Pokot, Sołtyk i jeszcze jeden głupek

No więc jest tak… (proszę uważnie czytać, bo nie będę powtarzał). Pewien głupawy minister, półgłówek po prostu, wabiący się Gliński, jak zapewnie wiecie podjął działania, aby film Holland „Pokot” wycofać z oscarowego konkursu. Działań tych nie podjął jednak z własnej woli, a to dlatego, że on nie ma żadnej własnej woli. Strzela kopytami, salutuje i czołga się na rozkaz.

— ◊ —

W tym akurat przypadku wykasowanie filmu zlecili mu dumni obywatele z tzw. Stowarzyszenia im. Biskupa Kajetana Sołtyka, oraz Klubu Magna Polonia Ziemi Kłodzkiej (nie wiem co to znaczy, ale ponoć coś takiego jest). Uzasadnienie?

„Film Agnieszki Holland jest obrazem w swoim przekazie i narracji antypolskim, antykatolickim i nie powinien reprezentować Polski na prestiżowych międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym oczywiście nie powinien ubiegać się o Nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej w roku 2018″

No taka jest sytuacja mniej więcej.

Są przynajmniej dwa możliwe ruchy jeśli PISF nie wycofa tego – nazwijmy sprawę po imieniu – antynarodowego gniota z oscarowego konkursu (Sroka zapowiedziała już, że ni chuja…).

Po pierwsze, PiS będąc w przewadze i mając za sobą takie notowania jakie ma, może zawsze spróbować odwołać te Oscary. Nie takie rzeczy mu się udawały, więc warto spróbować. Albo kurwa wstajemy z tych  kolan, albo tylko udajemy, że wstajemy.

Po drugie, co za problem… przy stosunku głosów w sejmie takim jakim ten stosunek jest, powinno się czym prędzej przegłosować przyznanie Oscara choćby ”Smoleńskowi”. To pierwszy film z brzegu który przychodzi mi na myśl, acz  tytuł de facto jest obojętny, byleby film miał uniwersalny przekaz, był czysto polski i zgodny z interesem narodu i państwa, czyli prawdziwy. Duda w tri miga taka uchwałę podpisze, nawet o 3.50 nad ranem, tym samym zmyje z siebie część tego gówna, które wziął na garnitur od Armaniego po samolubnym i nieopatrznym zawetowaniu sądów.

Teraz jeszcze dwa może trzy wnioski racjonalizatorskie.

Punkt jeden, czyli jak jest róża to i bywa ogień… Przypuszczam więc, że ten rejtan uczyniony przez tego Glińskiego, chcąc nie chcąc przyczyni się do gwałtownego wzrostu popularności filmu. W dobrze więc pojętym interesie narodu powinno się czym prędzej i pod byle pretekstem zarekwirować wszelkie dostępne kopie filmu. On nie może być wyświetlany w kinach! Naród nie może być karmiony zboczonymi, antypolskimi i antykatolickimi obrazami, które na dodatek zamierzają jeszcze nagradzać Żydzi. Pamiętajmy, że „Ida” narobiła więcej szkód w moralności Polaków (tych prawdziwych oczywiście), niż 45 lat okupacji ruskich.

Punkt dwa. Powoływanie się na Stowarzyszenie im. Biskupa Kajetana Sołtyka, które wraz z tą Ziemią Jakąś Tam nalega na wycofanie „Pokotu” z oscarowego konkursu, w gruncie rzeczy nie jest najlepszą rekomendacją. Bo członkowie tego stowarzyszenia są tak samo niepełnosprawni umysłowo jak ich patron. Przy niepełnosprawnym ministrze, całość nabiera groteskowego charakteru. Wypadało by zadbać o jeszcze jedną opinię np. tej Reduty od dobrego imienia czy jakoś tak, tej na czele której stoi nomen omen gość o nazwisku Świrski. Wtedy historia ta przestała by trącać groteską, a nabrała nieco powagi. Po prostu z groteski, przemieniła by się w regularną chorobą umysłową.

Punkt trzeci. Na koniec warto by przemyśleć ruch taki oto, czy całego tego Ministerstwa Kultury i Dziwactwa Narodowego nie przemienić na Ministerstwo Chamstwa i Głupoty Narodowej, dalej jednak pod światłym przywództwem matoła z Karkowskiego Przedmieścia, acz z profesorskim tytułem.

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

3 myśli w temacie “Pokot, Sołtyk i jeszcze jeden głupek

  1. No to „patryjoty” mają problem, bo to bardzo dobry film. W odróżnieniu od nich film obejrzałam. Ale niech se tam działajO. To dobra reklama.

    Polubienie

  2. Czy owa Sroka przypadkiem już nie poleciała z szefowania PISF ? Bo coś mi się obiło o uszy w tym tygodniu. Zresztą jeśli jeszcze nie poleciała, to poleci lada chwila.

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.