POLITYKA

Z pomocą potrzebującym

Rzeczniczka ministerstwa obrony pani podpułkownik Anna Pęzioł-Wójtowicz w wywiadzie dla pewnej poświęconej gadzinówki powiedziała, iż „MON jest w ciągłej gotowości do pomocy potrzebującym!”. Niestety, w dalszej części wywiadu nie zostało nijak sprecyzowane, kogo MON uważa za owych potrzebujących.

Z kontekstu jej wypowiedzi, nota bene bardzo ogólnej, pełnej sloganów i niewiele znaczących zwrotów (jak to u rzecznika) wynika jednak, iż w tym wypadku, pod presją nijako opinii publicznej MON za „potrzebujących” uznał ludzi poszkodowanych przez wichury w pomorskiem. Może się mylę, ale takie właśnie odnoszę wrażenie.

To miły i wielkoduszny gest, tym bardziej, że po pierwsze poszkodowani w ostatnich wyborach niekoniecznie głosowali tak jak trzeba, a po drugie zachodzi wielkie prawdopodobieństwo, iż za tym kataklizmem stoi „totalna opozycja„, ona go sprokurowała tylko sobie znanymi metodami i w zasadzie do niej powinni mieć pretensje. Obwinianie armii i rządu, że niby ociągali się z pomocą jest zwyczajnie nie na miejscu, jest wulgarnym i jakichkolwiek pozbawionym podstaw pomówieniem!

Tylko miękkiemu, wręcz gołębiemu sercu ministra Macierewicza, oraz humanitarnej postawie premier Szydło, poszkodowani w nawałnicach w pomorskim zawdzięczają , że ktoś do nich w ogóle wyciągnął rękę.

Jak powiedział pewien ksiądz, utytułowany i ustosunkowany: „musieli żyć w ciężkim grzechu, skoro bóg zdecydował się aż tak mocno ich pokarać”.

rzecznik Anna Pęzioł-Wójtowicz, tu jeszcze major…

Wracając zaś do MON i pani rzecznik… Patrząc otóż na foto przynajmniej powierzchownie miłej pani rzecznik, to jakoś nadziwić się nie mogę, że do akcji nie rzucono też żołnierzy kobiet, które w wielu sytuacjach z pewnością by się przydały. Nawet do owych przysłowiowych garów (sorry, jako zaprzysięgły genderysta mam niechęć do z góry określonych społecznie ról). Nie wiem, czy to kwestia ochrony ich godności i kruchości, czy może jednak kwestia ich niedoceniania, granicząca z poniżaniem.

Zaś z pewnością nie tylko uroda pani rzecznik, ale również jej dyspozycyjność (plus ewentualnie umiejętności) zadecydowały o tym, że w ciagu kilku miesięcy z kapitana pani Ania dochrapała się ekspresowo stopnia podpułkownika. To jeden z licznych przykładów, który przeczy dość powszechnie do niedawna rozpowszechnianej opinii, że w armii nie mając odpowiedniego przygotowania intelektualnego i wiedzy nie można szybko zrobić kariery. Można, odpowiednio zaciskając lub rozwierając dupę.

4 komentarze dotyczące “Z pomocą potrzebującym

 1. Prawo i Sprawiedliwość to wspaniała partia. Komu jednak zależy żeby obrzydzić ją Polakom. W imię sprawiedliwości społecznej dlaczego nie rozlicza się: członków Komitetu Centralnego PZPR, premierów i członków rządu z przed 1998 roku, posłów na sejm który uchwalał zbrodnicze ustawy, prokuratorów którzy oskarżali polaków i sędziów wydających wyroki. To powoduje złe nastawienie polaków do PiS. To tak jak by firmę okradł prezes z dyrektorami i magazynierami a oskarżony został i posadzony dozorca. To jest celowe działanie. Czyżby działaczom PiS zależało na ukryciu głównych winnych?

  Polubienie

  • Justyna

   ” dlaczego nie rozlicza się: członków Komitetu Centralnego PZPR, premierów i członków rządu z przed 1998 roku, posłów na sejm który uchwalał zbrodnicze ustawy, prokuratorów którzy oskarżali Polaków”.
   Czyżby panu Bolkowi chodziło miedzy innymi o prokuratora – obecnego posła, Piotrowicza ?

   Polubienie

  • Marlow

   @Justyna – nie rozlicza się ich bo wiernie służą obecnej władzy. Prokuratorzy którzy oskarżali kiedyś Polaków za chwilę znów zaczną ich oskarżać, a byli esbecy w już za moment znów będą lać po mordzie na przesłuchaniach a może nawet topić w Wiśle.

   Polubienie

 2. Pingback: Z Antkowego kojca – komp13

twój komentarz:

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: