WIARA

Czy Kościół wspomoże potrzebujacych

Muzułmanie czują się w Polsce mało komfortowo, a nawet czują się źle i to z różnych powodów. Sami to przyznają. Jednym z podstawowych problemów ich złego samopoczucia – poza narastającym brakiem akceptacji – jest permanentny bark miejsca na tzw. praktyki religijne. Nawet jak chcą to nie mogą się modlić, a w zasadzie nie mają gdzie się modlić. Wszędzie ścisk i wrzawa i ciasnota i nijak spokojnie i w skupieniu głową w beton powalić.

Wszystko to wina rządzących niestety (i obowiązkowo PO), którzy idąc ręka w rękę z wiarą dominującą, złośliwie zakazują budowy meczetów, bo ponoć ta forma architektoniczna jest w niezgodzie z wszystkimi możliwymi planami zagospodarowania przestrzennego. Ba, nawet jak takich planów nie ma, to się je na kolanie i na poczekaniu tworzy.

Stowarzyszenie Muzułmanów Konwertytów mając moralne wsparcie innych stowarzyszeń muzułmanów, wystąpiło więc z prośbą do polskiego kościoła. Prośba zasadza się na takim oto prostym pomyśle. Skoro ten kościół a w zasadzie reprezentujący go hierarchowie, mają gęby swe pełne frazesów o koegzystencji wyznań, szacunku dla inaczej wierzących, miłości bliźniego i potrzebie wyciągania ręki do tego bliźniego kiedy jest on w potrzebie, więc może podzielili by się swym dobrem, którego mają w nadmiarze. Skoro my muzułmanie z nie do końca jasnych dla nas powodów nie możemy nic wybudować, to oddajcie na nasze cele jeden ze swoich kościołów. Niech się Allah z waszym bogiem dogada a my wszyscy skorzystamy na tym porozumieniu.

W piśmie do Episkopatu wskazano konkret. Chodzi o kościół Parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Wyznawców w Warszawie przy ulicy Gwintowej. Co przemawia akurat za tym obiektem i dlaczego akurat ten obiekt sobie upatrzyli? Po pierwsze lokalizacja, mimo, że prawie w centrym to jednak prawie na uboczu, łatwy dojazd (obok trasa szybkiego ruchu tzw Aleja Józefa Becka), oraz co ważne, to kościół z wolnostojącą wieżą, która w praktyce jest gotowym minaretem. Czyli koszty adaptacji były by niewielkie. Wystarczy podmienić krzyż na półksiężyc, plus parę innych mniej już istotnych drobiazgów i po kłopocie. Jest git, meczet z minaretem jak w pysk dał!

No tak sobie ci muzułmanie rodzimego i nie tylko rodzimego chowu kombinują, i powiedzieć trzeba, że kombinują słusznie a nawet cwanie. I jak myślicie, czy nasi bracia w wierze wesprą tamtych braci w ich wierze i potrzebie? Bo meczetów to za dużo nie mamy a kościołów zdecydowanie w nadmiarze.

6 komentarzy dotyczących “Czy Kościół wspomoże potrzebujacych

 1. Kto to był ten Gwintow i dlaczego jeszcze nie został zdekomunizowany ?

  Polubienie

 2. Jestem za. Niech chociaż wydzierżawią jak sprzedać nie chcą. Po co im tyle tych kościołów.

  Polubienie

 3. Szpila

  Nie, jeszcze raz nie.Przestrzegała lata temu włoska dziennikarka Oriana Fallaci przed Muzułmanami,już wtedy widziała w swoim kraju jak się zachowują ,co robią i mówią.Nie gloryfikuję naszego KK ,nie chcę jednak aby ktokolwiek dawał zielone(nomem omen) światło wyznawcom Allacha.

  Polubienie

 4. nie róbmy krzywdy naszym wnukom i dzieciom – NIE islamowi!

  Polubienie

  • Anonim

   Nie religiom. Tym, które mają na rękach krew milionów ludzi i na sumieniu mnogie tysiące zgwałconych dzieci

   Polubienie

 5. Co to to nie zero dla ciapatych! Ni lubie pisdzielco ale nie dla ciapatych. Nie ma co robicz z kosciolami zamienic na knajpy i inne budynki urzytecznosci publicznej

  Polubienie

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: