko jednak weryfikuje i dowodzi, że kmiot Pazura z Warszawy w sensie mentalnym, niczym się nie różni od kmiota Kowalskiego z Podlasia. Tak, to ten sam zakompleksiony polski kmiot, narażający Polskę na śmieszność. Przez takich fiutów Polska staje się europejskim skansenem zabobonnego katolicyzmu i symbolem totalnego zidiocenia. To, że to wszystko, cały ten totalny polski odjeb afirmują politycy, temu akurat się nie dziwię, bo to dzisiaj rządzą nami głupki z awansu, zdefektowane odrzuty procesu cywilizacyjnego. Przed laty aborcja była raczej powszechnie dostępna a mimo to patrzcie co się narobiło.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

16 myśli w temacie “Skansen Polska

 1. Niestety dzięki sekcie PiSlamskiej i jej poplecznikom staliśmy się ciemnogrodem który cofnął się do średniowiecza. Przykre to ale prawdziwe !!!

  Polubienie

 2. p Pazura nie jest z Warszawy tylko z Niewiadowa i to Niewiadów, mała miescina wywarł wpływ na jego psychikę. Poza tym p. Pazura jak większośc starzejących się facetów m demencję i przy kolejnej żonie chetni zestarzałby się i ZAPOMNIAŁ, że miał inna żonę:))) To wyparcie pomogło by mu uznać, że jest prawdziwym katolikiem:)

  Polubienie

 3. Choroba za dużo w tym artykule obrażania. Niech sobie ludzie wierzą w co chcą. Tylko kościoły niech płacą podatki od dochodów a wierzący nie narzucali innym swojej wiary. Chce być wyznawcą makaronu czy islamu? Jego wybór tylko bez afiszowania się, przywilejów.

  Polubienie

 4. Raczej do autora bardziej pasują te wszystkie inwektywy. Totalny brak tolerancji i dystansu. Dla młodszego pokolenia zaskakujące jest, jak obecni dziadkowie są zaciekli. Obserwując znajomych na FB to mogę powiedzieć, że 60 lat jest najwidoczniej początkiem tej radykalizacji. Artykulik głupiutki i dziecinny.

  Polubienie

  1. Zbliżam się do 60, ale nie mam początków radykalizacji poglądów. Wszystko jest kwestią wychowania wyniesionego z domu. Tego, czy mieliśmy jako dzieci/młodzież prawo do własnego zdania i własnych poglądów. Ja miałam wybór, czy chcę chodzić na religię czy do kościoła. Rodzice nauczyli mnie nie bać się wyrażania swoich myśli, ale też odpowiedzialności i ponoszenia konsekwencji tych myśli, a raczej ich wyrażania.
   Podejrzewam, że ten radykalizm nie jest kwestią wieku, tylko przyzwolenia obecnej władzy i wynikającego z tego poczucia bezkarności za to, co się publicznie wypowiada.

   Polubienie

  2. Sprawy zaszły już tak daleko ze nie można mieć do tego dystansu a tym bardziej tolerancji.. jeśli dalej będziemy tolerowali wygłupy tej średniowiecznej dziczy to niedługo znów zaczną nas palić na stosach. W tekście nie ma nic głupiego

   Polubienie

 5. Najlepiej niech kobiety z „czarnych marszy”,żyją jak dziwki dając wszystkim facetom na prawo i lewo, a lekarstwem na to niech będzie „aborcja na żądanie” i tabletka „dzień po”.Pedalstwo nie nie pedalstwo tylko kochający inaczej niech tłumaczą że związek kobiety i mężczyzny to przeżytek a normalność i moda to związek faceta z facetem.To jest odpowiedz na ten artykuł i wytłumaczenie naszego zacofania.Bo taka ma być przyszłość, puszczalskich kobiet i facetów „walących” się z innymi facetami.

  Polubienie

  1. oczywiście polaczek jak zwykle nie stawia spacji po kropce i przecinku, a taki patryjota i kulturę i język narodu zna. btw. koledze polecam portale finansowane przez pana biereckiego, tam nie będzie o takiej paskudnej wizji kraju, tylko fajowe opisy jak będzie w ciemnogrodzie.

   Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.