WIARA / KU KLUX KLER

Głowa boli od nadmiaru świętowania

Podobnie jak znacząca część z was, mam dzisiaj pewien dylemat, mianowicie co świętować, a w zasadzie co bardziej świętować, jeśli już w ogóle cokolwiek świętować.

Zatem czy ronić łzę nad czasami niesłusznie minionymi, kiedy to Polska była Polską (to nie moje, tylko złośliwie zapożyczone) a Piłsudski nie stetryczałym do cna dziadem, kiedy z pomocą którejś z rozlicznych Matek Boskich pogoniliśmy bolszewika i odnieśliśmy dość szczęśliwe zwycięstwo, jedno z niewielu w dziejach Polski.

Czy może jednak jako Polak, Wolaki Katolik (którym akurat nie jestem, ale na potrzeby tego tekściku niechaj przez chwilę będę), czcić i składać dary z ziół, warzyw i kwiatów najważniejszej dziś z owych wspomnianych już Mateczek Boskich, zwanej powszechnie zielną.

Czy iść ręka w rękę z Macierewiczem i jego coraz bardziej zwichrowanymi chłopcami, czy może przyłączyć się do świętojebliwców i – parafrazując – z obrazem wzniesionym wysoka ponad głowy maszerować krzyczeć: „Matka Boska Zielna jest dziś najważniejsza, Matka Boska Zielna ma w dupie wszystkie inne Matki Boskie”.

No taki dylemat mam i za nic nie mogę zdecydować w którym kierunku podążać.

4 komentarze dotyczące “Głowa boli od nadmiaru świętowania

 1. Stanisław

  Czy można wierzyć prezydentowi, który NIE POTRAFI dobrze i poprawnie, wymówić NAZWY państwa, którego jest prezydentem?
  Panie duda, powtórz: Rzeczpospolita Polska, Rzeczpospolita Polska, nie rzeczypospolita… WSTYD !!!!!!
  Stanisław

  Polubienie

  • Jolcia

   To nie wstyd, tylko potwierdzenie faktu, iz sam jest tylko pospolitym prezydentem. Nie mylic z ruszeniem, bo w tym wypadku statyka polityczna mu na to nie pozwala. 🙂

   Polubienie

 2. Prawo i Sprawiedliwość to wspaniała partia. Komu jednak zależy żeby obrzydzić ją Polakom. W imię sprawiedliwości społecznej dlaczego nie rozlicza się: członków Komitetu Centralnego PZPR, premierów i członków rządu z przed 98 roku, posłów na sejm który uchwalał zbrodnicze ustawy, prokuratorów którzy oskarżali polaków i sędziów wydających wyroki. To powoduje złe nastawienie polaków do PiS. To tak jak by firmę okradł prezes z dyrektorami i magazynierami a oskarżony został i posadzony dozorca. To jest celowe działanie. Prawdopodobnie działaczom PiS zależało na ukryciu głównych winnych?

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: