Odcienie patriotyzmu

Młodzi, regulaminowo wystrzyżeni i wysmyczeni przedstawiciele prorządowej organizacji ONR, zaszczycili swą obecnością spotkanie z powstańcami warszawskimi. Rzecz działa się w jednym z warszawskich klubów dzielnicowych. Chcąc dodać wydarzeniu jeszcze bardziej patriotycznego sznytu, koledzy faszyści przyszli w strojach galowo-roboczych i zbrojni w organizacyjną fane.

Ich obecność i specyficzny dość sposób bycia, nie przypadł do gustu jednemu z powstańczych kombatantów. Na jego uwagę, że nie życzy sobie żeby „młodociani i nic nie wiedzący o życiu faszyści czcili pamieć jego kolegów”, młody i niewątpliwie dumny patriota odparował:

„My czcimy i szacunkiem darzymy powstańców, którzy zginęli i życie swe oddali za ojczyznę. Jeśli ktoś przeżył i dziś pławi się w chwale, grzeje w świetle poległych kolegów i patriotów, to znaczy że był dekownikiem i tchórzem. Nie mogą się uważać za bohaterów ci co przeżyli, bo widocznie zbyt mało i nieszczerze się poświęcali”.

No, taka mniej więcej sytuacja miła miejsce. I co, który odcień patriotyzmu bardziej do was przemawia?

Opublikował/a

Tu jest to samo co w gazetach tylko inaczej. Pewne nieistniejące fakty najprawdopodobniej zostały całkowicie zmanipulowane.

6 myśli w temacie “Odcienie patriotyzmu

  1. Jan Kochanowski pisał „Odprawę Posłów Greckich”, jego bratanek Piotr, już Joannitą, tłumaczył „Jerozolimę wyzwoloną”…
    Obaj byli genialnymi poetami … ale który komu służył?

    Serdecznie pozdrawiam!

    Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.